Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Lõikeviis
Tera - väiksemad oksad ja lehed. Lõikeketas - suuremad ja raskesti purustatavad oksad.
Hakitud okste maksimaalne paksus, mm
Kokkupaneku kott
Lõikeviis Turbine-Cut×
Kuvatud: 2
Sorteeri:
Oksapurustaja Bosch AXT 25 TC, elektriline, 2500 W
561,00 / tk
SMART LEASING 10
Tasuta tarne
Oksapurustaja Bosch AXT 25 TC, elektriline, 2500 W
  • Võimsus: 2500 W
  • Lõikeviis: Turbine-Cut
  • Hakitud okste maksimaalne paksus: 45 mm
  • Kokkupaneku kott: Jah
  • Mootori tüüp: Elektriline
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Oksapurustaja Bosch AXT 25 TC, elektriline, 2500 W
579,00 € / tk
679,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 679,00 €
SMART LEASING 10
Tasuta tarne
Oksapurustaja Bosch AXT 25 TC, elektriline, 2500 W
  • Võimsus: 2500 W
  • Lõikeviis: Turbine-Cut
  • Hakitud okste maksimaalne paksus: 45 mm
  • Kokkupaneku kott: Jah
  • Mootori tüüp: Elektriline
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Kuidas valida oksapurustajat?

Suur vilja- ning ilupuuaed on iga kodumajapidamise au ja uhkus. Paratamatult aga tekib puude ning põõsaste hooldusega rohkesti oksi ja nii kerkib küsimus, mida nendega peale hakata? Aiakäärid ei oleks siinkohal kõige efektiivsem abivahend ja nii aitab koledast oksarisust lihtsa vaevaga vabaneda hoopiski oksapurustaja.
 
Enam ei ole vaja lõigatud oksi hunnikusse koguda, et nad seal kuivaksid. Selle asemel saab neist kohe peale lõikamist toota naturaalset ja kodumaist multši, mida saab kasutada nii lillepeenardes ja -pottides, ilupõõsaste all kui ka jalgradade katteks. Nii ei pea ka trimmer pidevalt tööd rügama, sest hästi multšitud peenraservad ja põõsaalused vajavad vähem hoolt. Rääkimata sellest, et oksapuru on kuldaväärt materjal komposteerimiseks.
 
Et käsisaed saaksid muretult käia ilma, et peaksid tekkiva risuhunniku pärast muretsema, siis heitke pilk peale alljärgnevatele näpunäidetele ja tähelepanekutele, leidmaks oma majapidamisse sobivaim oksapurustaja.

Oksapurustaja tüübid

Jõuallika alusel jagunevad oksapurustajad kaheks – elektrilisteks ja bensiinimootoril töötavateks seadmeteks. Peamiseks erinevuseks kahte tüüpi oksapurustajate vahel on nende läbilaskevõime ja mootori võimsus. Seega tuleks enne oksapurustaja ostmist tähelepanu pöörata kahele olulisele asjaolule: okste hulk ning diameeter ja mootori võimsus.
 
Elektriline oksapurustaja on parim valik hobiaednikule, kel on keskmine või veidi väiksem aed, kus tekib parajas koguses oksarisu ning okste läbimõõt jääb vahemikku 2 kuni 4 cm.
Elektrilise oksapurustaja suurimaks eeliseks on masina kerge kaal ja kompaktsus, et seda on lihtne kasutada ja see tekitab vähem müra. Samas on seadmel oluliselt väiksem liikumisvabadus, sest töötamiseks peab masin olema ühendatud vooluvõrku.
 
Bensiinimootoriga oksapurustaja on elektrilisest seadmest oluliselt võimsam ning suudab purustada isegi kuni 10 cm läbimõõduga oksi. Masin on küll oluliselt lärmakam, kuid ei sõltu see-eest elektrivoolu olemasolust ja nii on sel suurem liikumisvabadus. Kindlasti tasub seda tüüpi masinat eelistada siis, kui aialapp on keskmisest suurem ja oksarisu oluliselt rohkem.

Purustatavate okste läbimõõt

Nagu põgusalt sai mainitud, siis sobivaim oksapurustaja tüüp sõltub suuresti purustatavate okste läbimõõdust.
  • Elektriline oksapurustaja – maksimaalne läbimõõt vahemikus 2-4 cm;
  • Bensiinimootoriga oksapurustaja – maksimaalne läbimõõt kuni 10 cm.
Valikut tehes tasuks siiski silmas pidada, et sageli on tootja poolt ette antud parameetrid väikese liialdusega, sest tegelikkuses ei suuda täiskoormusel töötav masin oksi pidevalt purustada ning võib seetõttu kinni kiiluda. Kuid on hea tõdeda, et tänapäevased seadmed on sageli ehitatud nii, et juba sissevõtuava mõõt piiritleb, mis on maksimaalne oksa suurus. Nii saab vältida juhuseid, kus masinasse satuvad liiga jämedad oksad, mis koormavad seadet ja tekitavad ummistusi.

Võimsus

Mida rohkem ja jämedamad oksad, seda suurema võimsusega masinat tasuks eelistada. Suurema võimsusega oksapurustaja suudab purustada kiiremini ja oksapuru kvaliteet on samuti parem. Nii saate esmaklassilise multši, mida peenardes, põõsaste all aga ka jalgradadel kasutada. Bensiinimootoriga oksapurustajad on elektrilistest oluliselt võimsamad ja suudavad purustada suurema läbimõõduga oksi. Siiski tuleb sageli lõivu maksta, kui masin on võimas ja nii on seda sort seadmete müra- ja vibratsioonitase üldjuhul kõrgem.

Ohutus

Oksapurustaja nagu ka ükskõik millise teise aiatööriista käsitsemisel tuleb järgida ohutusnõudeid. Siinkohal toome välja olulisemad näpunäited millest oksapurustajaga töötamisel kinni pidada.
Enne alustamist veendu, et seade on paigaldatud tasasele maapinnale ning töökoha ümbrus on puhas;
  • Enne masina käivitamist veendu, et seade on töökorras ning et masina trumlisse poleks sattunud lahtisi esemeid;
  • Töö tegemisel kasuta korralikke töökindaid ja kaitseprille;
  • Jälgi, et riietel poleks rippuvaid või lahtiseid osi, mis võiksid masina trumlisse sattudes sinna kinni jääda;
  • Ära suru oksi jõuga purustajasse, vaid suuna kergelt ja lase masinal neid vabalt purustada;
  • Kui masin kiilub kinni, lülita see esmalt välja, ühenda vooluvõrgust lahti ja alles siis asu ummistust eemaldama;
Kui oled töö lõpetanud, puhasta masin ja aseta see siseruumi.
 
Oksapurustaja heaperemehelik ja nõuetekohane kasutamine tagab seadme töökindluse pikemaks ajaks ja nii ei pea te muretsema aianurka kogunevate oksahunnikute pärast.
 
1a.ee netipoes on esindatud oksapurustajad tuntud brändidelt nagu Makita, HPG, Stihl, Hecht ja Bosch. Müügil lai valik elektrilisi ja bensiinimootoriga masinaid nii hobiaednikele kui ka professionaalidele.

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Kas oksapurustajat tasub osta?
Oksapurustaja on üldiselt hea investeering igasse majapidamisse, kus on aed ning vilja- ning ilupuid ja põõsaid. See aitab lihtsa vaevaga vabaneda koledast risuhunnikust ja toota naturaalset multši, mis on väärt materjal aias kasutamiseks ja komposteerimiseks.
Mida jälgida oksapurustaja ostmisel?
Enne oksapurustaja ostmist tuleks tähelepanu pöörata kahele olulisele asjaolule: koduste okste hulk ning nende diameeter ja oksapurustaja mootori võimsus. Sellest, kui suuri oksi iga hooaeg tuleb purustada sõltub, kas tuleks eelistada pigem elektrilist või bensiinimootoril töötavat purustajat. Elektrilised oksapurustajad on üldiselt mõeldud 3-4 cm jämedate okste jaoks, neil on ka vastava suurusega ava, millest suuremaid oksi pole võimalik sisestada. Bensiinimootoriga oksapurustajad suudavad kuni 10 cm oksi hakkida.
Kas oksapurustajasse saab panna kuivi oksi?
Jah, oksapurustajasse saab panna nii kuivi kui ka märgi oksi. Kuivad oksad on tavaliselt kõvemad kui märjad oksad ja võiks arvestada, et terad muutuvad kiiremini nüriks kui purustada kuivi oksi.
Kas oksapurustajasse saab panna lehti?
Kui oksapurustajasse satuvad oksad, millel on suuremad lehed küljes, siis masinale see liiga ei tee aga eraldi riisutud lehti siiski oksapurustajase panna ei tasu, okste sisestamise ava võib kiirelt ummistuda.
Kuidas oksapurustaja töötab?
Tööpõhimõtte järgi liigituvad oksapurustajad kaheks. Esiteks oksi peenestav pöörlev plaat, kuhu sarnaselt köögikombainile on kinnitatud lõiketerad; Teiseks Nn valtsiv lõikesüsteem, kus oksad purustatakse spetsiaalse pöörleva lõikehammasratta ja tugiplaadi koostöös.