Rehvid

Sooduspakkumised

Kuidas autole sobivad rehvid valida?

Liikluses on sõiduohutus esimesel kohal ning selle aluseks on tehniliselt korras sõiduk. Rehvid ja veljed mõjutavad juhitavust, pidurdusteekonda, kütusekulu jpm. Kuna autod on erinevad, siis kuidas valida õiged rehvid? Uuri auto tehnilistest andmetest olulised numbrid, pane paika sobiv eelarve ja tutvu järgnevate põhikriteeriumitega – kõigest sellest lähtudes leiad oma autole parimad rehvid!
Aastaaeg
Lähtuvalt aastaajast jagatakse rehvid kahte kategooriasse:

Suverehvid – kohustuslikud 01.05-15.10. Suverehvid on vaiksed, kütusesäästlikud, nende müratase on madal ning need on varustatud veesoontega vesiliu vältimiseks.
Talverehvid – kohustuslikud 01.12-01.03. Sügavam rehvimuster, mis haakub paremini lumise teekattega. Jäisel pinnasel sõitmiseks sobivad paremini naastrehvid.

Markeering
Sõiduki tehnilistes andmetes on välja toodud numbrid, mille põhjal on lihtne autole sobivas suuruses rehvid valida:
•Rehvi laius
•Kõrguse/laiuse suhe
•Velje diameeter

Näide: Sinu autol on all rehvid markeeringuga 205/55 R17.
Number 205 tähistab rehvi laiust (mm), number 55 rehvi kõrguse suhet rehvi laiusega (%) ning R17 näitab seda, et rehvid sobituvad 17-tollisele veljele.

Kütusekulu efektiivsus
Rehvide ja sõiduki kütusekulu vahelist suhet ehk kütusekulu efektiivsust väljendatakse klassides A kuni G. Kõige tõhusamad rehvid kuuluvad klassi A, kõige vähem tõhusad klassi G.

Soovitus: Säästlikkus on tänapäeval oluline igas valdkonnas. Säästa kütust ning soeta rehvikomplekt, mis kuuluks vähemalt C klassi.

Müratase
Suve- ja talverehvide müratase erineb oluliselt, kuid see on mõistetav, kuna mustri erinevus on sedavõrd suur. Kuid kas teadsid, et ka samasse kategooriasse kuuluvate rehvide müratase võib suuresti erineda? Rehvide mürataset mõõdetakse detsibellides (dB), reeglina on vastav number ka rehvile märgitud – mida väiksem number, seda vähem müra!

Sõidutihedus
Kui tihti sa üldse autoga sõidad?
Sõiduki kasutamise tihedusest lähtudes võid otsustada, kas vajad kahte eraldi komplekti rehve (suve- ja talverehvid) või piisab ühest komplektist aastaringsetest rehvidest.

Soovitus: Kui sinu suvine kilometraaž jääb alla 5000 km, siis võid vabalt aastaringsete rehvidega piirduda.

Leia sobivad rehvid
Vajad sa suve-, talve- või aastaringseid rehve – eelkõige veendu sobivates mõõtudes ja kvaliteedis. 1a.ee nutipoest leiad rehvid (ja veljed) absoluutselt igale neljarattalisele, uuri lähemalt!