iPhone 5C ülevaade – värviline ja lõbus nutitelefon!

Foto: Shutterstock.com

iPhone 5C on koos kõrgema klassi iPhone 5s-iga üks iPhone 5 järeltulijatest. Apple tuli 5c ja 5s-iga esmakordselt avalikkuse ette 10. septembril 2013. aastal ning poodides müüma hakati neid nutitelefone sama aasta 20. septembril. See aga tähendas, et iPhone 5 müük lõppes. Vaatame lähemalt, mida head ja mitte nii head saab 5c kohta öelda.

 

iPhone 5C üldised tehnilised andmed

 • Dual-core 1.3GHz Apple A6 protsessor
 • 16 / 32GB salvestusruum
 • iOS 7
 • 4-tolline 1363 x 640 piksline IPS-ekraan
 • 8-megapiksline kaamera, millel on LED-välklamp

Kuidas erineb 5C iPhone 5-st ja 5s-ist?

iPhone 5c kasutab valdavalt samasugust riistvara, mida iPhone 5.

iPhone 5s-ist erineb see aga alljärgnevate elementide poolest:

 • A6 kiip uuema A7 asemel
 • sõrmejäljelugeja
 • kaamera sarivõtte- ja aegluubis videovõtterežiim.

5c on tehtud polükarbonaadist (korpuse värvivalik on enamasti olnud värvikas – roosa, sinine, roheline, kollane või valge). iPhone 5 ja 5s-i puhul oli korpuse materjaliks metall.

Mis põhjusel omale just see telefon osta?

Nagu mainisime, siis 5C on oma sisult tegelikult praktiliselt sama, mis varasem iPhone 5 mudel, tähtsam muudatus on ehk see, et 5C on olnud tunduvalt soodsam ja neil on tore värviline korpusevalik!

Eks paljud soovivadki soetada just 5C peamiselt nendel põhjustel:

 • Värviline telefon loob rohkem emotsioone. Ja kui sa ei soovi pidevalt ümbriseid vahetada, siis on telefon kohe originaalis särtsakam! Sa ei pea selleks eraldi vaeva nägema.
 • Kelle meelest klaas ja metall on küll ilusad, kui pole kuigi käepärased ja meeldivad, neile meeldib ilmselt soe ja sõbralik plastmaterjal rohkem.
 • Tõenäoliselt on meelepärane ka telefoni soodne hind.

iPhone’i lõbusad värvivalikud

Rääkides veel värvidest, siis on tõenäoliselt selge, et C täht tähendabki just seda (color). Mõnes mõttes on tegemist ajaloolise telefoniga, sest see on esimene kord, kui Apple tootis iPhone’i, mis ei olnud vaid must või valge. Värvid on säravad ja elavad!

Otsustava tähtsusega ongi justnimelt see, et valik on olemas. Inimesed tahavad rõhutada oma isikupära ja seda on mõistagi võimalik teha ka värvide kaudu.

Hea kaamera

Seadme esiküljel olev FaceTime‘i kaamera on parem kui iPhone 5’l, pakkudes hea nähtavuse ka vähese valguse korral.

5c tagaküljel asuval kaamera on 8-megapiksline, sel on hübriid-IR-filter, viieelemendiline objektiiv ja f/2.4 ava.

Tegemist pole sugugi mitte halva kaameraga. Kui oled enne kasutanud iPhone 4S või vanemat mudelit, siis märkad märkimisväärset erinevust. 5c pakub kiiremat fotode pildistamisvõimalust, paremat efektiivsust vähese valguse korral ja paremat müra eemaldamist, võrreldes eelmiste mudelitega. HDR-i pildid on ka vanemate iPhone’idega võrreldes kiiremad.

Kokkuvõtvalt

Apple’i värviline iPhone on pakkunud odavamat võimalust neile, kes soovivad omada iPhone’i ja kogeda iOS-i kasutamist. Muidugi ei suuda see telefon tänapäeval enam uuemate iPhonide, ega mõne Androidi nutitelefoni lipulaevaga võistelda, kuid kuna see on palju madalama hinnaga, on iPhone 5c ikkagi veel üks hea alternatiiv nendele, kes soovivad kogeda iOS-i kasutusmugavusi. Parimad Apple tooted leiad e-poest!

28.06.2018
Autors: mobilukss

Pievienot komentāru