Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Kaubamärk
Pistikupesade arv
Esimene kaabliühendus
Teine kaabliühendus
Teine kaabliühendus RCA male×
Kaubamärk Corsair×

Tootegrupis Kaablid, juhtmed ja adapterid ei leitud vasteid

Otsi uuesti

Kõik mida peaksite teadma HDMI kaablitest!

HDMI kaabel on kaabel, mis ühendab omavahel elektroonika seadmeid edastades signaali. HDMI kaabel tänapäeva majapidamises ilmselt juba tuttav kõigile. Kõige levinum koht, kust võib leida seda kaablit on ilmselt teie digiboks. HDMI ühendab digiboksi teleriga. Kõik kaabliga ühendatavad digiboksid on tänapäeval just HDMI juhtmega ühendatud. Lisaks on võimalik leida selle kaabli ühendusi laptopidel, projektoritel ja kõigel muul selletaolisel. 

Milliseid HDMI kaableid on üldse olemas? 

HDMI kaableid on erinevat tüüpi ja siin seletame natukene lahti, millised valikud on ja mida peaksid tähele panema valides. Toome all väikese loetelu ja tutvustuse peamiste olemasolevate kaablite kohta. 
 
Micro HDMI on moodsas maailmas väga taskupärane kaabel, nagu nimi ütleb, siis on tegemist kõige väiksema kaabli tüübiga. See on mõeldud, telefonide, GoProde ja muude kaasaskantavate seadmete ühendamiseks. 
 
Mini HDMI tuleb järgmisena. Mini on mõeldud tavasuurusega tahvelarvutite ja erinevate kaamerate ühenduse jaoks. Võite oodata korraliku pildi ja audio kvaliteeti ning resolutsiooni. 
 
Tavaline HDMI kaabel on kõigile tavakasutajatele kõige tuttavam ning võib leiduda pea igas kodus. Kõige tavalisem HDMI kaabel lubab edastada pilti 720p kuni 1080i resolutsiooniga. 
 
1.4 HDMI kaabel tuli välja 2009 ja on siiamaani kasutuses. 1.4 edastab kuni 10.2 Gbps. 1.4 on esimene versioon, mis lubab üle 1080i resolutsiooni ja toetab 4K-d. 1.4 pakub kaadrisagedust kuni 30p 
 
2.0 HDMI kaabel on 1.4-st järgmine mudel, mis tuli välja 2013. 2.0 suudab edastada võrreldes 2.14 rohkem Gbps, täpsemalt 18. 2.0 pakub 4K kaadrisagedust kuni 60p.
 
2.1 HDMI kaabel on viimane väljalase. Hetkel pole veel nii võimekaid telekaid, et selle täit potentsiaali realiseerida, enamjaolt piisab tänapäeval veel ka vabal 2.0 mudelist. 2.1 pakub kuni 8K resolutsiooni. 

Milliseid HDMI ühendusi on olemas? 

Nüüd kui peamised HDMI kaabli tüübid on selged, siis tuleks natukene ka lahti seletada, milliseid ühendusi on üldse olemas. Toome järgnevalt jälle väikese loetelu ja tutvustuse neist. 

HDMI to VGA 

Selline on kõige vanem variant ja sellega saab luua ühendusi vanade VGA seadmete vahel ja uuemate HDMI seadmete vahel, näiteks sülearvutist VGA seadmesse või monitori.

HDMI to DVI 

Selle abil saab luua ühenduse HDMI ja DVI seadme vahel. Miinuseks on see, et see ei edasta heli vaid edastab ainult pilti.

HDMI to DisplayPort 

On sarnase põhimõttega nagu HDMI to DVI, vahega, et DisplayPort suudab edastada ka heli. On samuti mõeldud arvutiekraanide jms. ühendamiseks. 

USB TO HDMI 

USB to HDMI aitab luua ühenduse HDMI ja USB seadme vahel. Kasutatakse näiteks ühenduse loomiseks arvuti ning teleri vahel. 

Komposiit to HDMI

Komposiit to HDMI aitab luua ühenduse vanemate mängukonsoolide ja seadmete vahel, mis tänapäeval oleks muidu raske ühendada. Üsna üldlevinud ka vanemate DVD mängijate puhul .

Mida peaksite teadma HDMI kaabli pikkustest, milliseid kaableid on olemas? 

Esimese asjana peaksite kindlasti teadma, et mida pikem on kaabel, seda kauem edastab ta signaali, seega koduseks kasutamiseks on kindlasti targem valida võimalusel lühem kaabel. 
 
Peamised kaabli pikkused on 5m, 10m, 15m. 

Kiirus

HDMI kaableid on kolm erinevat kiirust, toome siin välja, mida saab nendega teha ning millise peaksid soetama vastavalt oma vajadusele.
 
Standard kiirus on kõige tavalisem HDMI kaabli kiirus, see edastab kuni 4.95Gbps ja kuni 1080p resoultsiooni sinu telerisse, aga ei palju enamat. Standard kiirusega kaablid ei edasta 4k signaali.
 
High speed kiirus on juba poole kiirem, kuni 10.2Gbps ja edastab 4K signaali. See on väga okei, kui soovite vaadata Blu-ray kvaliteediga filme, aga kui su tehnika suudab edastada 4k 30-60p, siis jääb sellest puudu. Kui lähete kaablit ostma, siis High speed on kõige tavalisem, mida tänapäeval leiate. 
 
Premium High speed edastab kiirust kuni 18Gbps. Kui soovite oma 4K resolutsiooni viia järgmisele levelile, siis see on kaabel, mida teil vaja on. Veab välja kõik 4K-ga seonduvad asjad ja on võimeline näitama 4K resolutsiooni 60fps-iga. 

Hinnaklassid 

Hinnaklassid sõltuvad tootest ja toote kiirusest nagu eelpool ka mainitud sai. Leia sobivad tooted sobivast hinnaklassist just meie veebipoest. 
 
 

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Kas lühemad kaablid on paremad kui pikad?
Lühematel kaablitel kulub vähem aega ja maad signaali edastamiseks, seega on nad võimelised paremat pilti näitama.
Kas ma vajan HDMI 2.1 kaablit?
Kui sa ei plaani 4K-st maksimumi võtta ja oled tavakasutaja, siis piisab ka HDMI 2.0-ist. 
Kas 4K jaoks on vaja spetsiaalset HDMI kaablit?
Ei ole, kõikidest HDMI 2.0-st alates on 4K võime.
Kas HDMI kaablid on universaalsed?
Jah HDMI kaablid on universaalsed.
Kas kõik HDMI kaablid on sama kiired?
Ei ole, on olemas kolme eri kiirusega kaablid, Standard, High speed ja Premium high speed.