Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Näita tooteid
Hind
Soone ristlõige, mm²
Kaabli pikkus, m
Kaubamärk Cablexpert×
Kuvatud: 1
Sorteeri:
Võrgukaabel Cablexpert FTP Cat6 Patch cord RJ-45, RJ-45, 5 m, valge
6,30 / tk
-11% KOODIGA
Võrgukaabel Cablexpert FTP Cat6 Patch cord RJ-45, RJ-45, 5 m, valge
  • Esimene kaabliühendus: RJ-45
  • Teine kaabliühendus: RJ-45
  • Kaabli pikkus: 5 m
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

CAT 5 kaablid ja muud võrgukaablid

Võrgukaabel on valgus- või elektriline kaabel, mis ühendatakse kahe või enama seadme vahel võrgu või võrguühenduse loomiseks nagu näiteks kommutaatori ja ruuteri vahel. Kes veel ei teadnud, siis kommutaator on inglise keeles switch ja sarnaneb otstarbe puhul jaoturiga ehk siis mõlema ülesandeks on kohtvõrgus mitme arvuti omavahel ühendamine. Switch erineb jaoturist pisut seetõttu, et kommutaatoril on võimekus toetada mitut paralleelset suhtlust erinevate seadmete vahel. Ja väga lihtsa kohtvõrgu loomiseks piisab vaid switchist. Näiteks saab kommutaatori abil ühendada arvuti, printeri ja serveri ning kohalik jagatud ressursside võrk ongi loodud.
 
Usun, et kui hakkate omale võrgukaablit ostma, teate te juba päris täpselt mis asi on võrgukaabel ning mille jaoks see mõeldud on. Kordamine on aga tarkuse ema ja teeme pisikese ülevaate võrgukaablite maailmast.

Kuidas valida sobiv võrgukaabel?

Kõige lihtsam on valida võrgukaabel vastavalt selle järgi, kui pikka ja suure jõudlusega kaablit te vajate. Esmalt selgitage välja kui kiire on teie kodune internet. Vastava info leiab tavaliselt teenusepakkuja iseteenindusest või kui teil puudub parasjagu juurdepääs iseteenindusse, on võimalik see siiski ise välja uurida. Selle jaoks on vaja teha oma arvutiga speedtest ehk interneti kiirust mõõtev test. Internetipõhine  test näitab ära nii allalaadimise kui ka üleslaadimise kiiruse. Kiirustestid leiate spetsiaalsetelt lehekülgedelt, kui panete Google otsingusse märksõna speedtest.
 
Seejärel mõelge ja vaadake, kas need tulemused on üldse teie jaoks piisavad. Loomulikult ei saa üle oma varju astuda, aga teinekord võib juhtuda et ka teenusepakkuja on arenguhüppe teinud ja võimaldab teile praegusest ühendusest pisut kiiremat interneti. Juhul kui see on nii, siis teoreetiliselt saate te ka kiirema koduvõrgu valmis ehitada.
 
Kiire koduvõrk ei pruugi paljude jaoks väga oluline olla, kuid kui te jagate arvutite vahel suuri faile või voogedastate videot, võimaldab parem Etherneti kaabel sujuvamat ja oluliselt kiiremat failiedastust. Ka paljud seadmed kasutavad võrgukaablit.  Näitena võib kohe tuua peaaegu kõikidel kodus olevad seadme- digiboxi. Kui te aga tõesti kasutate arvutit vaid ajalehtede lugemiseks ja Facebookis olemiseks, siis ei vaja te ilmselgelt ülikiiret internetti ja kiiret koduvõrku.
 
Reaalsus on , et teenusepakkujad võimaldavad juba väga kiiret internetti. Tänapäevased ruuterid muutuvad aina kiiremaks ja võimsamaks ning tänu sellele on võimalik juba väga hea ja töökindel koduvõrk valmis ehitada. Et sellest 21.sajandi normaalsusest siiski osa saada, tasub soetada võimas kaabel, et ühendus erinevate võrguseadmetega oleks võimalikult kiire ja töökindel.

CAT ja selle tähendus

Kui hakkate kaablit valima, märkate peagi et kõigil neil on CAT märgistus. Loomulikult ei tähenda see tähekombinatsioon otsetõlkes kassi vaid hoopis kaabli kategooriat. Number tähekombinatsiooni CAT järel märgib selle spetsifikatsiooni versiooni, mida antud kaabel toetab. Kaabel võib olla nii variestatud kui ka variestamata. Varjestus on oluline erinevate elektromagnetiliste häirete vältimiseks.
 
On üldine rusikareegel, et mida suurem on kategooria number, seda võimsam on kaabel ise. Tasub aga meeles pidada ka, et mida pikem on kaabel, seda aeglasem on selle edastuskiirus. Kõige parem on iga kaabli eriomadusi vaadata siit tabelist:
Kategooria
Varjestus
Ühenduskiirus
Ribalaius
Cat 3
Varjestamata
10Mbps
16 MHz
Cat 5
Varjestamata
10-100Mbps
100 MHz
Cat 5e
Varjestamata
1,000Mbps – 1Gbps
100 MHz
Cat 6
Varjestamata/varjestatud
10Gbps /kuni 55 meetrit
250 MHz
Cat 6a
Varjestatud
10Gbps /kuni 55 meetrit
500 MHz
Cat 7
Varjestatud
100Gbps / kuni 15 meetrit
600 MHz
Cat 7a
Varjestatud
100Gbps / kuni 15 meetrit
1,000MHz
Cat 8
Varjestatud
40Gbps / kuni 30 meetrit
2,000MHz
 
Hinna poolest pole kaablid just väga kallid. Pigem on võrgukaablid suhteliselt odavad. Loomulikult sõltub lõpphind sellest, mis kategooria kaabliga on tegemist. Kui CAT5 kaablid on pigem soodsa hinnaga siis CAT7 nõuab juba pisut suuremat väljaminekut. Kui soovite aga head ja kiiret koduvõrku ning parimat võrgukaablit, tasub kallima kaabli ost ennast kindlasti ära.

 

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Milliseid võrgukaableid on olemas?
Müügil on erineva kategooria kaableid: Cat 3, Cat 5, Cat 5e, Cat 6, Cat 6a, Cat 7, Cat 7a, Cat 8.
Mida tähistab CAT?
CAT tähistab võrgukaabli kategooriat. Mida suurem on number CAT tähekombinatsiooni järel, seda kaasaegsem ja võimsam on kaabel ise.
Mille jaoks kasutatakse CAT5 kaablit?
Cat 5 kaabel on keerdpaarjuhe, mis on maailmas laialt levinud ning mida kasutatakse peamiselt arvutivõrkudes, lauatelefonides ja videosignaali edastamisel.
Mis on CAT 5 kaabli edastus kiirus?
Kaabli ühenduskiirus on kuni 100 Mbps.
Millist võrgukaablit koju osta?
See sõltub kõik teie interneti püsiühenduse kiirusest. Kui teil on see teada, siis tasub piiluda ülalolevat tabelit, kus on välja toodud erinevate CAT omadused.