Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Integreeritud kaamera
Okulaaride arv
Lähenemine kordades
Valgusti tüüp
Okulaari tüüp
Kaubamärk Bresser×
Kuvatud: 2
Sorteeri:
Mikroskoop Bresser
109,99 € / tk
117,90 / tk
Mikroskoop Bresser
  • Mikroskoobi tüüp: Monokulaarsed
  • Toide: Patarei
  • Lähenemine kordades: 40 - 1024
  • Valgusti tüüp: LED
  • Okulaari tüüp: Lai
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Mikroskoop Bresser Junior
48,90 € / tk
55,90 / tk
Mikroskoop Bresser Junior
  • Mikroskoobi tüüp: Monokulaarsed
  • Toide: Patarei
  • Lähenemine kordades: 40 - 640
  • Valgusti tüüp: LED
  • Okulaari tüüp: Lai
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Mikroskoop

Pisimaailm on justkui silmale nähtamatu müstiline asi, mida oleme harjunud vaid raamatutes õppima ja meedia vahendusel nägema. See ei pea aga olema ja jääma vaid teadlaste pärusmaaks. Tänasel päeval saab iga laps ja täiskasvanu endale koju osta mikroskoobi ja avastada täiesti uusi põnevaid vorme ja värve. Kuidas aga valida sobivat mikroskoopi kodukasutajale? Selgitame lahti mõned olulisemad punktid. 

Suurendus

MIkroskoopidel on kaks suurendusallikat. Üks neist on objektiivne lääts ja teiseks okulaar. Selleks, et mõista suurendusvõimekust, tuleb korrutada läätse suurendus okulaari omaga. Näiteks harilik okulaar suurendab 10 korda ja lääts umbes 4 korda. Need omavahel korrutades jõuame tulemuseni, et mikroskoop suudab kokku suurendada 40 kordselt. 

Bioloogilised mikroskoobid

Enamiksel mikroskoopidel on 3-4 objektiivläätse, mis suurendavad 4x, 10x, 40x ja 100x. Seega suudavad keskmised mikroskoobid suurendada 40-400 korda, kuigi mõned isegi kuni 1600 korda. Sellistega on väga sobilik uurida mikroorganisme ja mikroskoopilisi esemeid. Enne kasutama hakkamist on neil seadmetel pikem ettevalmistusaeg. 

Stereo mikroskoobid

Stereo variantidel on suurendamise võimekus madalam, aga neid on saaval nii fikseeritud kui ka käsitsi reguleeritava suurendusega. Kui tegemist on fikseeritud mikroskoobiga, siis saab kasutaja valida kahe erineva eelseadistatud suurenduse vahel- 10x või 30x, 20x või 40x. Käsitsi suurendusega saab kasutaja aga ise valida, millises astmes ta seda suurendusvõimekuse raames kasutada soovib. 

Mikroskoobi pea

Uut mikroskoopi hankides saab valida kolme erineva variandi vahel. Neid on olemas ühe, kahe ja kolme peaga. Väikesed lapsed eelistavad tavaliselt monokulaarset mikroskoopi. Täiskasvanutele sobib aga paremini binokli vaade. Kolme peaga mikroskoop on aga selleks mugav kui on soov üheaegselt vaadata ja lisaks kaameraga pildistada või filmida. 

Fookus

Fokuseerimise nupp mikroskoobi küljel on üks olulisemaid kohti seadme juures. See väike keeratav osa aitab leida iga silmapaari jaoks õige fookuse. Mõned fookuskettad on eraldiseisvad, teistel on aga küljes veel üks nupp, mis reguleerib peenfookust. Tavaliselt piisab üldisest fookusest, kuid peenfokuseeritus võimaldab keskenduda eriti väikestele osadele. 

Valgusallikas

Valides mikroskoopi, mängivad valgusallika valikul mitmed faktorid rolli. Näiteks valguse täpsus, soojust, kestvus jms. Õnneks on uus pirn alati leitav mikroskoobi tarvikute seast.  Siin on välja toodud erinevate pirnide omadused, et otsustamist veidi lihtsustada. 

Valguse tüüp
Iseloomustus
Hõõglamp
Soe valge valgus
Soojeneb kiirelt
Tavaliselt ei tule hajutajaga
Lühike eluiga
Soodne osta, aga keeruline asendada pirne
Uuematel mudelitel harva esinev
Halogeen
Eredam sooja tooniga valgus
Soojeneb kiirelt
Tuleb tavaliselt hajutajaga
Keskmine eluiga
Pirne lihtne asendada
Fluorestsents valgus
Valge valgus, kergelt soe
Lühikese elueaga
Tavaliselt kasutatakse erialastes mikroskoopides
LED
Ere valgus, soojuseta
Hajutajaga
Kestab kaua 
Soodne ja pirnid lihtsasti asendatavad
Valge valgus, kerge sinaka varjundiga. Ei ole soovitatav teaduses. 

Peegel-valgustusega mikroskoobid

Mõnedel mikroskoopidel aga puudub pirn täielikult, sest need kasutavad valgustamiseks päevavalgust. See toimib pirikese peegli abil, mis peegeldab päikesevalgust läätse sisse. Kergeks miinuseks võib lugeda, et sellist mikroskoopi saab kasutada ainult hästi valgustatud ruumis. Hea tulemuse saamiseks tuleb peeglit käsitsi sättida nii, et see püüaks valguskiire kõige parema nurga alt kinni.

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Kas 1000-kordne suurendus on hea?
Selline suurendus õigustab end vaid juhul kui selleks on kasutada stabiilne mikroskoop. Sellest piisab, et näha baktereid.
Milline on kõige universaalsem mikroskoop?
Kolmese peaga mikroskoobid on kõige uuemad ja universaalsemad. Erinevad optilised suurendused on lithsa pöörde kaugusel