Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Filtreerimine

Hind
Käikude arv
Optimaalseid kiiruseid on tavaliselt 2-5ni ja turborežiim.
Turborežiim
Ettenähtud püree või teiste pehmete ainete valmistamiseks.
Pestav nõudepesumasinas
Võimalus pesta nõudepesumasinas blenderi lahtivõetavaid detaile.
Võimsus, W
Optimaalne võimsus on intervallis 300-700W. Regulaarseks kasutamiseks on vaja vähemalt 400 W, aga soovitav on 600W.
Nõude arv
Kaubamärk MPM×
Kuvatud: 3
Sorteeri:
Saumikser MPM MBL-28
29,00 / tk
Saumikser MPM MBL-28
 • Pestav nõudepesumasinas: Ei
 • Võimsus: 500 W
 • Otsikute arv: 2
Saumikser MPM 30C, must
27,83 / tk
Saumikser MPM 30C, must
 • Pestav nõudepesumasinas: Ei
 • Võimsus: 1200 W
 • Otsikute arv: 1
Kuvatud: 3

Kuidas valida saumikserit? 

Smuutid, sametised püreesupid, siidised kastmed- kõik need valmivad tänu tublile köögiabilisele- saumikserile . Lisaks on võimalik teha temaga veel mitmeid erinevaid toite. Näiteks meie armastatud klassika lapsepõlvest- kartulipuder või hoopis kohustuslikud pannkoogid pühapäeva hommikul.

Saumikser on suureks abiks, kui toitu on vaja purustada, püreestada, segada või hakkida. Siinkohal, nagu toidu tegemisel ikka, ei ole loovusel piire. Kuidas aga leida parim purustaja, kui lai valik võtab silme eest kirjuks?

Valikuid on tõesti palju. Lisaks saumikserile on turul sarnased tooted nagu blender, köögikombain ja tavaline mikser. Silmas tasub aga pidada, et hea saumikser saab suurepäraselt hakkama ka eelpool mainitud köögiseadmete tööga.

Kui võimsad need köögimasinad on? 

Võimsus on kahtlemata oluline, eriti nõudlikumale söögitegijale. Üldiselt kehtib reegel, et mida suurem on seadme võimsus, seda töökindlama ja parema tootega on tegu. Saumikserid on saadaval võimsusega alates 170W- 1500W. Regulaarseks kasutamiseks võiks seadme võimsus olla vähemalt 400W kuni 600W. Väga head ja võimekad on 1000W ja kangemad seadmed, mis teevad toidu valmistamise kiireks ja hõlpsaks.

Miks on võimsus nii oluline?

 •  Suurema võimsusega masinad on töökindlamad
 • Toidu valmistamine toimub kiirelt ning efektiivsemalt
 • Võimalik on purustada ka kõvemaid toiduaineid, näiteks pähkleid, külmutatud puuvilju ja marju.
 • Sõltuvalt mikseri tüübist, saab purustada ka jääd
 •  Kui tootel on kaasas vispel, toimub tooraine vahustamine sama kiirelt ja lihtsalt kui tavalise mikseriga.
Lisaks tasub silmas pidada, et odavamatel ja väiksema võimusega mikseritel on paika pandud maksimaalne tööaeg. Üldiselt on selleks kuni 15 minutit jutti.  Mis tähendab seda, et pärast selle aja möödumist tuleb seade välja lülitada vältimaks nii ülekuumenemist.

Lõiketerad, erinevad otsikud ja lisatarvikud 

Antud tooteid on müügil nii eraldiseisvana kui ka koos lisatarvikutega. Kuigi köögikombainid on suured ja võimsad, asendab kvaliteetne saumikseri komplekt kombaini edukalt. Boonuseks on kindlasti väiksemas majapidamises ka ruumi kokkuhoid.
Saumikseri komplektidel on  kaasas erinevad otsikud, terad,  anumad ja mõõtetopsid. Eraldi suuremad anumad on näiteks smuutide valmistamiseks ning pisemad potsikud kas siis pähklite, jää, maitserohelise ja külmutatud marjade purustamiseks ning hakkimiseks.

Missugused otsikud ja terad on saumikserite komplektis olemas ? 

Kõik sõltub erinevatest komplektidest ja  mudelitest, kuid valikus on järgmised:
 • Tükeldaja- on seadme peamine otsik, mis on olemas kõigil saumikseritel
 • Mini tükeldaja ja osadel toodetel on kaasas lisaks XL suuruses tükeldaja
 • Vispel- annab võimaluse toiduainete nagu muna ja vahukoore jms vahustamiseks. Sellise otsikuga on võimalik segada ka kergemaid taignaid, näiteks valmistada maitsev pannkoogi taigen.  Mida võimsam on mikser ise, seda efektiivsemalt toimub tooraine vahustamine ning segamine
 • Köögikombaini võimalused- ehk siis lõikur, riiv ning erinevad lisakettad
 •  Kartulipüree valmistamise otsik- kartulipudru või mõne teise püree hõlpsaks valmistamiseks

Missuguseid tarvikuid komplektides veel leidub? 

 • Erinevad mõõtetopsikud toidu mahu mõõtmiseks
 • Suurem anum- smuutide ja jäätisekokteilide valmistamiseks või jää purustamiseks
 •  Väiksem topsik- maitserohelise, pähklite jms hakkimiseks

Saumikserite funktsioonid ja töörežiimid 

Seadmetel on erinevad režiimid, mis sõltuvad mikseri tüübist ning lisavõimalustest. Kallimatel toodetel on üldjuhul lisafunktsioone rohkem.
 • Kiiruse reguleerimine- võimaldab mugavalt  reguleerida tera soovitud kiirust. Sõltuvalt mudelitest on kiiruse režiimide arv erinev. Tavaliselt jääb see olenevalt tootjast vahemikku 1-20.
 • Kiiruse sujuv kontroll- seadme kiiruse reguleerimine toimub automaatselt ühtlaselt ja sujuvalt
 • Turborežiim- on ettenähtud püree või teiste pehmete toiduainete valmistamiseks. Selline funktsioon võimaldab koheselt kasutada seadet maksimaalsel võimsusel
 • Impulsirežiim- kõige intensiivsem, purustades, tükeldades või segades toiduained vaid mõne sekundi jooksul
 • Jääpurustaja- purustab jääd kas jääjookide, kokteilide jms jaoks. Antud funktsioon on olemas vaid võimsamatel masinatel.

Kas valida juhtmega või juhtmevaba mikser?

Juhtmevabad tooted on maailmas üha populaarsemad ja seda täiesti mõistetaval põhjusel. Neid on oluliselt mugavam kasutada täpselt seal, kus ise soovime. Ei pea sõltuma enam juhtmepikkusest ning pistikupesade asukohast köögis.
Juhtmega saumikserid on aga võimsamad ning sobivad paremini kõvemate toiduainete purustamiseks. Lisaks on juhtmega mikserid odavamad ning aku laadimise mure jääb ära. Seega tuleb valik teha ikkagi enda vajadustest ja soovidest lähtuvalt.

Materjal ja hooldamine 

Seadme ostmisel tasub tähelepanu pöörata kvaliteedile ning materjalile, millest toode valmistatud on. Eriti oluline on vaadata, mis materjalist on lisaseadme otsikud ning teha valik vastavalt sellele kui tihti plaanite mikserit kasutada. Toodet ennast võib leida nii plastikust kui metallist (roostevaba teras, alumiinium või kombineeritud mitmest materjalist)

Mis materjalist toodet eelistada?

Metallist tooted on tugevamad ning vastupidavamad ja sobivad igapäevaseks kasutamiseks. Plastikust saumikser on samamoodi küllaltki vastupidav, ent jääb siiski alla roostevabast terasest ja alumiiniumist tootele. Plastikust seadmed on ka üldjuhul soodsama hinnaga.

Kuidas saumikserit hooldada?

Nagu asjad ikka, vajab ka see köögimasin puhastust ning hooldust. Kellel on kodus olemas nõudepesumasin, tasub kindlasti soetada mikser, mille osad taluvad masinapesu. See võimalus on enamus seadmetel, millel on eemaldatavad osad. Küll on aga ka mõned erandid, seega tasub seda kindlasti eelnevalt uurida. Kahjuks ei ole masinas pestavad saumikserid, mis on ühes tükis.

Toote hind 

Valik on väga lai ning ka hinnad on seinast seina. Hind sõltub materjalist, tootja firmast, lisatarvikutest ja funktsioonidest. Hinnad algavad lihtsamatel mudelitel juba alates 10 eurost, kallimad masinad võivad maksta paarsada eurot.
 
Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline on parim saumikser?
Parimat seadet on raske välja tuua, kuna see sõltub peamiselt Teie endi vajadustest. Kuid omaduste poolest peaks valima toote mis on kvaliteetne, piisavalt võimas, paljude lisafunktsioonide ning mitmete erinevate tarvikutega.

Millised on parimad saumiksrite tootjad?
Tuntumad ja parimad tootjafirmad on kahtlemata Bosch, Braun, Philips, Severin, Tefal, Blaupunkt ja Electrolux. Nende firmade hulgast leiab nii soodsamaid tooteid kui ka väga kvaliteetseid ja pisut kõrgema hinnaga miksereid.

Kumb valida kas saumikser või blender?
Sõltuvalt sellest, mis eesmärgil soovite toodet kasutada tuleks teha ka valik. Blenderiga on hea kiire teha smuutisid, jäätisekokteile ja purustada marju ning jääd. Küll aga tuleb tõdeda, et blender on kannuga ning väga palju lisavõimalusi nagu saumikseril ei ole. Tasub üle vaadata mikseri ja blenderi lisafunktsioonid ning teha siis vastav valik.

Mida jälgida saumikserit ostes?
Alustada tuleks sellest, et tuleb teha endale selgeks, mille jaoks seadet kasutama hakkate ja kui tihedalt. Sellest lähtuvalt vaadata kui võimas on masin ise ning kui pikk on seadme tööaeg. Seejärel uurida juba lisafunktsioone ja võimalusi.

Millised vahetavad otsikud peaksid saumikseril olema?
Vahetavad otsikud peaksid tootel olema täpselt sellised, mida teie söögitegemisel kasutate ning vajate. Kuid kindlasti võiks seadmega algset kaasas olla juba vispel otsik ning lisa tükeldaja. Soovituslik oleks uurida tootekirjeldusi ning teha sobiv valik pakutavate toodete seast.