Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Maksimaalne süsteemi võimsus, W
Käikude arv
Tootlikkus, kg/min
Liha hulk, mille hakklihamasin suudab tükeldada ühe minutiga.
Tagakäik
Et vabaneda kõõlustest või vältimaks mootori üle kuumenemist, kasutatakse tagasikäigurežiimi. Kui seadme terad töötavad tagurpidi ja protsess ei peatu, siis kõõlused ja teised jäätmed eemaldatakse.
Diskettide arv
Kaubamärk Adler× Standart×
Kuvatud: 6
Sorteeri:
Hakklihamasin Standart MG1013R, 300 W
49,99 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 49,99 €
-21% KOODIGA
Laos
TOP toode
Hakklihamasin Standart MG1013R, 300 W
  • Maksimaalne süsteemi võimsus: 1200 W
  • Käikude arv: 1
  • Tootlikkus, kg/min: 1.5
  • Tagakäik: Jah
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Hakklihamasin Standart AMG198-180, 700 W
79,00 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 79,00 €
Laos
Hakklihamasin Standart AMG198-180, 700 W
  • Maksimaalne süsteemi võimsus: 1800 W
  • Käikude arv: 1
  • Tootlikkus, kg/min: 1.6
  • Tagakäik: Jah
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Hakklihamasin Adler AD 4813, 600 W
70,90 / tk
-11% KOODIGA
Laos
Hakklihamasin Adler AD 4813, 600 W
  • Maksimaalne süsteemi võimsus: 2000 W
  • Käikude arv: 1
  • Tootlikkus, kg/min: 1
  • Tagakäik: Jah
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Hakklihamasin Adler AD 4808, 1500 W
35,90 / tk
Laos
Hakklihamasin Adler AD 4808, 1500 W
  • Maksimaalne süsteemi võimsus: 350 W
  • Tagakäik: Jah
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Hakklihamasin Adler AD 4811, 600 W
53,90 / tk
Hakklihamasin Adler AD 4811, 600 W
  • Tootlikkus, kg/min: 1.8
  • Tagakäik: Jah
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Kuidas valida hakklihamasinat?

Söögitegemine on omamoodi kunst, ent see ei olema ülemäära keeruline ja aeganõudev. Koduste abivahenditega on võimalik sellest üha rohkem rõõmu ja naudingut tunda, kasutades värskeimat toorainet.

Üks põhilisemaid tooraineid, mida kasutame on kindlasti liha. Selle töötlemine võib esiti aga keeruline tunduda ja lihtsam on poest juba valmis hakitud ja töödeldud liha osta. Kindlasti ei pea see nii olema – selleks tulevad appi väiksed köögiabilised – köögikombainid, aga ka vana hea hakklihamasin.

Hakklihamasin ei ole just kõige levinum ja tavalisem köögitehnika, mida kodustest köökidest tänasel päeval leida võib, liiatigi et poest on võimalik liha igal võimalikul mõeldaval kujul osta. Küll aga pole eelnevalt valmis hakitud liha kindlasti nii värske ja maitsev kui ise oma köögis värskelt töödeldu. 

Hakklihamasina abiga on kodus võimalik edukalt ka ise värsket liha hakkida ja sellest hõrgutavaid roogasid valmistada. Lisaks lihale saab sellega suurepäraselt hakkida ka erinevaid köögi- ja juurvilju. 

Kuidas aga valida sobivat hakklihamasinat? Siit artiklist saad kasulikke nõuandeid, mida pidada silmas seadme valikul, millist tüüpi ja millise võimsusega masinat valida, et sellest lõputuna näivate võimalustega valikust enda jaoks sobiv masin koju soetada.

Hakklihamasinate tüübid

Esimesena pööra tähelepanu masina tüübile – on olemas nii elektroonilisi kui mehaanilisi ehk käsihakklihamasinaid (vändaga). Millist aga valida, millised on emma-kumma eelised?

Igal kokal on oma toiduvalmistamise tehnikad, millest sõltub kindlasti ka hakklihamasina tüübi valik. 

Mehaanilised masinad on soodsam valik, kuid nõuavad rohkem kaasatust sinult endalt. Küll aga on sul liha hakituse üle parem kontroll.

Elektrooniline masin on kiirem ja mugavam ning võimaldab korraga rohkem liha töödelda. 

Olulist rolli hakklihamasina valikul mängib ka selle füüsiline suurus, mis sõltub suuresti sellest, kui võimas ja funktsionaalne soovitud masin on. Koduseks, pigem harva kuni keskmise kasutusega masin ei pea olema väga suur ega võimas, mis võib võtta plaanitust rohkem ruumi. 

Tootlikkus ja võimsus

Hakklihamasina võimsuse ja tootlikkuse määrab see, kui suur on teie liha töötlemise koguste vajadus.

Vähese võimsusega hakklihamasinad – 400 kuni 800 Wt. Selliste masinate jõudlus on küllaltki väike, see see töötleb kuni 1 kg liha minutis. 400 Wt suurune hakklihamasin on võimeline hakklima veidi alla 1 kg liha minutis. 

Plussiks on muidugi soodne hind. Kui plaanid masinat kasutada aeg-ajalt, pühapäeviti või pühade ajal pasteedi valmistamiseks, siis selleks piisab sellisest jõudlusest küll ja enamgi. 

Keskmise võimsusega hakklihamasinad –  800 kuni 1200 Wt. See on „kuldne kesktee“, selline masin sobib sulle siis, kui plaanid masinat kasutada veidi rohkem kui vähe, aga ei vaja veel professionaalset kõrge võimsusega masinat. Selle tootlikkus on 1,5 kg liha minutis, mis on juba päris hea. Sellised masinad saavad edukalt hakkama ka kõõluste ja kõhredega lihaga, ehkki selle hakkimine võtab rohkem aega kui näiteks 1500 Wt võimsusega masinaga.

Suure võimsusega hakklihamasinate võimsus on 1200–1400 Wt. Sellised seadmed on tavaliselt küllaltki kallid, kuna tegemist on esmaklassiliste seadmetega ja sobivad kasutamiseks neile, kel vaja korraga palju liha töödelda. Sellised masinad suudavad töödelda üle 2 kg liha minutis. Sellised seadmed on võimelised hakkima ka kõva liha.

Materjal ja hooldamine

Millisest materjalist hakklihamasinat valida? Tasub silmas pidada, et selle valmistamisel poleks kasutatud ohtlikke plastikuid ning parimal juhul võiks masina korpus mitte alumiiniumist, vaid malmist või roostevabast terasest. Viimased on kindlasti ka vastupidavamad. 

Loomulikult soovid oma koju soetada masina, mis peaks vastu aastaid ning ei vajaks ülemääraselt tihedalt hooldamist. Õnneks enamik tänapäevaseid masinaid ongi juba suhteliselt hooldevabad. Kui neid regulaarselt, pärast iga kasutuskorda ilusti puhastada ja mitte üle koormata, siis kestavadki need aastaid.

Lisafunktsionid

Tagasikäik. See on funktsioon, mis võimaldab masinal aeglaselt tagasi liikuda, kui ette satub mõni raskemini töödeldab lihaosa, näiteks kõõlused või kõhred. See funktsioon aitab vältida objektide manuaalset masinast eemaldamist.

Proovi erinevaid otsikuid ja lõiketerasid. Hakklihamasinaga on tavaliselt kaasas üks universaalse või keskmise suurusega sõel ehk plaat. See on roostevabast terasest aukudega plaadike lõiketera taga. See määrab, kui peene- või suureteraline hakkliha masinast välja tuleb. Saadaval on erinevaid variante alates 3mm-st kuni 20mm-ni.
 

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Milline on parim hakklihamasin?
Masin, mida on mugav kasutada ja lihtne puhastada. Kui soovid töödelda suuri koguseid liha on mõistlikum soetada elektriline masin. Kui aga plaanid masinat kasutada aeg-ajalt ja pigem harva, samuti kui rolli mängib võimalikult soodne hind, vali mehhaaniline.
Millest lähtuda hakklihamasinat valides?
Esmalt kindlasti tüübist – kas elektrooniline või mehaaniline. Samuti suurus, hind, masina tootlikkus ja võimsus ja lisafunktsioonid.
Kumb osta kas vändaga käsi hakklihamasin või elektroonline seade?
Sõltub sinu kasutusvajadustest ja hinnatundlikkusest – mõlemad on head variandid. Elektroonilise seadmega saad töödelda korraga rohkem liha, mehaanilise seadmega on kogused pigem väiksemad ja pead ise rohkem tööd tegema.
Kui suure tootlikkusega hakkliha masin koju osta?
Koduseks kasutamiseks sobivad pigem väikese (400-800Wt) või keskmise võimsusega (800-1200 Wt) masinad. Nende tootlikkus on vastavalt kuni 1kg ja kuni 1,5 kg minutis. Selles koduseks kasutamiseks piisab täiesti.
Millised on parimad hakklihamasinate tootjad?
Tänapäeval on suuremalt jaolt kõik tooted ja tootjad oma kvaliteedi poole pealt võrdsed. Kuigi ühtedeks paremateks tootjateks peetakse Bosch, Adler, Tefal, Kenwood, Proficook, Lamart ja Philips.