Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Naiste jalanõud

Sooduspakkumised

Naiste jalanõud- Kõik mida neist teadma peate!

Kas teate, mida naistel ei ole kunagi liiga palju? Vastus on lihtne- naistel pole kunagi liiga palju kingi. Alati mahub üks paar veel ära! Tegelikult olgem ausad, head ja kvaliteetsed jalavarjud – neid on alati rõõm omada ja kanda.

Erinevad jalanõude tüübid

Jalanõusid on olemas erinevat tüüpi ja vastavalt nende kasutusotstarbele tuleb teha ka õige valik. Ainult nii on kindel, et meie armsad jalanõud kestavad kaua ja teenivad meid pikalt.

Spordijalatsid-
Spordijalatsid on toodetud vastavalt sellele, missugune on nende kasutusala. Näiteks maratoni joostakse jooksujalatsiga ja jalgpalli jaoks on mõeldud spetsiaalsed putsad. Kuna iga spordiala liigutused on väga spetsiifilised, siis võib valesti valitud treeningjalats kiiremini laguneda, sest toodet ei ole kasutatud sihtotstarbeliselt. Hea spordi tegemise jalats peab olema kerge ja mugav. Selliste toodete kõige olulisemad omadused ongi mugavus, stabiilsus ja löögi summutamine ning hingav materjal. Treeningjalatseid on väga erineva mudeli, materjali ja värvitooniga.

Vabaabaja jalatsid- vihje peitub juba nimes. Peamiselt kasutatakse neid vabal ajal. Kas siis jalutades või oma igapäeva toiminguid tehes. Vabaaja jalatsite märksõnaks on mugavus. Selliste toodete materjali ja mudelivalik on seinast-seina. Üldiselt meenutavad need välimuselt ja olemuselt pisut enam sportlikke jalanõusid.

Kingad
- mõeldes kingadele, siis on tegemist pisut pidulikumate jalavarjudega. Muidugi leidub ka neid erineva disainiga- nii kontsadega kui ka täistalla peal. Vabaaja kingad on näiteks tööl või koolis käimiseks. Pidulikud kingad seevastu on mõeldud teatri või mõne teise piduliku ürituse külastamiseks.

Saapad-
meie kodumaa kliimas must have tooted. Neid leidub väga erineva disainiga ja tegumoega. On olemas paksu voodriga talvesaapad, kui ka õhukesed kevad-sügis saapad. Samuti on neid müügil nii madala kui ka platvorm tallaga või hoopis kõrge kontsaga. Saapa pikkused on samuti erinevad- madalad, poolkõrged ja kõrged saapad.

Kummikud-
jällegi meie ilmastikuoludes väga vajalik toode. Mis kõige toredam, neid leiab igas värvitoonis ja kummisaapaid on niivõrd palju erinevaid mudeleid. Enam ei ole mõeldud need vaid kasvuhoones või aiamaal toimetamiseks. Toredad värvilised kummikud hakkavad kevadeti tänavapildis hästi silma, teevad meele rõõmsaks ning on ühtlasi ka väga praktilised.

Sandaalid ja plätud-
enamasti on sandaalid ja plätud lahtised jalanõud, mis lasevad jalal hästi hingata. Sõltuvalt mudelist, sobivad suurepäraselt näiteks vahetusjalanõuks kooli või kontorisse.

Tööjalanõud-
on täiesti omaette kategooria. Sellele tootegrupile on palju erinevaid nõudmisi ja ootusi. Eelkõige peavad nad olema tugevast materjalist, kaitstes nii töötegija jalgu. Näiteks tööstuses, kui midagi rasket peaks jalale kukkuma või on oht jalgu vigastada neid ära lüües vms. Teiseks – töökäimad peavad olema ergonoomilised, sest jalg on jalanõu sees terve pika tööpäeva.

Barefoot ehk paljajalu jalatsid-
sellised papud pole turul olnud just väga kaua. Küll koguvad need aga järjest enam populaarsust. Tegemist on kõige tervislikumate jalatsitega üldse. Need erilised tooted järgivad täpselt meie jala loomulikku kuju ja liikuvust. Seetõttu ei teki selliseid papusi kandes jalgadel ja varvastel erinevaid deformatsioone ja muid vaevusi. Praegusel ajal leidub Barefoot tooteid juba väga palju erinevaid mudeleid ning ei pea kartma , et jalanõud kuidagi imelikud ja harjumatud välja näevad.

Jalatsite nii erinevad suurused

See on alati kõige suurem murekoht.  Olete ju käinud poes ja leidnud täpselt sobivad jalavarjud. Olete isegi valmis need kohe ära ostma ent siis märkate, et sobivat suurust pole jälle saadaval. Uskuge, see on kõige sagedasem probleem. Tavaliselt tundub pisikese jalaga inimestele, et sobivaid jalavarjusid toodetakse ainult hiiglastele ja vastupidi.

Internetist tellides, peate arvestama sellega, et alati pole jalanõud müügil euro suurustes. Ja olgem ausad- ka euro suurused on kohati kaheldavad. Võime vabalt jala mahutada näiteks  numbrivahemikku 38-40, mis tundub pisut ebaloogiline.  Siinkohal ongi alati mõistlik mõõta sisetalla kogupikkust.

Lisaks EU numbritele, leiame me netipoodidest tavaliselt ka US ja UK suurused. Nüüd on valikut teha veel keerulisem, sest peab hakkama googeldama erinevaid suuruste tabeleid.

Jalatsi õige suurus- see on väga oluline. Valesti valitud suurusega jalavarjud rikuvad  meie jalgu. Liiga kitsad ja pisikesed kingad pigistavad ning suured loksuvad jalas ja ähvardavad sootuks jalast ära kukkuda.

Lisaks väike nipp poes kingade valimiseks- alati tasub jalga proovida mõlemat kinga, tehes nendega mõned sammud. Ka meie jalad- tahame me seda tunnistada või ei- on pisut erinevad. Nii on võimalik koheselt aru saada, kas kingad on sobivad või mitte.

On juhtunud, et letil olevat viimast paari kingasid proovides, on kaks samast paarist kinga jalas täiesti erinevad. Põhjus on lihtne- ühte kingadest on lihtsalt rohkem jalga proovitud, sest tegemist on olnud näidis tootega. Selline koormus on aga jalatsi välja venitanud. Soetades sellise paari, võib juhtuda , et üks king hakkab jalas loksuma, kuigi teine püsib ideaalselt. Seega kordamine on tarkuse ema- proovida tuleb alati kahte korraga.

Naiste jalanõude suuruse tabel abiks ostmisel internetist

Suurus EU
35
36
37
38
39
40
41
42
Suurus UK
2
3
4
5
6
7
8
9
Suurus US
5
6
7
8
9
10
11
12
Jalalaba pikkus cm
21,2
22
22,9
23,7
24,6
25,4
26,2
27
        

Mis materjalist jalanõusid leidub?

Tekstiil ja kunstnahast tooted - erinevast tekstiilist ja kunstnahast valmistatud jalatsid.  Esimesena meenuvad kohe vabaajajalatsid ja botased ning kunstnahast saapad ja kingad. Kunstnaha miinuseks on, et materjal ei ole hingav ja jalg võib kiirelt higistama hakata. Üldiselt on kunstnahast ja tekstiilist tooted oluliselt soodsamad kui täisnahast jalanõud

Täisnahast tooted-
on valmistatud naturaalsest nahast. Sellised nahatüübid jagunevad veel omaette erinevatesse kategooriatesse. Kindlasti olete ka kuulnud, et pärisnahast jalatsid võivad alguses jalas olla natukene kitsamad, sest nahk on looduslik materjal ning kandes venib see järgi. Selline väide on täiesti tõene ning peab paika. Nahast toodetud jalanõud on hästi hingavad ning ei lase jalgadel higistama hakata.  

Jalanõude hooldamine

Selleks , et meie lemmikpapud meid aastaid teeniksid, vajavad nad puhastust ning õiget hooldust.

Tänapäeval on müügil väga erinevaid jalatseid hooldavaid tooteid ja
jalatsite tarvikuid . Näiteks on olemas pihustatavad spreid, millega on võimalik suurendada niiskusetalvust.

Isegi kallimad kvaliteetsed täisnahast tooted vajavad head peremeest ja hooldajat. Naha jaoks on müügil spetsiaalsed kreemid ning pihustatavad vahendid, mis aitavad nahast tooteid hoida elastsena ning ei lase praguneda. Ühtlasi hoiab selline vahend ära soolarantide tekkimise.

Mõned hooldusvahendid on universaalsed, mis tähendab et neis on olemas kõik vajalikud omadused. Näiteks kaitsevad nad materjale pleekimise eest, soolarantide tekkimise eest ning hoolitsevad materjali välimuse ja üldiste omaduste eest. Lisaks sellele, saab selliseid vahendeid kasutada palju laialdasemalt- nii jalatsite, spordiriiete ja jopede, erinevate käe ja seljakottide ning telkide hooldamisel.

Naiste jalanõude brändid ja hinnad

Eks igaühel on oma maitse-eelistus, kas siis tarbime mõne kindla brändi toodet nagu Vans, Adidas, Levis, Nike, Crocs, Beco, Timberland, Trezeta või midagi sootuks teistlaadset.

Kindlasti on bränditooted kallimad, kuid üldjuhul ostes mingit kindlat firmat ostame me teadlikult ka selle firma kvaliteeti. Üldiselt on endale nime teinud tooted paremate omadustega kui täiesti tundmatu firma jalanõud. Alati ei pruugi see väide paika pidada kuid 80% juhtudest see kindlasti nii on. Mis ei tähenda muidugi seda, et kõik odavamad tooted alati halvemad oleksid.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Millised on parimad naiste jalanõude tootjad?
Häid tootjaid on turul mitmeid, eks spordijalatsite tuntumad firmamärgid on kindlasti Nike ja Adidas. Kummijalanõude hulgas on omale head nime teinud Crocs ja kvaliteetseid saapaid leiab näiteks Timberlandi kaubamärgi alt. Parimat tootjat eraldi on keeruline välja tuua, sest tarbijate ootused ja eelistused on väga erinevad.

Millised on parimad naiste vabaajajalatsid?
Märksõnaks on siin mugavus. Parimad naiste vabaaja jalanõud peavad olema jalas mugavad ja toodetud kvaliteetsest materjalist.

Millised on parimad naiste saapad?
Eks igal naisel on kindlasti tekkinud oma lemmikud saabaste ja jalanõude hulgast. Kindlasti on määravaks mugavus ja õige materjalivalik. Hea saabas on valitud vastavalt aastaajale- kas siis talvesaabas talveks või kevad-sügis saabas pisut soojemaks perioodiks.

Kuidas valida õiges suuruses jalanõusid?
Kui ei ole võimalik proovima minna, siis on abiks erinevad suuruste tabelid, kus on võimalik võrrelda erinevate riikide jalanõude suuruseid. Oluline on mõõta ka jalalaba kogupikkus ning võrrelda seda vastava suurusega tabelis.

Millest lähtuda jalanõusid valides?
Lähtuda tuleb järgmistest punktidest: 1. Mis otstarbel te jalatsid soetada plaanite?(treeninguks või üldiseks kasutamiseks). 2. Sobiv materjal. 3. Õige suurus. 4. Mõistlik hind