Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Büroo- ja kirjatarbed

Sooduspakkumised

Kuidas valida kirjatarbeid?

Iga uus kooliaasta algab vajalike koolitarvete soetamisega – augustikuus on büroo- ja kirjatarbed ühed enim ostetud kaubad. Kuidas aga teha õige valik sedasi, et kooliaasta lõpuks ei oleks pinal kasututest pliiatsitest pungil? Tavaliselt antakse kooli poolt nimekiri, mida soovitame järgida. Kogenud õpetajad teavad, mida iga koolijütsi pinal peaks sisaldama. Pööra tähelepanu ka kvaliteedile, sest kvaliteetse pastapliiatsiga kirjutab laps kaks korda rohkem, kui taolise nigela eksemplariga.
Kirjutusvahendid
Kuigi kolime üha enam nutiseadmetesse, siis tuleb tänapäeval veel ka käsitsi kirjutamist ette. Et pikkade konspektide kirjutamine oleks mugav, eelista ergonoomilisi pastapliiatseid. Nende ehitus on käepärane ja käsi ei väsi nii kiirelt, kui mõne tavalise pliiatsiga.

Selleks, et kõik kirjatööd saaksid edukalt tehtud, peaksid pinalis olema järgmised kontoritarbed:

•Pastapliiatsid
•Harilikud pliiatsid
•Markerid (vähemalt 3 eri värvi)

Joonistamisvahendid
Kunstiõpetuse tund eeldab erinevate joonistusvahendite olemasolu, et lasta lapse loovusel lennata.

Viltpliiatsid – eelista pliiatseid, mida saab erinevatelt pindadelt lihtsasti eemaldada, sest teatavasti joonistavad lapsed igalepoole mujale kui paberile.
Pintslid – algklassilapsele esimesteks katsetusteks sobivad soodsamad pintslid. Põhikoolis ja gümnaasiumis võiks rõhku panna ka kvaliteedile, see mõjutab suuresti kunstiteose kvaliteeti.
Värvid – soetama peaks nii guašš- kui vesivärvid, kuna erinevate tehnikate jaoks kasutatakse erinevaid värve.

Paberid
Paberit on ühes koolikotis üksjagu palju – vihikud, märkmikud, maalimispaberid, märkmepaberid jms.

Vihikud ja kaustikud – neid võiksid soetada vähemalt kolme eri sorti: joonitud, ruudulised ja puhta valge paberiga.
Märkmepaberid – liimiribaga märkmepaberid on ülihea moodus oluliste ajutiste märkmete tegemiseks ilma, et laps peaks vihikut või päevikut sodima.
Joonistuspaberid – soeta kahes erinevas suuruses joonistuspaberi plokid (A4 ja A3).

Kalkulaatorid
Kuigi tänapäeval on kalkulaator ka igas nutitelefonis, siis harjuta last juba eos päris kalkulaatorit kasutama. Esiteks on nutitelefoni kalkulaator ebamugav, seal puuduvad kõik vajalikud funktsioonid ja nutitelefoni näppimine segab keskendumist. Alati tasub valida mudel, millel on ka päikesepatarei, et patarei just kõige ebasobivamal hetkel tühjaks ei saaks.
Vali kirjatarbed kooli ja kontorisse
Kuna me hetkel veel täielikult arvutisse kolinud ei ole, siis on büroo- ja kirjatarbed ning kontoritarbed endiselt vajalikud. Soeta kõik soodsalt ja mugavalt 1a.ee nutipoest!