Nokia Lumia ülevaade – kellele see nutitelefon sobib?

Foto: Pexels.com

Mitte nii väga ammu oli Nokia bränd, mida toodi teistele ettevõtetele eeskujuks. Mobiiltelefonide seas oli tegemist pea kõige tuntuma kaubamärgiga. Eestiski osteti Nokia telefone omal ajal väga palju. Tänapäevaks on aga maailm palju muutunud ja vaatame õige lähemalt, mida on lähiminevikus pakkunud Nokia Lumia, mis kasutas Windows’i tarkvara.

Miks soetati Nokia Lumia telefon?

Kõigepealt saab välja tuua küllaltki laia mudelivaliku. Küllap ei ole see olnud niivõrd rikkalik kui Androidimaailmas leiduv, kuid räägitakse, et isegi Apple’st siiski laiem. Oma Lumia on aegade jooksul leidnud nii hinnatundlik klient, keskklassi seadet otsiv inimene ning ka kõige ägedama-parema soovija. Pealegi ei pea ka soodsama seadme omanik kartma, et telefon on aeglane või mingid rakendused ei tööta nagu peab.

Foto: 1a.ee

Nokia telefonid on lähiminevikus loonud tarbijaile võimaluse teistest inimestest eristumiseks. Niisiis need telefonid näitavad, et nutiseadmeid ja nende tarkvara saab hiigelsuurte konkurentide kõrval valmistada vägagi erinevalt ja kohati arvatavasti ka paremini.

Korralik kaamera ja selge ekraan

Rääkides Lumia telefonidest, siis tuleb kindlasti eraldi mainida ekraani, kuna see on neil telefonidel olnud väga kvaliteetne ning ka tundlik. Seda on võimalik kasutada ka kinnastega – meie kliimas on see mõistagi väga kasulik omadus.

Seeria valikust leiab ka väga-väga suurepärase kaameraga telefoni. See on suurejooneline Lumia 1020. Seadmel on 41-megapiksline kaamerasensor ning rohkesti programme ja režiime, et kaamera võimalustest maksimum võtta.

  1. aastal oli müüduim Windowsi telefon aga Lumia 520. See oli nii soodne, kui üks Windowsi telefon üldse olla sai, kuid pakkus siiski sujuvat kasutuskogemust.

Kui Nokiast sai Microsoft ehk Lumia 950 – Windows 10 operatsioonisüsteemi ja korraliku sisuga nutitelefon.

Microsoft Lumia telefonid on otseselt Nokia Lumia telefonide järeltulijad. Mõistagi selle kaubamärgi telefonide vastupidavus on lausa legendaarne ning ka selle mudeli puhul pole järeleandmisi tehtud.

5.2-tollisel AMOLED ekraanil on võimalik mõnusalt veebis surfata ning vaadata voogesitusega videoid. Lumia 950’l on:

Windows 10 operatsioonisüsteem,

4G mobiilne andmeside

kuuetuumaline 1.8 GHz protsessor

kuni 32 GB sisemist mälu

20 Mpix kaamera.

Windows 10 Maps navigeerimisrakendus on parimaks teejuhiks reisidel ja võimaldab navigatsiooni ka siis, kui mobiilandmesidet parajasti pole.

Huvitavad lisafunktsioonid

Lisaks tavapärastele rakendustele on Windowsi telefonil veel palju muid köitvaid funktsioone. Näiteks võib tuua „lastenurga“, mille abil saab ekraanil näidata ainult varem määratud rakendusi nõnda, et lapsed saavad telefoniga teha ainult teatud tegevusi.

Üks suurepärane Nokia telefonide eelis on olnud kaardi- ja navigatsioonitarkvara, mille nimed on Here Drive ja Here Maps. Need rakendused on ettevõtte enda loodud ning oma telefonidele pakutud tasuta. Sedasi saab seadme muuta kergesti GPS-i asendajaks ja see toimib kenasti ka siis, kui puudub andmeside.

Kokkuvõtteks

Võimalik, et sa pole tänaseni läinud kaasa nutitelefonide hullusega, aga just nüüd soovid teha esimese sammu sellesse kummalisse maailma. Sel juhul ei ole küsimustki, et Nokia Lumia telefonid sobivad  sissejuhatuseks ja esimesteks avastusretkedeks kohe väga hästi.

Kui sa aga Lumiat enam kuskilt ei leia, siis vaata, millised Nokia telefonid on praegu e-poes saadaval! Võib-olla leidub just nende hulgas sinu uus lemmiktelefon!

21.06.2018
Autors: mobilukss

Pievienot komentāru