Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Kõrvaklapid, mikrofonid ja arvutikõlarid

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Milline on parim kaasaskantav kõlar sel suvel? Foto: rawpixel.com, freepik.com Kaasaskantavad kõlarid on tulnud, et jääda! Pole midagi mõnusamat kui minna sõpradega või üksi mere või järve äärde ning nautida värsket õhku koos kvaliteetse muusikaga. See on täiuslik suveidüll. Selle teostamiseks o...
Mida kinkida sõbrannale tähtpäevaks – 10 nutikat kingiideed Foto: freepik.com Naised armastavad kinke saada! Eriti juhul, kui tegemist on praktilise kingitusega, mida ise endale lubada ei raatsi. Kingitus võikski olla üheltpoolt praktiline, kuid teisalt näidata, et kingi autor on selle läbi mõelnud. Seetõttu...
Kümme sünnipäeva ideed noortele Foto: Unsplash.com. Jon Tyson Parimat sünnipäeva ideed noortele võib olla üsna keeruline leida, kuna noorte huvid ja soovid on erinevad. Pidu võib pidada nii kodus kui ka väljas. Selleks, et sünnipäev igav ei tuleks, on mõistlik pidu läbi mõelda ja ...
JBL Live 500BT – soodsa hinnaga juhtmevabad kõrvaklapid Foto: 1a.ee   Juhtmevabad kõrvaklapid pakuvad võimalust nautida ükskõik kus oma lemmikmuusikat või vastupidi - teha mürarikkas keskkonnas rahulikult tööd. Need on asendamatud avatud kontoris, lennureisidel  ja sportimisel.    Tihti on juhtmevabade kõ...

Kõrvaklapid, mikrofonid ja arvutikõlarid – kuidas valida?

Et poelettide lai valik teil silme ees kirjuks ei võtaks, anname alljärgnevalt näpunäiteid, kuidas valida kõrvaklappe, mikrofone ning arvutikõlareid.

Kõrvaklapid

 Alustame kõrvaklappidest ning teeme selgeks kõik saadaolevad tüübid:

  • Nööpkõrvaklapid – kõige populaarsem kõrvaklappide tüüp. Hind on neil küll soodne aga see avaldub sageli ka kehvemas kvaliteedis.
  • Kõrvasisesed kõrvaklapid – juhtmevabad kõrvaklapid, mis käivad kõrva sisse. Seda tüüpi klappe on mugav kasutada ning need on välimuselt üsnagi diskreetsed.
  • Kõrvapealsed klapid – jagunevad omakorda kaheks . On klapid, mis katavad kogu kõrva - seda tüüpi mudelid kasutavad maksimaalselt ära kõrva anatoomiat, et kuuldav heli oleks terav ning blokeerivad väljastpoolt tuleva müra. Teine variant on kõrvaklappe, mis toetavad vaid kõrva peale. Väljastpoolt tuleva müra isolatsioon pole niivõrd hea, mis väljendub ka veidi kehvemas helikvaliteedis.

Helikvaliteet

Helikvaliteedist annab aimu seadme sagedusvahemik, mis kõrvaklappide puhul võiks olla 10-25000Hz. Kui vähegi võimalust, siis tasuks enne ostu vormistamist kõrvaklappe proovida ja katsetada.

Mikrofoniga kõrvaklapid

Seda tüüpi kõrvaklapid on suurepärane valik hääl- ja videokõnedeks. Parema klassi mudelitel on spetsiaalne mürasummutav tehnoloogia, mis muudab seadme kasutamise mugavaks ka kõige kärarikkamates kohtades. Paljudel juhtmevabadel kõrvaklappidel on sisseehitatud mikrofoni funktsioon, mis muudab need veelgi mugavamaks.

Ühenduse tüübid

Selleks, et kõrvaklappe mugavalt oma seadmega ühendada, tuleks tähelepanu pöörata, milline ühenduse tüüp valitud mudelil on.

Leidub nii juhtmevabu kui juhtmega kõrvaklappe ning levinumad ühenduse tüübid on:

  • 3,5 mm – kõige tavapärasem juhtmega ühendus, mida uuematel nutitelefonidel siiski olla ei pruugi;
  • 6 mm – seda tüüpi ühendus on pigem stuudiotes kasutatavatel helitehnika seadmetel;
  • USB ja USB-c – laialt levinud ühenduse tüüp, mis on olemas enamikel uuematel mobiilidel. Enne ostu kinnitamist vaadake igaks juhuks üle oma nutitelefon, et olla kindel, kumba neist see konkreetne mudel toetab;
  • Bluetooth – juhtmevaba ühendus, mis on laialt levinud ning muudab seadme kasutamise väga mugavaks. Nii ei ole te juhtmega seadme külge aheldatud.

Eraldiseisev mikrofon

Kui tahate oma kõnede ja audiosalvestiste kvaliteeti tõsta järgmistesse kõrgustesse, siis tasuks kaaluda eraldiseisva mikrofoni soetamist. Mikrofone on mitut tüüpi:

Dünaamiline

Kõige levinum ning samuti ka kõige laialdasema kasutusalaga mikrofonide tüüp. Toimivad suurepäraselt mürarikastes keskkondades ning sobib paremini lähedalt ja valjult mängivate instrumentide salvestamiseks.

Kondensaator

Seda tüüpi mikrofonid on ka kõige väiksemate vibratsioonide suhtes tundlikud. Kvaliteedilt kõrged, mis väljenduvad ka kallimas hinnas. Ei sobi väga valjude helide salvestamiseks lühikese distantsi pealt. Pigem eelistada akustiliste instrumentide ja vokaali või ka taskuhäälingute salvestamiseks.

Ribbon ehk lintmikrofon

Kõige loomulikuma kõlaga mikrofon, mis sobib suurepäraselt salvestamaks muusikalisi instrumente, vokaali aga ka ruumi üldist õhkkonda.

Eraldiseisvat mikrofoni valides pöörake kindlasti tähelepanu ühenduse tüübile. Olenevalt valitud mudelist võib see olla kas USB või XLR.

Kõlarid

Kõlareid leidub poelettidel mitmeid, nii juhtmega kui juhtmeta.

Juhtmevabad kõlarid on hea valik inimestele, kes eelistavad liikumisvabadust. Nii ei ole te seadme külge juhtmega aheldatud ja saate muusikat kuulata kus iganes soovite. Juhtmevabad kõlarid on enamasti Bluetooth ühendusega ning töötavad sisseehitatud aku toitel. Kindlasti tasub tähelepanu pöörata aku tööeale.

Nutikõlarid on võimelised looma Interneti-ühenduse ja võimaldavad hääljuhtimist ning neil on võimekus koos ühilduvate seadmetega luua nutika kodu funktsiooni.

Arvutikõlarid

Tootevalikust leiab ka juhtmega ning spetsiaalseid arvutikõlareid, millel on palju erinevaid konfiguratsioonivõimalusi.

Et paremini mõista arvutikõlari tüüpe ning millised kõlarid komplekti kuuluvad, visake pilk peale alljärgnevale tabelile.

Arvuti kõlari tüüp Kõlarid komplektis
2,0 Kaks kõlarit
2,1 Kaks kõlarit ja bassikõlar
5,1 Ruumiline heli 5 kõlariga ja 1 bassikõlar
7,1 Ruumiline heli 7 kõlariga ja 1 bassikõlar

Kindlasti tasub taaskord tähelepanu pöörata ühendustüüpidele, kus 3,5 mm on tavapärane audio pesa ja stuudiotehnika puhul on kindlasti vajalik 6 mm ühendus. Kahtlemata võiks olemas olla ka Bluetooth võimekus juhtudeks, kui soovite seadme aeg-ajalt oma telefoniga ühendada.

Arvutikõlaritel on erinevad juhtimise tüübid - kaugjuhtimispuldid, kõlarisse või bassikõlarisse sisseehitatud juhtnupud ning juhtmega kaugjuhtimispult, mille saate oma arvuti töölauale seadistada.

1a.ee netipoes on müügil lai valik kvaliteetseid ning vastupidavaid kõrvaklappe, mikrofone ja arvutikõlareid igale maitsele. Tule tutvu meie tootevalikuga ning vormista oma ost juba täna!

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Mis tüüpi kõrvaklappe on?
Nööpkõrvaklapid – kõige populaarsemad. Hinna poolest soodsad aga kvaliteedilt kõige kehvemad; Kõrvasisesed kõrvaklapid – juhtmevabad kõrvaklapid, mis käivad kõrva sisse. Mugav ja lihtne kasutada; Kõrvapealsed klapid – jagunevad omakorda kaheks. On klapid, mis katavad kogu kõrva – väga kõrge helikvaliteet, blokeerivad väljastpoolt tuleva müra. Teised on vaid kõrva peale toetavad klapid. Väljastpoolt tuleva müra isolatsioon pole niivõrd hea, mis väljendub ka kehvemas helikvaliteedis, kuid annab võimaluse ka kuulda paremini ümbritsevaid helisid.
Kas kõikidel kõrvaklappidel on mikrofon?
Ei, kõikidel kõrvaklappidel ei pruugi olla mikrofoni. Seega tuleks enne ostu vormistamist kindlasti seadme tehnilistest andmetest üle kontrollida.
Mida jälgida arvutikõlarite valimisel?
Arvutikõlarite valimisel pöörake tähelepanu: Arvutikõlarite tüübile; Ühendustüübile, k.a Bluetooth võimekus; Seadme juhtimine – kaugjuhtimispult, sisseehitatud juhtnupud vms.
Mida jälgida juhtmevaba kõlari valimisel?
Juhtmevaba kõlari valimisel pöörake tähelepanu: Aku laadimis- ja tööaeg ; Ühilduvus – lisaks Bluetoothile võib olla ka AUX- juhtmega ühildamise võimekus; Kõlari suurus
Mis on kõige tavalisem mikrofon?
Dünaamiline mikrofon on kõige levinum ning samuti ka kõige laialdasema kasutusalaga mikrofonide tüüp.