Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Installitud operatsioonisüsteem
Operatsioonisüsteem käivitatakse arvutis alglaadimisprogrammi poolt ning see juhib arvutisüsteemi tööd ja teenindab rakendusprogramme. Ta koosneb paljudest spetsiaalsetest ja erilistest programmidest, mis kindlustavad arvutikomplekti häireteta töö ja samuti kasutavad täies mahus valitud programmi üle võimalusi. Operatsioonisüsteem võimaldab kasutajal juhtida arvuti tööd.
Protsessori tuumad
Protsessori sagedus, GHz
Operatiivmälu tüüp
Mälusiin edastab andmeid mikroprotsessori ja operatiivmälu vahel. Ta määrab, millist mälutüüpi toetab emaplaat.
Operatiivmälu (RAM)
Operatiivmälu on ajutine andmetesalvestaja. Sellest oleneb, kui paljusid faile saab üheaegselt kasutada, ilma et arvuti kiirus langeks. Mida suurem on operatiivmälu, seda kiiremini arvuti töötab.
Kõvaketta mahutavus
Kõvaketas on peamine informatsiooni hoidja, mis püsivalt säilitab kogu iformatsiooni arvutis. Mida suurem on kõvaketta maht, seda rohkem informatsiooni on võimalik salvestada.
SSD/eMMC draivi võimsus
SSD on uue põlvkonna kõvaketas, mis on eelnevatest kiirem. Selle ketta ehituses on kasutatud flash-mälu, mis koosneb mikroskeemist ja kontrollerist. SSD eelis seisneb selles, et ta kuumeneb vähem ja töötab praktiliselt hääletult. Lisaks, antud kõvaketas tarbib vähem voolu.
Videokaardi mudel
Videokaarte on kahesuguseid- integreeritud videokaart, mis kasutab osa arvuti operatiivmälust ja millest piisab reeglina kontoritööks ja kooliülesanneteks ning väline videokaart, millel on eraldiseisev mälu, mis on sobilik mängude mängimiseks ja graafilisteks töödeks.
Optiline seade
On kahte tüüpi kettaseadmeid: ühed DVD ja CD'de jaoks ning teised DVD, CD ja BlueRay mängimiseks.
Toote tüüp Lauaarvutid×
Kõvaketta mahutavus 500 GB×
Kuvatud: 4
Sorteeri:
Statsionaarne arvuti Intop RM35017 Intel® Core™ i5-13400F, Nvidia GeForce RTX4070 Super, 16 GB, 2500 GB
1 939,00 € / tk
1 959,00 / tk
Uus
Statsionaarne arvuti Intop RM35017 Intel® Core™ i5-13400F, Nvidia GeForce RTX4070 Super, 16 GB, 2500 GB
  • Installitud operatsioonisüsteem: Windows 11 Pro
  • Protsessori tuumad: 10
  • Protsessori sagedus: 2.50 GHz
  • Operatiivmälu (RAM): 16 GB
  • Videokaardi mälu: 12 GB GDDR6X
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Statsionaarne arvuti Intop RM34991WH AMD Ryzen™ 5 5600X, Nvidia GeForce RTX4070 Super, 16 GB, 2500 GB
1 589,00 € / tk
1 609,00 / tk
Uus
Statsionaarne arvuti Intop RM34991WH AMD Ryzen™ 5 5600X, Nvidia GeForce RTX4070 Super, 16 GB, 2500 GB
  • Installitud operatsioonisüsteem: Windows 11 Home
  • Protsessori tuumad: 6
  • Protsessori sagedus: 3.70 GHz
  • Operatiivmälu (RAM): 16 GB
  • Videokaardi mälu: 12 GB GDDR6X
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Statsionaarne arvuti Intop RM32057NS AMD Ryzen™ 7 5700X, Nvidia GeForce RTX4060Ti, 32 GB, 2500 GB
1 269,00 / tk
SMART LEASING 10
Statsionaarne arvuti Intop RM32057NS AMD Ryzen™ 7 5700X, Nvidia GeForce RTX4060Ti, 32 GB, 2500 GB
  • Installitud operatsioonisüsteem: Puudub
  • Protsessori tuumad: 8
  • Protsessori sagedus: 3.40 GHz
  • Operatiivmälu (RAM): 32 GB
  • Videokaardi mälu: 8 GB GDDR6
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Statsionaarne arvuti HP Compaq 8100 Elite SFF Renew PG8124, taastatud Intel® Core™ i5-750, NVS 295, 4 GB, 620 GB
124,90 / tk
Statsionaarne arvuti HP Compaq 8100 Elite SFF Renew PG8124, taastatud Intel® Core™ i5-750, NVS 295, 4 GB, 620 GB
  • Installitud operatsioonisüsteem: Windows 10 Pro
  • Protsessori tuumad: 4
  • Protsessori sagedus: 2.66 GHz
  • Operatiivmälu (RAM): 4 GB
  • Videokaardi mälu: Dynamic
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Lauaarvutid, kuidas valida, mis üldse teadma peaks? 

Lauaarvuti valimine võib osutuda keerukaks ülesandeks, kui te pole varem antud teemaga kokku puutunud. Üritamegi siinkohal teie elu natukene kergemaks teha ja anda teile selles keerulises maailmas navigeerimiseks juhised, et te ei satuks kas liiga võimsa ja kalli või liiga nõrkade näitajatega arvuti otsa, mis ei vasta teie vajadustele. Kindel on see, et uued  lauaarvutid on saadaval absoluutselt igasse kodusse!

Nii siis, kuidas üldse alustada valimist? 

Esiteks peaksite kindlasti endale selgeks tegema, mille jaoks teil arvutit vaja läheb. Üleüldises loetelus on kõige tavapärasemad kasutused, kas tavaliseks kodukasutamiseks, mängimiseks, videotöötluseks või tööalaseks kasutamiseks kontoris. 

Tavakasutamiseks NASA võimekusega arvutit vaja pole, näitajad võivad olla pigem tagasihoidlikud, kui teie soov on surfata netis, sotsiaalmeedias ja uudiseid lugeda. See on kõige vähenõudlikum tegevus ja sobivad ka odavad lauaarvutid. Sellistele tingimustele vastavad mudelid leiab põhimõtteliselt igalt tootjalt: HP, DELL, LENOVO, MSI lauaarvutid, ja teised.

Mängimiseks on vaja kindlasti üle vaadata juba asjad detailsemalt, mis kui nõudlik on. Kindlasti sõltub teie vajadus ka mängudest, mida soovite mängida. Uuemad mängud on juba väga nõudlikud ja vajavad enamjaolt ka uusi ja võimsaid näitajaid, samal ajal kui mõned vanemad mängud lepivad vähesemaga. 

Videotöötluseks on samuti vaja leida korralike näitajatega lauaarvuti komplekt ja tuleks samuti asjad üle vaadata vastavalt näitajatele ja mis tasemel asjaga tegeletakse. Pikemalt näitajatest räägime juba edasises tekstis.

Tööl ja kontoris kasutamiseks tuleb ka üle vaadata, et mis tööga tegemist, et meile lugeda ja internetis toimetata pole ka vaja kõige võimsamat arvutit, samas kui soovite kasutada võimsamaid ja suuremaid programme, siis tuleks juba vaadata võimsamate masinate poole. 

Mis tüüpi lauaarvutid on olemas? 

Siin räägime teile millised arvuti tüübid on olemas ja tutvustame natukene millega on nende puhul ka tegemist. 

Klassikaline ehk Tower. 

See on kõige tavalisem ja klassikalisem lauaarvuti, mida leida võib. Kast laua alla, juurde on vaja veel soetada, monitor, hiir, klaviatuur ja kõrvaklapid/kõlarid või mõni muu helisüsteem. See arvutitüüp on universaalne sellessuhtes, et kasti on võimalik juurde soetada lisa videokaarte, sisemist mälu jne. Koduseks igapäevaseks kasutamiseks on see väga asjalik lahendus.

Kõik ühes arvutid – AIO. 

Need, AIO - all in one, lauaarvutid on tavakasutamiseks kõige mugavamad, kõik, mis vaja on monitori sees ja mingit üleliigset kola pole, juurde on vaja veel soetada hiir ja klaviatuur, mis võiksid ka olla juhtmevabad arvestades seadme kompaktsust. 

Miniarvutid.

Miniarvuti pole just võimsaim asi, mida sa leida võid, selle eest on ta aga palju kompaktsem, kui ametivend tower. Sellega väga nõudlikke mänge pole võimalik mängida ning seadet võimsamaks muuta on keeruline. See sobib pigem internetis surfamiseks ja muudeks lihtsamateks tegevusteks. 

Mänguri lauaarvutid.

Nüüd jõuame nii võimu, kui ka välise ilu Crème de la Crème juurde. Mänguri lauaarvuti on reeglina väga uhke väljanägemisega ning enamjaolt ka väga võimas, aga eks see kõik sõltub muidugi ka hinnaklassist. Mänguriarvutid pole kõik ühe vitsaga löödud, et leida sobiv lauaarvuti mängurile tuleb kõigepealt selle näitajad üle vaadata. Näitajate vajalikkus sõltub mängudest, mida soovitakse mängida.

Millised operatsioonisüsteemid on olemas? 

Operatsioonisüsteem ilmselt kellelegi täiesti võõras sõna pole, aga siin räägime üle millised on populaarsemad variandid ja mida nendega teha saab. Operatsioonisüsteem ehk OS määrab ära millise süsteemi peal arvuti jookseb ja vastavalt sellele ka, mida arvutiga teha saab ja milliseid programme on võimalik kasutada jne. 

Kaks kõige populaarsemat operatsioonisüsteemi on Windows ja MAC. 

Windows on olnud kõige levinuim operatsioonisüsteem juba pikka aega ja on võimeline ära tegema kõik tegevused, mida arvutis üldse teha saab. 

MAC on viimasel ajal hakanud pead tõstma ja populaarsust koguma. Macid on videotöötluseks ja moodsateks töö tingimusteks kohandatud ja väga mugavad lauaarvutid. Nende suurimaks miinuseks on see, et nad pole mõeldud mängimiseks. 

Mõlemal süsteemil on omad eelised ja mugavused. Toome all kiire võrdluse. 

Mac on tänapäeva moodsaks tööks kohandatud, rakendused, videotöötlusprogrammid, kiirus ja mugavus. Lisaks on maci telefoniga ühendamine väga kerge ja kiire, mis lisab tänapäeva moodsas maailmas, kus info kiiresti liigub veel ühe plussi macile. Tööalaseks kasutamiseks on Mac lauaarvutid väga mugavad ja kasutajasõbralikud seadmed. Miinus Maci puhul on see, et nende modifitseerimine ja juppide vahetamine on keeruline ja kulukas. Põhimõtteliselt Maci ostes saate te selle, mille ostate ja nende hind ei ole just kõige odavam. 

Windows on kõige levinum OS maailmas nagu enne juba ka mainitud sai. Tegu on väga lihtsa ning kasutajasõbraliku operatsioonisüsteemiga, mille kasutamisega saavad kõik hakkama. Windowsi suurimaks plussiks on see, et seda saab modifitseerida vastavalt enda vajadustele. Näiteks on windowsi arvutitel võimalik lisada nt operatiivmälu, videokaarte ja muud sellist.

Suuremates kontorites eelistatakse ka tihtipeale windowsi, sest nende parandamine on tunduvalt odavam ja näiteks maciga võrreldes on sellised pigem odavad lauaarvutid. Seega lihtsaks ja odavaks kasutamiseks on soovitatav endale windowsi seade soetada. 

Protsessor, videokaart, mälu ehk RAM ja kõvaketas, mida peaksid teadma?

Protsessor

Protsessor ehk CPU on kõige olulisem asi teie arvutis, protsessor on selle aju. See juhendab ja teeb võimalikuks kõik liigitused, mida lauaarvutid teevad. Peamised protsessorite tootjad on Intel ja AMD.  

AMD protsessorid jäävad üldiselt kättesaadavamasse hinnaklassi, kui inteli omad. AMD peamine protsessorite seeria on RYZEN.

Inteli seeria on selle eest natukene kallim. Inteli protsessorid on populaarsemad igapäeva kasutajate seas. Inteli pealmised protsessorid on i3 ja i5, mis sobivad ideaalselt tavakasutamiseks igapäevaselt kontoris ja kodus. Võimekemateks toimetusteks on soovitatav valida aga kolmas variant, milleks on i7.

Videokaart

Videokaart on asi, mis võimaldab teil näha kõike ekraanil toimuvat. Mida parema kvaliteediga pilti soovite vaadata, seda võimsamat videokaarti on teil ka vaja. Lauaarvuti mängurile peaks olema kindlasti võimsa videokaardiga. 

Enamus uued lauaarvutid, näiteks Apple, Dell, HP või Lenovo lauaarvutitel, on ka sisseehitatud ehk integreeritud videokaardiga. Sisseehitatud videokaart sobib küll igapäeva kasutuseks, kuid nõudlikumaid toimetusi, nagu näiteks mängude mängimiseks ja graafiliseks disainiks sellest ei piisa.

Peamisteks videokaartide tootjateks on NVIDIA ja AMD. Neid valides peaks ka vaatama, mis näitajaid konkreetselt vajad ning kui suurt videomälu. Videokaartide mälu on enamjaolt 1-4GB.  

RAM

Operatiivmälu ehk RAM  on samuti väga oluline osa arvutist. Kui teil pole piisavalt RAM-i et oma tegevusi toetada, siis muutuvad lauaarvutid aeglaseks ja üle kõige maailmas ei salli arvutikasutajad ekraani ees ootamist kuni see venib ja midagi toimetab. Seega peaksite alati piisava RAM-i oma seadmele vaatama. 

Tavakasutajale on 4GB ram-i täiesti piisav, natukene suuremaks kasutamiseks oleks vajalik juba 8GB ja moodsatel mänguritel ning videotöötlejatel läheb ilmselt vaja juba 16-32GB operatiivmälu. RAM-i tüüpidelt populaarseimad on DDR2, DDR3 ja DDR4. 

Kõvaketas

Kõvaketas on arvuti andmesäilitusseade  kuhu mahuvad kõik asjad, mida soovite arvutisse saada, pildid, failid, videod, mängud ja muu selline. On olema kaks peamist tüüpi kõvakettaid, mille seast valida.

HDD ehk Hard Disk Drive on kõige tavalisem ja odavam variant, suurustest on valikus mõnest gigabaitist kuni terabaitideni välja. HDD kasutab andmete salvestamiseks pöörlevaid kettaid. HDD-l on tavaliselt suurem mahutavus, kui SSD-l.

SSD ehk Solid State Drive ei kasuta salvestamiseks pöörlevaid kettaid vaid mikrokiipe. Mis teeb sellest palju kiirema lahenduse, kui HDD, sest kõik info on kiiresti kättesaadav ja ta ei pea seda pööreldes otsima. Moodsateks mängudeks on SSD kindlasti parem variant tänu oma kiirusele. Kui soovite suuremat andmete mahutavust, siis tuleks valida HDD kõvaketas.

Suuruse peaksite valima vastavalt oma vajadustele ja sellele, mida arvutiga teha soovite. Tasub meeles pidada, et uute mängude mängimiseks läheb alati rohkem ruumi vaja ja tavakasutamiseks natukene vähem. 

Kokkuvõtteks

Kõik eelnev läbi loetud, siis järgmine samm oleks valida ning soetada endale sobivaim lauaarvuti komplekt, mis vastab kõigile teie vajadustele. Meil on suurepärane valik erinevaid arvuteid alates mänguriarvutitest kuni Macideni välja. 1a.ee veebi poest leiate endale seadme parimatelt tootjatelt nagu Dell, Ordi, Lenovo, HP, Apple, Msi, Asus, Acer, Optimus või Fujitsu.

Parima hinnaga lauaarvutid leiate endale novembri viimasel nädalavahetusel, kui tomimub must reede! Mustal reedel leiate suure valiku allahinnatud ja soodushindadega tooteid alates elektroonikast kuni kodumasinateni

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Milline on parim lauaarvuti?
Sõltub milliseks kasutamiseks arvutit vaja läheb. Mängimiseks mänguri arvuti, tavakasutamiseks miniarvuti või kõik ühes ekraani sisse ehitatud AIO arvuti.
Palju maksab hea lauaarvuti?
Seadme hind võib varieeruda paarisajast eurost mitme tuhande euroni. Sõltuvalt arvuti võimsusest ning tootjast, mis kõik omakorda sõltub teie vajadustest. Keskmine ja hea võimsusega arvuti mis võimaldab internetis surfata, videosid vaadata ja vähemnõudlikke mänge mängida on tavaliselt umbes tuhande euro hinnaklassis. Kindel on see, et väga hea lauaarvuti eest tuleb rohkem raha välja käia.
Milline on parim odav lauaarvuti?
Parim odav arvuti on ilmselt tavaline Tower, mille võite leida kõige soodsamas hinnaklassis. Sellel võiks olla Vähemalt 8GB operatiivmälu (ram) ja 4-tuumalise protsessoriga. Hea lauaarvuti võiks olla võimas, kiire ja mõistliku hinna-kvaliteedi suhtega.
Milline on parim mänguriarvuti?
Hea mänguri lauaarvuti võiks olla eraldiseisva Nvidia või AMD videokaardi, suuremahulise vähemalt 1Tb kõvaketta ja kiire SSD kõvakettaga operatsioonisüsteemi jaoks.16GB RAM in minimaalne soovitatav kogus mängimiseks. Protsessor võiks olla vähemalt keskklassi seeriast ja vähemalt 6-tuumaline. Parim mänguriarvuti on see, mis vastab just teie vajadustele, minimaalsed ja soovitatavad tehnilised näitajad on programmide ja mängude kirjeldustes tavaliselt olemas. Samas võib piisav olla ka tavaline lauaarvuti – kõik sõltub vajadustest.