Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Tööriietus ja jalatsid

Sooduspakkumised

Kuidas valida mugavad ja vastupidavad tööriided?

Kas tööriiete valimine on sama lihtne, kui igapäevase garderoobi komplekteerimine? Pigem mitte! Tööriiete soetamisel tuleb tähelepanu pöörata väga paljudele omadustele, mis mõjutavad kandmismugavust. Vali välja riided, mis on õiges suuruses, veekindlad ja hingavast ning vastupidavast materjalist.

Üks korralik komplekt tööriideid hõlbustab tööprotsessi ja tõstab motivatsiooni!
Suurus
Tööriiete soetamisel on põhiliseks märksõnaks õige suurus. Seejuures tasub valida veidi avaram suurusnumber, kuna täpselt paras tööriietus ja jalatsid hakkavad lõpuks füüsilist tööd tehes siit ja sealt piirama.

Tööriietus – vali õige lõige, mis sobib sinu kehaehitusega. Väldi kindlasti liiga kitsaid riideid – need piiravad aktiivsemal liigutamisel ja halvimal juhul ka rebenevad.
Tööjalatsid – ära vali mudelit, mis on jalas “varvas vastu nina”, vaid veendu, et jalal on jalatsi sees piisavalt ruumi. Pärast pikka tööpäeva kipuvad jalad veidi paistetama ja jalatsid tunduvad numbri võrra väiksemad.

Materjal
Tööriided ja kvaliteet peaksid käima käsikäes! Parima materjali valimisel pööra tähelepanu järgmistele omadustele:
•Venivus – füüsilise töö tegemisel on oluline, et materjal oleks veniv ja annaks kummardumisel ja küünitamisel veidi järele. Vastasel juhul riie lihtsalt rebeneb.
•Kvaliteetsed õmblused – riided annavad esimese hooga järele õmblustest, seega veendu, et õmblused oleksid tehtud topelttugevad.
•Hingavus – kuna füüsiline pingutus ajab teatavasti higistama, siis vali materjal, mis on võimalikult hingav. Eriti head tööriided on näiteks kaenla alt avatavate lukkudega.
•Kergesti puhastatav – töö käigus riided määrduvad ja neid tuleb tihti pesta, seetõttu peaks olema materjal kergesti puhastatav ning pidama vastu tihedale pesemisele.

Eriomadused
Töötad välitingimustes, kus vihm ei ole harv nähtus? Või tegeled hoopis ohtlike kemikaalidega? Tõstad ohtlikult raskeid esemeid? Sellisel juhul peaks tööriietus ja jalatsid olema erikaitsega:

•Vee- ja tuulekindlus
•Vastupidavus kemikaalidele (nt nailon)
•Tugevdatud materjalist varbakaitsed (komposiit, teras), küünarnuki- ja põlve piirkond

Vali parim tööriietus
Kuna veedame enamuse oma päevast tööd tehes, siis peaksid just tööriided olema eriti mugavad, vastupidavad ja kvaliteetsed. Leia 1a.ee valikust sobiv komplekt ja töö võib alata!