Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Kaubamärk
Mängijate arv
Soovitatav vanus alates 3 aastat×
Mängu keel Leedu×
Kuvatud: 6
Sorteeri:
Lauamäng Brain Games Micons, LT LV EE RUS
11,49 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 11,49 €
-21% KOODIGA
Laos
Lauamäng Brain Games Micons, LT LV EE RUS
  • Mängijate arv: 2 - 4
  • Soovitatav vanus alates: 3 aastat
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Lauamäng Trefl Peppa Pig, LT LV EE RUS EN
11,19 / tk
-21% KOODIGA
Lauamäng Trefl Peppa Pig, LT LV EE RUS EN
  • Soovitatav vanus alates: 3 aastat
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Lauamäng Bo. Numbers 1946LT, LT
7,49 / tk
Lauamäng Bo. Numbers 1946LT, LT
  • Mängijate arv: 1
  • Soovitatav vanus alates: 3 aastat
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Lauamäng Dream Makers Who Am I 1610, LT
2,49 / tk
Lauamäng Dream Makers Who Am I 1610, LT
  • Mängijate arv: 2 - 4
  • Soovitatav vanus alates: 3 aastat
  • Soovitatav vanus kuni: 99
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Lauamäng Bo. Clock 1948LT, LT
7,49 / tk
Lauamäng Bo. Clock 1948LT, LT
  • Mängijate arv: 1
  • Soovitatav vanus alates: 3 aastat
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Lauamäng Trefl English Is Fun 1949LT, LT
7,49 / tk
Lauamäng Trefl English Is Fun 1949LT, LT
  • Mängijate arv: 1
  • Soovitatav vanus alates: 3 aastat
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Lauamängud igale seltskonnale

Õdus õhtu pereringis või lõbus öö sõpradega – lauamäng sobib igasse konteksti! Vahva ajaviite kõrval on lauamängudel veel häid omadusi alustades peenmotoorika arendamisest kuni strateegilise mõtlemiseni. Head mängud pakuvad kvaliteetaega, koostegemise rõõmu ja uusi teadmisi. Seetõttu on lauamäng nutikas kingitus nii lastele kui täiskasvanutele.

Vanus

Lauamängu valides on kõige olulisem lähtuda lapse vanusest. Hästi valitud lauamängud muudavad lapsi sihikindlamaks ning kuuluvad arendavate mänguasjade hulka. Samuti edendavad need lapse kognitiivset ja emotsionaalset arengut. Lastele lauamängu valides soovitame pöörata tähelepanu tootel märgitud soovitusliku vanust. Väikese lapse jaoks on väga motiveeriv just edukogemus, kuid üle jõu käiva mängu puhul ei pruugi ta seda saavutada, Mänguloojad on mõelnud kõigile lauamänguhuvilistele põngerjast kuni teismeeani välja: 
  • Pisipõnnide lemmik on “Connect 4 Shots”, kus pallikestega mängimine saab täiesti uue tähenduse. Koolieelikutele on ideaalsed näiteks sõnamängud, nagu „Alias” või „Monopol”, mis vajab veidi ka arvutamise oskust. 
  • Pisut noorematele lastele sobib ideaalselt „Memoriin”, mis treenib väga hästi nende mälu ja tähelepanu. 
  • Puberteediealistele võivad lauamängud tunduda lapsikute ja igavatena, mis aga ei tähenda, et ükski teismeline ei oleks lauamängudest huvitatud. Selline iga on ideaalne näiteks aktiivsemate mängude jaoks, nagu „Twister”. 
Vanusest rääkides, ei ole lauamängudel alati märgitud vanuse ülempiiri, kuid Šotimaal üle 70-aastaste seas läbi viidud üle uuringust selgus, et lauamängude mängimise kõrgem sagedus kaitseb kognitiivse võimekuse halvenemise eest. 

Mängijate arv

Lauamängu valides tasub tähelepanu pöörata ka mängijate arvule. Siinkohal võiks arvesse võtta kas pere- või seltskonna suurust, kus suurema tõenäosusega mäng rakendust leidma hakkab. Mõnda mängu, nagu näiteks “Jengat”, on võimalik isegi üksinda mängida, teised on aga sobilikud ka suurtele seltskondadele, nagu “Alias” ja “Saboteur”. Suurem osa mänge on aga mõeldud 2-8 inimesele. 

Mängutüüp

Mängutüübi valikul on hea lähtuda osalejate eelistusest ja tihti ka olukorrast, kus ja millal mängu hakatakse mängima. Tasub silmas pidada korraga nii mängijate arvu, vanust kui ka iseloomu. Võõra seltskonna puhul soovitame valida mitte liiga spetsiifilist, vaid pigem lihtsamaid ja lõbusaid mänge. 

- Seltskonnamängud

Seltskonnamängud on tihti meelelahutusliku laadiga ning strateegial või nuputamisel ei ole liiga suurt rõhku pandud. Klassikalisemad näited on “Alias”, “Twister”, erinevad “Monopoly” variatsioonid ja mitmed kaardimängud. Seltskonnamängud sobivad korraga võimalikult laiale publikule ning on jõukohane erinevatele vanusegruppidele.

- Strateegiamängud

Juba rohkem kui kümme aastat on üks kõige müüdavamaid strateegiamängemaailmas maailmas "Carcassonne". See on küll strateegiamäng, aga meeldib ka neile, kellele strateegiamängud väga ei istu ja muidu eelistaksid pigem seltskonnamänge. See pole ka kõige pikem mäng ning reeglid on viie minutiga selgeks õpitavad. Sarnane universaalne strateegiamäng on ka näiteks "Ticket to Ride". Kõik mängud on ka eesti keeles olemas.

- Kaardimängud

Kaardimängude suureks plussiks on see, et neid saab endaga kaasa võtta autosse, lennukisse või matkale ja nende mängimiseks on tavaliselt vaja vaid üht lamedat pinda, kuhu kaarte laduda. Need mängud võivad olla väga erineva suunitlusega- on olemas klassikuid, nagu “UNO” või “Saboteur”, aga neid on lihtne luua ka laste lemmikute tegelaste lugudele. Näiteks suured lemmikud on “Winnie the Pooh” ja “Thomas&Friends” mängud. 

- Reaktsioonimängud

Osavusmängud aitavad meid reaktsiooni, koordinatsiooni, kiiruse, värvitunnetuse, kujundite, numbrite, väljendusoskuse ja keeleliste oskuste arendamisel. Reaktsioonimängud on mängud, mis on üles ehitatud kiiruse ja tähelepanu peale ning täiskasvanutel ei ole nendes laste ees just erilist eelist. Kõige populaarsem mäng on "Dobble", millest on mitu erinevat versiooni juba tehtud. Reaktsioonimängud on populaarsed ning sarnaseid mänge on palju: "Blitzed", "Halli Galli" ja "Jungle Speed". Kõik on toredad mängud ja sobivad vanusest olenemata.

- Äraarvamismängud

Aastakümneid on lettidel olnud erinevad lõbusaid ja põnevaid sõna- ja äraarvamismängud: "Alias", "Activity", "Tak Tak Bumm", "Scrabble" jne. Enamik neist on head ka tänapäeval, aga nende mängude suurim probleem on see, et nad on tihti kõigil olemas ja isu on enamasti täis mängitud.Siiski on ilmunud lettidele ka mõned uuemad versioonid ja mängud neid asendama, seega tasub pilk tervele valikule peale visata. 

- Mälumängud

Mälumängude suurim miinus on see, et ükskord jäävad nende vastused pähe, aga seni kuni seda juhtunud ei ole, on need väga lahedad. Paari aasta jooksul on välja tulnud mitu mängu, mille seas ka "5 Sekundit". Sellel on olemas kaks versiooni nii suurematele kui väiksematele.  Tegemist on ühe kõige peresõbralikuma ja populaarsema mälumänguga ja kui ühtegi mälumängu veel kodus ei ole, siis kindlasti tasuks see hankida.

Hind

Reeglina peetakse lauamänge  soodsateks ostudeks. Mida rohkem kuulub aga komplekti vahendeid ja, mida keerukam on mäng, seda rohkem tuleb selle eest ka maksta. Vähem kui 10 euroga on müügil lai valik mänge. Kallimad mängud jäävad aga 30-50 euro kanti, mis on vägagi mõistlik investeering, eriti arvestades seda, kui pikalt lauamängud tavaliselt kasutust leiavad. Lisaks jäävad need sarnasesse hinnaklassi muude mänguasjadega, kuid omavad rohkem arendavaid omadusi. 

Mängu kestvus

Kui seltskonnas on lapsi või on mängimiseks võimaldatud aeg limiteeritud, siis tasub tähele panna karbil märgitud orienteeruvad mängule kuluvat aega. Osalejate kannatuse katkemine võib mängu moraalile kehvasti mõjuda, seetõttu on hea, kui ootused mängu kestvusele on kohe alguses paigas. Mõnikord on aga aega terve õhtu ning huvi süveneda väga suur, sel juhul võib pikem mänguaeg osutuda suureks plussiks! 
 

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Millised on parimad lauamängud väikelastele?
Väikelastele sobivad kõige jõukohasemad mängud. Enim meeldivad neile visuaalselt hoomatavad mängud, mis arendavad käte osavust või mälu. Head näited on “Memoriin” või “Connect 4 shots”
Millised on parimad seltskonna lauamängud?
Parimad seltskonnamängud on meelelahutusliku laadiga ning sobivad laiemalt publikule. Väga head valikud on teadmiste- või strateegiapõhised, aga ka äraarvamismängud.
Mida jälgida lauamänge ostes?
Lauamänge ostes tasub jälgida osalejate arvu, soovituslikku vanust ning seda, mis tüüpi mänguga on tegemist.
Millised on parimad strateegia lauamängud?
Parimate strateetegiamängude hulka loetakse “Monopoly” ja “Carcassonne”, aga oluline on, et mäng oleks hea kestvusega ja jõukohane kõigile osalejatele.
Millised on kõige populaarsemad lauamängud?
Populaarse mängud on “Alias”, “UNO”, “Jenga” ja uuematest ka “Mistakos” ja “Tik Tak Bumm”