Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Sagedusala režiimi tüüp
Maksimaalne andmeedastuskiirus Mb/s
Toetatud operatsioonisüsteemid Mac OS X 10.10×
Kuvatud: 4
Sorteeri:
WiFi adapter TP-Link
10,89 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 10,89 €
Laos
WiFi adapter TP-Link
  • Traadita ühenduse standardid: 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n
  • Sagedusala režiimi tüüp: Dual Band
  • Maksimaalne andmeedastuskiirus Mb/s: 433
  • Kodeerimismehhanismid: 128 - bit WEP, 64 - bit WEP, WPA - PSK, WPA2 - PSK
  • Liidesed: USB
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
WiFi adapter Edimax
24,03 / tk
-11% KOODIGA
WiFi adapter Edimax
  • Traadita ühenduse standardid: 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n
  • Sagedusala režiimi tüüp: Dual Band
  • Maksimaalne andmeedastuskiirus Mb/s: 300
  • Kodeerimismehhanismid: 128 - bit WEP, 64 - bit WEP, WPA, WPA2, WPS
  • Liidesed: USB
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
WiFi adapter TP-Link Archer T3U
17,80 / tk
-11% KOODIGA
WiFi adapter TP-Link Archer T3U
  • Traadita ühenduse standardid: 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n
  • Sagedusala režiimi tüüp: Dual Band
  • Maksimaalne andmeedastuskiirus Mb/s: 867
  • Kodeerimismehhanismid: WPA, WPA2
  • Liidesed: USB
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
WiFi adapter Logilink
21,39 / tk
WiFi adapter Logilink
  • Traadita ühenduse standardid: 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n
  • Sagedusala režiimi tüüp: Dual Band
  • Maksimaalne andmeedastuskiirus Mb/s: 150
  • Liidesed: USB
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

WiFi adapter- kuidas valida ?

Internet- see on tänapäeval juba inimõigus. Ilmselt mitte keegi ei kujutaks oma elu ilma selleta enam ette. Pooled maailma uudised jääksid kuulmata, sõprade ja tuttavatega ei saaks nii lihtsalt suhelda ning olgem ausad- paljud meist ei oskaks elada ka ilma Youtube, Netflixi ja TikTokita. Selleks aga, et seda kaasaja võlu saaks nautida on vaja korralikku ja kiiret internetiühendust ning töökorras nutiseadet või arvutit.

WiFi adapter on vajalik vidin!

Alustame  aga algusest, ehk teeme kõigepealt selgeks mis asi on WiFi adapter ning milleks sellist vidinat üldse kasutatakse. Nimelt pole paraku kõik seadmed varustatud sisseehitatud WiFiga. Näiteks osadel lauaarvutitel puudub WiFi võimalus sootuks ning ka mõned vanemal sülearvutil võib olla kas ruuteriga mittesobiv või aeglane adapter. Et aga internet töötaks nagu kellavärk on tarvis sel juhul lisaks soetada Wifi adapter.

Kuidas valida just teie seadme jaoks sobiv WiFi adapter?

Nii nagu tehnika puhul ikka kipub olema, et kui soovite et asjad omavahel toimiksid ning ´´suhtleksid´´ tuleb valida omavahel kokkusobivad tooted. Selleks tasub uurida oma arvutit või sülearvutit ning välja selgitada, missugune seade just teie masinaga meeleldi koostööd on nõus tegema.

Ühendus

WiFi adapteri ühendamiseks põhiseadmega on kaks erinevat moodust:
 
USB ühendus- USB-adapter võimaldab teil luua juhtmevaba ühenduse võrkudega isegi siis, kui teie seadmel pole traadita võrgukaarti. Kui olete USB-adapteri ostnud, peate veenduma selles, et toode ühendub automaatselt traadita võrguga. Selle puuduoleva infokillu leiate aga adapteri kasutusjuhendist. USB ühendus on hea seetõttu et:
  • Te ei pea installeerima täiendavat arvutiriistvara;
  • Traadita ühenduse seadistamine on kiire ja lihtne;
  • Seadme ühendamiseks ei pea te kasutama kaablit;
  • Kui teil on vana sülearvuti, siis on see odavam lahendus  parema ja kiirema WiFi- ühenduse jaoks, kui vana seadme kaasaegsema arvuti vastu väljavahetamine.
PCI  - juhtmevaba adapter ühendub lauaarvuti PCI siiniga. Kuna PCI-siin asub arvuti sees, tuleb arvuti korpus avada ja juhtmevaba võrguadapter arvuti sisse paigaldada. Seega on tegemist pisut aeganõudvama protsessiga kui USB lahendus. Küll aga pakub see arvutiga paremat wifi-ühendust, kuna ühendub otse emaplaadiga.

Ruuteri protokollid

Ilmselt teavad kõik, et ruuter on see vidin, mis korraldab erinevate seadmete omavahelist suhtlust võrgus ning tegeleb veel lisaks ka kohtvõrgu ja interneti vahelise suhtluse vahendamisega. WiFi ruuter muudab kaabliühenduse signaali raadiolaineks, mis võimaldab omakorda liituda võrguga, millel pole otsest kaabliühendust.
 
Traadita ruuterid kasutavad protokolli 802.11 ning sellele numbrikombinatsioonile järgneb mõni täht. Näiteks 802.11n või 802.11ac, mis tagavad kiire ja stabiilse ühenduse. Mõistlik on kasutada alati kõige uuemat n-protokolli, kuid eelnevalt selgitage siiski välja mis protokolli teie seade täpselt kasutab. Ja kui valite omale WiFi adapterit, veenduge kindlasti ka selles, et seade sobib kokku teie ruuteriga. Selleks vajamineva info leiate oma ruuteri kasutusjuhendist.

Sagedus

Seadmete ühendamiseks WiFi-võrku kasutatakse tänasel päeval kahte erinevat sagedust– 2,4 GHz ja 5 GHz. Siinkohal tuleb kohe ära mainida, et 2,4 GHz lahendust kasutatakse kõige rohkem ning selle kaudu ühendatakse ka võrku suurem osa seadmeid.
 
Nende kahe sageduse suurim erinevus on see, et 2,4 GHz leviala on suurema ulatusega,  kuid miinuseks on väiksemad andmeedastuskiirused kui 5 GHz sagedusel. Küll aga võib jälle 5 GHz sageduse halvaks küljeks pidada seda, et see ei levi nii hästi läbi seinte, põrandate ja teiste takistuste kui 2,4 GHz sagedus.
 
Kui nüüd mõelda, et kumba sagedust eelistada siis 5 GHz sagedusel on vähem segajaid ja sellist sagedust kasutav seade peaks olema stabiilsem. Nimelt kasutavad 2,4 GHz sagedust ka paljud teised kodumasinad nagu mikrolaineahjud, beebimonitorid jne. Enne ostu uurige kindlasti, missugust sagedust just teie poolt välja valitud seade kasutab.

Kiirus

Esmalt vaadake üle oma internetipakett ja selle kiirus. Valige võimalikult suure andmeedastuskiirusega adapter. Lihtsa näitena võib tuua, et kui soovite Netflixist oma lemmik filmi või seriaali vaadata , peaks andmeedastuskiirus olema minimaalselt 300 Mbps või 500 Mbps ja rohkem. Sama tõde kehtib ka arvutimängude mängimise puhul.

Õnneks on adapteri näol tegemist suhteliselt odava vidinaga ning ka erinevate mudelite valik on piisavalt suur. Näiteks pakub TP-Link vägagi arvestatavat ja kvaliteetset tootevalikut. Lisaks WiFi adapteritele leiab müügilt veel WiFi Extenderi ehk maakeeli signaalivõimendi, mis muudab WiFi levi veelgi paremaks.

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Kas WiFi adapterid töötavad iga ruuteriga?
Enne uue seadme ostu veenduge selles, et adapter sobib teie ruuteriga kokku.
Kas WiFi adapterid mõjutavad interneti kiirust?
USB WiFi-adapter tühistab arvuti sisseehitatud traadita funktsioonid, pakkudes teile nii kiiremat ja usaldusväärsemat ühendust parandades levi saadaolevate võrgusignaalidega USB-pordi kaudu.
Kuidas suurendada wifi kiirust adapteriga?
Selleks on mitmeid võimalusi. Kõige lihtsam on taaskord googeldada või vaadata ära mõni õpetusvideo Youtubest. Kui probleem on WiFi tugevusega, siis adapteri kasutamine võib parandada levi ja kiirust.
Kas mu ruuter on 2.4 Ghz või 5GHz?
Uurige oma ruuteri kohta lisainformatsiooni toote kasutusjuhendist või googeldage oma ruuteri mudelit.
Kui kiire on minu internet?
Selle info saate te kätte oma teenusepakkuja iseteenindusest või teenuse lepingust. Samuti saab ise ühendust kontrollida läbi erinevate saitide, mis pakuvad internetiühenduse kiiruse testimist.