Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Filtreerimine

Näita tooteid
Hind
Maht, l
Ühe või kahe inimese jaoks ei tasu osta kahe liitrist veekeetjat, mis sobib suurele perele. Väike veekeetja soojendab vett kiiremini ja kulutab vähem elektrit. Kõige populaarsemad veekeetjad on 1,7 liitrised ja väiksed keetjad, mis on mõeldud kahele tassile.
Võimsus, W
Mida suurem võimsus, seda kiiremini vesi keema läheb. Veekeetjate võimsused on 800 kuni 3000 W-ni, keskmiselt on nad 1500 kuni 2000 W.
Materjal
Veekeetjate korpuse materjalid: plastmass, roostevaba teras, metall, klaas või nende materjalide kombinatsioon. Plastmass on kõige populaarsem materjal. Roostevabast terasest veekeetjad on väga pilkupüüdvad ja vastupidavad ning vesi läheb nendes kiiremini keema. Klaasist veekeetjad annavad köögile kaasaegse väljanägemise.
Temperatuuri reguleerimine
Funktsioon, mis võimaldab määrata soovitud veetemperatuuri.
Temperatuuri kontrollimise tase
Soojahoidmise funktsioon
Soojuse säilitamise funktsioon hoiab temperatuuri sõltuvalt valitud joogist.
Automaatne väljalülitus
Teekann lülitub välja, kui vesi hakkab keema ning on valmis kasutamiseks.
Kaubamärk Gastroback×
Kuvatud: 3
Sorteeri:
Elektriline veekeetja Gastroback 42426, 1.7 l
Elektriline veekeetja Gastroback 42426, 1.7 l
 • Kaubamärk: Gastroback
 • Maht: 1.7 l
 • Võimsus: 2200 W
 • Värv: Must, Roostevaba teras
 • Temperatuuri reguleerimine: Jah
Elektriline veekeetja Gastroback 42441
74,99 / tk
Uus
Elektriline veekeetja Gastroback 42441
 • Kaubamärk: Gastroback
 • Maht: 1.7 l
 • Võimsus: 3000 W
 • Värv: Roostevaba teras
 • Temperatuuri reguleerimine: Jah
Kuvatud: 3

Kuidas valida parim veekeetja?

On ju mõnus, kui külmal ja sombusel sügisõhtul teha omale tassike kuuma teed, pugeda sooja pleedi sisse, nii et vaid ninaots välja piilub ning vaadata pehmel diivanil mõnda lemmiksarja. Selleks, et kiirelt sooja jooki juua on vaja vesi enne keema ajada. Olgu- oleme täpsed, sõltuvalt tee tüübist on vaja mõnega vesi keema saada ja teisega seevastu kuni 90 kraadiseks kuumutada. Olgu nagu on- selleks puhuks läheb ikkagi vaja veekeetjat.
 
Kuidas aga valida nende sadade erinevate seast see kõige parem keetja? Kõige tähtsam on valida keedumasin selle järgi, kuidas ja kui palju te seda kasutada plaanite. Vähem tähtsam ei ole ka toote välimus- olen koju ostnud vähemalt kaks korda uue toote just selle pärast, et see köögiga kokku sobituks. Ja paraku on see nii, et mida ilusam kann, seda kallim on selle hind. Ilmselt on see mingi kõrgem seadus, et asjad mis meeldivad ja ilusad välja näevad on alati ka pisut priskema hinnaga.

Mahutavus

Olgu selle hinnaga nagu on, mis ühele kallis, see teisele odav. Asi, mille üle aga vaielda ei saa on veekeedukannu mahutavus. See  peaks sõltuma pigem kas siis pere suurusest või kasutajate arvust. On siililegi selge, et  mida rohkem inimesi, seda suurem veekeedukann peab majas olema. Arvestada tuleb, et keskmine tassitäis kuuma jooki on 200- 250 ml ning maksimaalne veekeetja suurus on aga 2,3 l.
 
Loomulikult ei pea alati tervet kannutäit vett korraga keetma, kui selleks puudub vajadus. Keedukannu tootjad on märkinud kannule miinimum veekoguse, mida on võimalik sellega keeta. Sama kehtib ka maksimum veekoguse kohta.

Küttekeha

Küttekeha on see tegelane keedukannu sees, mis vastutab vee soojendamise ja keetmise eest. Küttekehasid on kahte erinevat tüüpi:
 • Spiraalikujuline küttekeha –  suurepärane küttekeha, laialt levinud odavamates veekeedukannudes. Küll aga peab arvestama, et küttekehale tekib suhteliselt kiiresti katlakivi, mis põhjustab seadme kiiret vananemist. Kui kannu aga korralikult puhastada ja hooldada, kestab teie see ilmselt aastaid. Hooldamine pole tegelikult üldse keeruline, piisab kui kasutate spetsiaalseid katlakivi eemaldusvahendit või mis kõige lihtsam- kasutate selle puhastamiseks äädikat. Et masinat äädikaga puhtaks saada on vaja 3 supilusikatäit äädikat, arvestatud 1 l vee kohta. Seejärel lülitage veekeetja tööle ja oodake kui vesi ära keeb. Siis laske masinal kuni 2 tundi koos veega seista ning valage vesi välja ja loputage kann korralikult puhtaks. On garanteeritud, et keedukann on katlakivist puhas ja näeb välja nagu uus
 • Plaadikujuline küttekeha – küllaltki populaarne küttekeha, mis on pisut kallim, kui spiraali kujuline. Minimaalne veekogus vee keetmiseks on sellel tootel alates 0,1l , mistõttu saab keeta korraga ka väga väikseid koguseid. Katlakivi tekib seadmesse oluliselt vähem ning ka seda on võimalik samamoodi äädikalahusega puhastada.

Võimsus

Mida võimsam on keetja, seda kiiremini vesi keema läheb. Muidugi tähendab suurem võimsus ka suuremat energiatarbimist, aga samas tänapäeval maksab ka aeg.  Tavaliselt on keedukannude võimsus 1600- 2000 W. Leidub ka suurema võimsusega ligi 2400 W kui ka väga väikese võimsusega 600 W.

Korpus ja materjal

Korpused on peamiselt toodetud neljast erinevast materjalist: plastik, roostevaba teras, klaas ja keraamiline materjal.
 • Plastikust- on toodetud enamasti soodsama hinnaklassiga tooted. Plastiku kasuks räägib veel, et kann on kerge ning ei lähe nii kuumaks kui roostevabast terasest valmistatud veekeetja.
 • Roostevabast terasest- on oluliselt raskemad , kui plastikust veekeedukannud. Paljudel sellistel kannudel on termoisolatsioon, mis kaitseb selle korpust ülekuumenemise eest ja aitab kannus olevat vett pikema aja jooksul soojana hoida. Küll aga kipuvad kannule näpujäljed kiirelt tekkima. Õnneks on ka selle jaoks hüva nõu olemas. Nimelt on poes müügil õlirätikud, mis aitavad sõrmejäljed maha pühkida ja tekitavad kaitsekihi, et uued näpujäljed nii kergelt peale ei jääks..
 • Klaasist –  on suurepärase disainiga ja neid on kerge puhastada. Paraku lähevad keetja seinad väga kuumaks ja seetõttu võib ennast kogemata ära põletada.
 • Keraamika- parim oma klassis, kuid paraku ka kõige kallim. Keraamilised keetjad on küll rasked, kuid neid leidub suurepärase ja omanäolise disainiga.
Lisaks korpusele tasub uurida ka veekeetja käepidet ehk sanga. Seda peab olema mugav käes hoida ning osadel mudelitel on olemas libisemisvastane käepide, mis aitab kannu paremini käes hoida.

Veekeetja filter

Igal veekeetjal on tila sisse paigaldatud spetsiaalne veefilter, kas siin odavam nailonvõrk, mis püüab kinni suurema mustuse või spetsiaalsest roostevabast terasest võrk mis on eelkäiast efektiivsem. Kallimatel mudelitel on olemas söefilter, mis eemaldab nii mustuse kui ka lõhnad.

Lisafunktsioonid

Sõltuvalt mudelist ja tootjast on veekeetjal veel erinevaid lisavõimalusi, mis selle kasutamise mugavamaks ja paremaks teevad:
 • Veetaseme mõõt- see näidik on olemas ilmselt kõikidel veekeetjatel, näidates palju vett keetjas parasjagu  sees on.
 • Temperatuuri valimine ja vee soojuse säilitamine – selline võimalus on enamasti kallimatel keetjatel olemas. See tähendab seda, et saate ise valida vee temperatuuri, mis kraadini keetja vee soojendab. Soojuse säilitamine aga aitab hoida vett pikema aja jooksul soojana, nagu termos. Seega on reguleeritava temperatuuriga tooted mitmekülgsemad.
 • Veeta käivitamise blokeering- aitab vältida seda, et keedukann ei töötaks tühjalt ning nii kaitseb veekeetjat ülekuumenemise eest.

Turvalisus

Et kannu kasutamine oleks võimalikult ohutu ja turvaline tasub tähelepanu pöörata ka:
 • Toitejuhe ja selle pikkus- valida tasub võimaliku pika juhtmega mudel, et seda oleks mugav vooluvõrku ühendada. Muidugi leidub ka selliseid keedukanne, kus on võimalik peita juhtme ülejääk veekeetja aluse sisse.
 • Valgustus- kui tuluke põleb, siis tähendab see seda, et veekeetja on sisse lülitatud. Tule kutsudes on vesi oma keemistemperatuuri saavutanud.
 • Programmeeritav keetja- osadel mudelitel on programmeeritav sisse- ja väljalülituse võimalus, nii on näiteks soe vesi kohvi valmistamiseks  juba hommikul varakult valmis ja teid ootamas.
 • Automaatne väljalülitus- hea selle jaoks, et kui kann tõstetakse aluselt maha, lülitub keetja välja. Seda isegi siis, kui parasjagu vee keetmine pooleli oli.
 • Ülekuumenemise kaitse- veekeetjat ei saa sisse lülitada, kui sellega on mitu korda järjest lühikese aja jooksul vett keedetud või keetja on saavutanud liiga kõrge temperatuuri.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Millised on parimad veekeetjad?
Parimad keetjad on piisava suurusega ning valitud just teile sobivast materjalist.
 
Mis materjalist veekeetja osta?
Kahtlemata on kõige soodsamad keetjad valmistatud plastmassist, kuid kui soovite midagi pisut eksklusiivsemat tasub osta hoopis keraamiline keetja.
 
Millised on parimad veekeetja tootjad?
Tuntumad nimed on kahtlemata: Tefal, Bosch, Delonghi, Smeg, Stollar, Philips, Electrolux ja Severin.
 
Millest lähtuvalt valida veekeetjat?
Peamine on valida sobiliku suurusega kvaliteetne keedukann, seejärel vaadata juba erinevaid lisasid ning teha meelepärane valik.
 
Kui suur veekeetja osta?
Kann tuleks valida vastavalt vajadusele, selle järgi, kui palju ja kui tihti te seda kasutama hakkate.