Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Filtreerimine

Näita tooteid
Hind
Kaal, kg
Maksimaalne töörõhk, Bar
Suurem rõhk tähistab paremat efektiivsust väga suurel määral määrdunud pindade puhastamisel.
Maksimaalne veevooluhulk, l/h
Kuvab mitu liitrit suudab pesur ühe tunni jooksul väljastada.
Kõrgeim veetemperatuur, °C
Rõhu reguleerimisfunktsioon
See muudab erinevate tööülesannete jaoks töörõhu muutmise lihtsaks.
Vooliku pikkus , m
Kaubamärk Worx×
Kuvatud: 2
Sorteeri:
Worx WG625E Pressure Washer
99,31 / tk
Uus
Worx WG625E Pressure Washer
 • Kaal: 1.7 kg
 • Maksimaalne töörõhk: 22 Bar
 • Maksimaalne veevooluhulk: 120 l/h
 • Vooliku pikkus : 6 m
Kuvatud: 2

Kuidas valida survepesurit?

Kas poleks mugav, kui saaksid oma autot puhastada ilma, et peaksid selleks oma aega ja raha autopesulatele loovutama? Sellele probleemile on olemas väga lihtne lahendus - survepesurid! Autode pesemine ei ole aga ainuke viis, kuidas seda praktilist ja multifunktsionaalset seadet kasutada saab. See sobib suurepäraselt ka aia, porivaiba, jalgratta, aiatööriistade, aiamööbli või miks mitte ka sissesõidutee puhastamiseks. Võimsamate mudelite abil on võimalik pesta ka suuremaid pindasid nagu näiteks majaseinad või suured masinad.

Survepesuri kasutamine on imeliselt mugav ja lihtne: ühendage seade vee ja vooluvõrguga, lülitage see sisse ja võitegi alustada puhastamisega!

Selleks, et endale kõige paremini sobivam seade laiast tootevalikust välja valida, tuleb esimese asjana läbi mõelda, milliseid töid ja kui tihti te sellega tegema soovite hakata. Kui oled end oma vajadustega kurssi viinud, saad rahulikult keskenduda optimaalsele võimsusele, veesurvele, lisafunktsioonidele ja muudele olulistele faktoritele. 

Survepesuri tüübid

Survepesureid on peamiselt kahte tüüpi - sooja vee ja külma veega toimivad masinad. Mõlemal on omad eripärad. Valimisel tuleks lähtuda sellest, milliseid pindasid sellega puhastama hakatakse:
 • Sooja veega töötavad seadmed on ainuõige valik, kui soovite puhastada õliseid või rasvaseid pindasid. Siseruumides saab pesuri veekraaniga ühendada, väljas on vett võimalik soojendada diiselmootori abil.
 • Külma veega seadmed on tunduvalt levinumad ning oma standardse ehituse tõttu ka soodsama hinnaga. Sobib plekkide edukaks eemaldamiseks enamus pinnastele.
Neile, kes vajavad ühel või teisel põhjusel puhastustöödel mobiilsust, on välja töötatud spetsiaalsed aku jõul töötavad mudelid. Üldiselt peavad sellised tooted vastu 15-30 minutit, kuid see on täiesti piisav enamike tööde jaoks. NB! Vooluvõrgust eraldatud seadmed võivad, aga ei pruugi olla nõrgema võimsusega kui vooluvõrku ühendatud seadmed.

Pump/ pumbapea

Pump on üks olulisemaid osasid iga survepesuri süsteemist. Pumbapeast oleneb väga otseselt teie seadme eluiga, just nagu inimese puhul oleneb see suurel määral tema südamest. Kui sulle on oluline, et soetatud seade oleks tugeva survega ja peaks kaua vastu, siis tuleb lisaks võimsuse ja veesurve valimisele pöörata tähelepanu ka selle “südamele”.

Enamasti on võimalik valida kahte tüüpi pumbapeade vahel:
 • Metallist pumbad on üldjuhul usaldusväärsemad ja vastupidavamad, kuid seetõttu harilikult ka hinna poolest veidi krõbedamad. Eriti kõrge kvaliteediga on  komponendid, mis on valmistatud messingist. Enamasti kasutatakse messingit tööstuslike masinate tootmisel.
 • Plastikust või alumiiniumist valmistatud pumbapead jäävad vastupidavuselt metallile alla, kuid kompenseerivad edukalt oma puudujääke märkimisväärselt soodsama hinnaga.

Kaal, suurus ja kompaktsus

Toote füüsiliste mõõtmetega on eriti oluline arvestada, kui kavatsete seda endaga välitöödele kaasa võtta. Transportimisel on nii kaalul kui kompaktsusel väga suur väärtus. Seadme kergus ja üleüldine mobiilsus teretulnud ka kodudes. Kergemad mudelid kaaluvad vaid ligikaudu 4 kilogrammi, kogukamad võivad seda kaalu  ületada lausa kümnekordselt. Seetõttu tasub ka sellele faktorile otsustamisprotsessi käigus veidi mõelda.

Maksimaalne veetemperatuur

Maksimaalne veetemperatuur ulatub üldiselt 40 kraadist 60 kraadini. Rasvaseid ja/või õliseid plekke on efektiivsem eemaldada kõrgema veetemperatuuriga, kuid suuremale osale argistest puhastusobjektidest piisab täiesti ka külmast veest. Kõrge temperatuuri kasutamine on mõne pinna puhul ohtlik, sest see võib pinda kahjustada.

Arvestada tuleks ka sellega, et sooja veega töötavatel pesuritel on lisana sisseehitatud küttekeha, mis tähendab paratamatult lisakulutust.

Võimsus

Nii nagu teistegi tehniliste masinate puhul, on survepesurite juures määrava tähtsusega selle mootori võimsus. Kui kavatsete survepesurit tihti kasutada, siis ei ole pikas perspektiivis mõttekas osta odavat, nõrga mootoriga toodet. Hoopis mõistlikum on juba enne toote soetamist teha kindlaks, et selle võimsus vastaks igati teie ootustele.

Võimsust mõõdetakse vattides (W). Mida rohkem on vatte, seda võimsam on mootor. Populaarsemad tooted jäävad vahemikku 1200-3000 W. Nende hulka kuuluvad nii kodus lihtsamateks ülesanneteks kasutatavad seadmed kui ka kõrgema taseme mudelid.

Veesurve

Veesurvet peetakse tihtipeale survepesuri valimisel kõige olulisemaks näitajaks ja selleks on ka põhjust. Liiga nõrga survega pesur ei täida oma funktsiooni ja on seetõttu võrdlemisi kasutu. Tugevat survet on üldjuhul võimalik reguleerida ja kasutada ka nõrgemat survet nõudvate objektide puhul, kuid siiski kaasneb sellega risk pestavat pinda kahjustada.

Levinud eksiarvamuseks on, et veesurve sõltub pigem veehulgast kui lihtsalt survest (bar). Tegelikult on need mõlemad väga olulised. Kui üks neist näitajatest on madal, siis ei ole teil oma seadmelt mõtet ka tugevat sooritust oodata. Tavaliselt jääb survepesurite rõhk 100-150 baari vahele, võimsamad masinad kasutavad ligi 220 baarist rõhku. Veevoolu hulk (l/h) jääb enamasti 300-600l vahemikku.

Suur vee hulk ja väike surve tähendab, et pestav pind saab märjaks, kuid pinnase küljes olevat mustus sealt maha ei tule. Vahel üritatakse survet saavutada vee pritsimisega läbi võimalikult väikese ava. Selle tulemuseks juga, mis on liiga väiksesse punkti kontsentreeritud ning ei ole seetõttu kuigi efektiivne.

Hind

Tehnika puhul kehtiv kuldne reegel - mida kõrgem hind, seda parem kvaliteet - peab paika ka survepesurite puhul. Soodsamate hinnad algavad 70 eurost, kvaliteetsemad tooted võivad maksta üle 1000 euro. See, kui oluline on teile toote valimisel selle soodne hind ja kui oluline selle vastupidavus on väga personaalne ja sõltub teist endast.

Voolik

Voolik on selline osa masinast, millele enamus inimesi erilist tähelepanu ei pööra. Seetõttu hoiavad paljud tootjad selle koha peal kokku. Soodsamad voolikud on valmistatud läikivast termoplastist. Need ei ole aga kuigi vastupidavad ning on tõenäoliselt esimeseks osaks masinast, mis välja tuleb vahetada. Kõrgema kvaliteediga voolikute tootmisel on kasutatud kummi, mis on hiljem kaetud terastraadiga.

Lisafunktsioonid ja -tarvikud

Personaalsema ja efektiivsema kasutajakogemuse saavutamiseks survepesuri kasutamisel, on välja töötatud mitmeid erinevaid lisatarvikuid ja -funktsioone. Mõned neist on:
 • Pesuainepaak - tänu sellele ei tule teil pesemise käigus peatuda, et kanda puhastatavale pinnale pesuvahendit. Valage see enne masina sisse lülitamist pesuainepaaki ja see seguneb automaatselt ülejäänud veega, muutes seeläbi kogu protsessi veelgi mugavamaks ja aega säästvamaks.
 • Erinevad otsikud - tagavad juurdepääsu kõikidele nurkadele ja pragudele, mis jääksid muidu puhastamata. Harjaga otsik on suurepärane tekstiili puhastamiseks.
 • Rõhuregulaator - muudab rõhu reguleerimise senisest veelgi lihtsamaks. Selle asemel, et survet pinnast ise lähemale või kaugemale liigutada, saab regulaatori abil teha seda hoopis mugavamalt - keerates voolikul asuvat rõngast.
 • Vee imemine - kui soovite vett pritsimise asemel hoopis imeda (kasulik näiteks vaipade puhastamisel), siis selle jaoks olemas spetsiaalsed vee imemiseks mõeldud voolikud.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

1.Millised on parimad survepesurid?
Parim survepesur on võimeline (tänu piisavale võimsusele ja veesurvele) eemaldama mustust kõikidelt pinnastelt, mille puhastamiseks te seda kasutada soovite. Samuti on see varustatud lisafunktsioonidega, mis kasutamist teie jaoks mugavamaks teeb.

2.Millised on parimad survepesurite tootjad?
Mõned tunnustatud tootjad on Kärcher, Bosch, Lavor, Makita, Powerplus, Schneppach, Haushalt, Camry.

3.Milliseid survepesureid on olemas?
Peamiselt jagatakse need kahte kategooriasse (sooja- ja külma veega töötavad seadmed), kuid samuti on võimalik neid liigitada võimsuse, surve tugevuse, veevoolu või funktioonide põhjal.

4.Kui tugeva survega survepesuri peaksin koju ostma?
Oleneb sellest, milleks te toodet kasutada kavatsete. Väiksemate tööde (jalgratas, aiamööbel, väike auto) jaoks piisab täiesti 100-150 baariga masinast, suuremate tööde jaoks tuleks aga vaadata pigem 200 baarise survega mudelite poole. Õige surve saavutamiseks on oluline jälgida ka toote võimsust.

5.Kuidas valida survepesurit?
Valiku langetamisel tuleb arvestada toote võimsuse, funktsioonide, maksimaalse veetemperatuuri, surve tugevuse, komponentide kvaliteedi aga ka hinna ja kompaktsusega. Otsustamisele aitab kaasa ka ülalolev juhend!