Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Arvutitehnika, bürootarbed

   

   
   
   
   
   
    
    
   
 
    
   
  
  

 

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Parimad äriklassi sülearvutid aastal 2020 Foto: Pixabay.com Sellel aastal muutus kaugtöö ja kodust töötamine populaarsemaks kui kunagi varem. Kuigi ka varem töötasid mitmed IT-valdkonna spetsialistid väljaspool kontorit, muutus kaugtöö normiks ka paljudel teistel ametitel.  Seetõttu olid...
Kuidas valida enda jaoks parim sülearvuti? Foto: Freepik.com   Vajad uut sülearvutit? Kuna valik on suurem, kui iial varem, siis panime erinevate hinnangute põhjal kokku sülearvutite TOP 10. Uuri ja leia endale sobiv! Parim sülearvuti 2020: toome välja TOP 10 Hea sülearvuti leidmine on olul...
Kõige lihtsamad nipid, kuidas saada arvuti kiiremaks Foto: Unsplash.com Praegusel nutiajastul on kiirus väga oluline. Inimesed on väga teadmishimulised ja veebis on informatsiooni üleküllus. Oma küsimustele soovime vastust kohe ja ootamine ei ole argument.  Tehes lauaarvutiga tööd või surfates niis...
Digitaalsete fotode hoiustamine – erinevad võimalused Foto: Freepik.com   Kuidas oma digitaalseid fotosid hoiustada? Oluline on selleks valida turvaline, andmemahukas ja pikaajaline viis. Räägime erinevatest võimalustest! Fotode hoiustamine veebis ja andmekandjatel Tänapäeval on fotode ilmutamine ja a...

Arvutid – millest lähtuda valiku tegemisel?

Arvuti on tänapäeva nutiajastul täiesti asendamatu abimees. Kui hakata uut arvutit soetama, siis millest lähtuda? Mõtle, milleks sa seda vajad, kui võimas ja kiire peaks seade olema ning missuguseid lisafunktsioone sa soovid. Igaks otstarbeks – töötamiseks, õppimiseks, arvutimängude mängimiseks – on erinevate omadustega arvutid. Pane parameetrid paika ja soeta nendele vastav arvuti. 
Arvuti tüüp 
Enne kui hakkad arvuti omadusi vaatama, otsusta, kas vajad laua- või sülearvutit. Kui plaanid arvutit ainult kodus kasutada, siis on mõistlik soetada lauaarvuti, mille suur ekraan ja eraldiseisev klaviatuur tagavad kasutusmugavuse. Kui oled aga mobiilne arvutikasutaja ja soovid oma nutika sõbra endaga kõikjale kaasa võtta, siis vajad sülearvutit. Tänapäeval ei kehti enam reegel, et suurem lauaarvuti on võimsam – pisikese sülearvuti sisse mahub tohutult palju jõudlust. 
 
Protsessor 
Arvuti jõudluse ja kiiruse tagab protsessor. Protsessori valimisel lähtu sellest, mis otstarbel sa arvutit kasutama hakkad: 
 
● Internetis surfamiseks piisab Intel Celeron või Intel Pentium protsessoriga soodsamast arvutist. 
● Filmide vaatamiseks ja koolitööde tegemiseks vali veidi võimekam Intel I3 protsessoriga seade. 
● Töö tegemiseks, kus on kiirus oluline, kaalu Intel I5 protsessoriga arvuti soetamist. 
● Arvutimängude mängimiseks ja võimsate foto- ja videotöötlusprogrammide jooksutamiseks on jõuline Intel I7 protsessoriga arvuti. 
 
Kõvaketas 
Andmete talletamiseks on vajalik mahukas kõvaketas. Kui kõvakettaid lähemalt uurid, siis näed, et valikus on kahte erinevat tüüpi kettad: 
 
● HDD – soodsamat tüüpi kõvaketas, mis talub vähem temperatuurikõikumisi ja põrutusi, kuna sisaldab mehhaanilisi osi. Kõrgem müratase, kuid suurem maht. 
● SSD – kallim uuema põlvkonna kõvaketas, mis on põrutuste suhtes kindlam, samuti talub temperatuurikõikumisi ja mis kõige tähtsam, kirjutab ja loeb andmeid kiiremini, kui HDD ketas. 
 
Mac või PC 
Viimasel ajal on populaarsust kogunud Mac arvutid, kuna nende kvaliteet, jõulisus ja kasutajamugavus on silmapaistvad. Küll aga ei ole ka PC kuhugi kadunud – Windowsiga arvutil on vähem piiranguid ja need on taskukohasemad. Eks valiku tegemisel tulebki lähtuda isiklikest eelistustest. 
 
Vali sobiv arvuti 
Vajad arvutit koju, tööle või kooli – igaks otstarbeks on vastavate parameetritega arvutid. Vali endale sobiv seade 1a.ee nutipoest!