Arvutitehnika, bürootarbed

   

   
   
   
   
   
    
    
   
 
    
   
  
  

 

Sooduspakkumised


Arvutid – millest lähtuda valiku tegemisel?

Arvuti on tänapäeva nutiajastul täiesti asendamatu abimees. Kui hakata uut arvutit soetama, siis millest lähtuda? Mõtle, milleks sa seda vajad, kui võimas ja kiire peaks seade olema ning missuguseid lisafunktsioone sa soovid. Igaks otstarbeks – töötamiseks, õppimiseks, arvutimängude mängimiseks – on erinevate omadustega arvutid. Pane parameetrid paika ja soeta nendele vastav arvuti. 
Arvuti tüüp 
Enne kui hakkad arvuti omadusi vaatama, otsusta, kas vajad laua- või sülearvutit. Kui plaanid arvutit ainult kodus kasutada, siis on mõistlik soetada lauaarvuti, mille suur ekraan ja eraldiseisev klaviatuur tagavad kasutusmugavuse. Kui oled aga mobiilne arvutikasutaja ja soovid oma nutika sõbra endaga kõikjale kaasa võtta, siis vajad sülearvutit. Tänapäeval ei kehti enam reegel, et suurem lauaarvuti on võimsam – pisikese sülearvuti sisse mahub tohutult palju jõudlust. 
 
Protsessor 
Arvuti jõudluse ja kiiruse tagab protsessor. Protsessori valimisel lähtu sellest, mis otstarbel sa arvutit kasutama hakkad: 
 
● Internetis surfamiseks piisab Intel Celeron või Intel Pentium protsessoriga soodsamast arvutist. 
● Filmide vaatamiseks ja koolitööde tegemiseks vali veidi võimekam Intel I3 protsessoriga seade. 
● Töö tegemiseks, kus on kiirus oluline, kaalu Intel I5 protsessoriga arvuti soetamist. 
● Arvutimängude mängimiseks ja võimsate foto- ja videotöötlusprogrammide jooksutamiseks on jõuline Intel I7 protsessoriga arvuti. 
 
Kõvaketas 
Andmete talletamiseks on vajalik mahukas kõvaketas. Kui kõvakettaid lähemalt uurid, siis näed, et valikus on kahte erinevat tüüpi kettad: 
 
● HDD – soodsamat tüüpi kõvaketas, mis talub vähem temperatuurikõikumisi ja põrutusi, kuna sisaldab mehhaanilisi osi. Kõrgem müratase, kuid suurem maht. 
● SSD – kallim uuema põlvkonna kõvaketas, mis on põrutuste suhtes kindlam, samuti talub temperatuurikõikumisi ja mis kõige tähtsam, kirjutab ja loeb andmeid kiiremini, kui HDD ketas. 
 
Mac või PC 
Viimasel ajal on populaarsust kogunud Mac arvutid, kuna nende kvaliteet, jõulisus ja kasutajamugavus on silmapaistvad. Küll aga ei ole ka PC kuhugi kadunud – Windowsiga arvutil on vähem piiranguid ja need on taskukohasemad. Eks valiku tegemisel tulebki lähtuda isiklikest eelistustest. 
 
Vali sobiv arvuti 
Vajad arvutit koju, tööle või kooli – igaks otstarbeks on vastavate parameetritega arvutid. Vali endale sobiv seade 1a.ee nutipoest!