Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Filtreerimine

Näita tooteid
Hind
Kollektsioon Minecraft×
Kuvatud: 21
Sorteeri:
Konstruktor LEGO Minecraft The Creeper Mine 21155
 • Kaubamärk: LEGO
 • Kollektsioon: Minecraft
 • Soovitatav vanus alates: 8 aastat
Laos
KONSTRUKTORID LEGO MINECRAFT 21170
Laos
KONSTRUKTORID LEGO MINECRAFT 21167
Laos
Konstruktor LEGO Minecraft The Pirate Ship Adventure 21152
Laos
KONSTRUKTORID LEGO MINECRAFT 21165
Laos
Konstruktor LEGO Minecraft The Panda Nursery 21158, 204 tk
Constructor LEGO Minecraft The First Adventure 21169
 • Kaubamärk: LEGO
 • Kollektsioon: Minecraft
 • Soovitatav vanus alates: 8 aastat
Laos
Constructor LEGO Minecraft The Warped Forest 21168
Laos
Konstruktor LEGO Minecraft 21161
Uus
Konstruktor LEGO Minecraft The Horse Stable 21171, 241 tk
Uus
Konstruktor LEGO Minecraft The Ruined Portal 21172, 316 tk
Laos
Uus
Konstruktor LEGO Minecraft The Jungle Abomination 21176, 489 tk
Laos
Uus
Konstruktor LEGO Minecraft The Sky Tower 21173, 565 tk
Laos
Uus
Konstruktor LEGO Minecraft Airplane & Airport 10961, 28 tk
Kuvatud: 21

Kuidas valida eakohane Lego?

Kõik me ilmselt mäletame lapsepõlvest sellist mänguasja nagu Lego ja seda kui põnev oli neid poes piilumas käia ja loota, et ema või isa mõne klotsikomplekti ostaks. Kindlasti on veel ühed meeldejäävamad Legoga seotud mälestused need kataloogid, mis kuidagi imeväel ikka enne jõule mänguasjade poodi jõudsid. Neid sai ikka mitu tükki koju kaasa haaratud, et õhtuti enne magama jäämist ja hommikul enne voodist üles tõusmist läbi lehitseda ja loota salamisi et ehk jõuluvana mõne neist toob …
 
Õnneks on ka tänapäeva lapsed samasugused unistajad. Paberkataloogi uurimine tundub neile sama huvitav nagu meile  palju aastaid tagasi. Tegelikult on see ju väga tore, et lastele meeldivad ka päris mängud, mille jaoks ei ole nutiseadet vaja.
 
Lego iseenesest on väga arendav , pannes tööle laste loovuse  ja ehitusklotse leiab igas vanuses põnnidele. Lisaks arendavad need lapse motoorikat ja uhkusega võib öelda, et sellised ehitusklotsid kuuluvad arendavate mänguasjade kategooriasse.  Ka lapsele eakohase ja sobiva klotsitoote leidmine on tehtud meile, lapsevanematele õnneks lihtsaks. Nimelt on toote karbi peal olemas info selle kohta, kui vanale lapsele komplekt sobib.

Mis asjad on üldse Legod?    

Usun et enamus inimesi teab hästi, mis asjad on Legod ning mida nendega teha saab. Tegelikult pole need ka väga aja jooksul muutunud. Loomulikult on uuenenud komplektid ja teemad, et need pakuksid huvi praeguse aja lastele. Küll aga on tore see, et tänu oma muutumatusele, sobivad kõik klotsid omavahel kokku – vahet ei ole, millal need toodetud on. Seega saab sobitada ka paarikümne aasta taguse toote tänapäevasega ning kombineerida igasuguseid põnevaid ehitisi, tuues nii oma lapsepõlve mänguasjad tagasi pildile.
 
Iseenesest on Lego põhiolemus lihtne, mis ongi olnud selle toote edu võtmeks kogu selle pika aja jooksul. Lego ise on kokkupandavate plastmassist toodetud mänguasjade sari, mis sai alguse Taanist. Põhituuma moodustavadki üksteise külge haakuvad plastmassist klotsid, detailid ja erikujulised tooted, millest võib ehitada kõike.
 
Legomehikesed on näiteks legendaarsed tegelased koos kõige muu sinna juurde kuuluvaga ja nendest klotsidest on tehtud mitmeid multifilme. Legode hulgas leidub eraldi nii tüdrukute mänguasju kui ka poiste mänguasju. Lisaks on väga tore see, et kõik lapsed saavad ka üheskoos mängida, sest erinevad komplektid sobivad omavahel kokku.

Mida tasub jälgida LEGOSID ostes?

Kõige olulisem on vaadata mis vanuses lastele toode sobib. Vanuse kategooriad on erinevaid, päris pisikestele põnnidele on mõeldud päris oma seeria - DUPLO.  Juba suurematele lastele on erinevad komplektid tavasuuruses klotsidega. Lisaks on müügil ka erinevaid toredaid karpe ja mänguasja kaste ehitusklotside hoiustamiseks.
 
Kindlasti ei ole need kõige odavamad mänguasjad, kuid tuleb meeles pidada, et tegemist on väga kvaliteetsete ning arendavate mänguasjadega, mis on oma hinda väärt. Ja tihtipeale on paljud ehitusklotsid ja konstruktorid soodsalt müügil just enne jõule ja kooliaasta algust.  Seega tasub silma peal hoida erinevatel kampaaniatel. Nii võib omale ühe toreda komplekti saada väga soodsa hinnaga.

LEGO® DUPLO

Duplo klotsid on ligi kaheksa korda suuremad tavapärastest klotsidest ja on mõeldud kõige pisematele põnnidele- ehk lastele vanuses 1,5 -5 aastat. Tegelikult pakub klotsidest ehitamine huvi juba veel noorematele lastele. Juba aastased tegelased võivad vaikselt Duplo poole piiluda ja oma esimesed klotsitornid ehitada. Lisaks  on väga hea, et mängides saab õppida erinevaid värve, kujundeid ja tasapisi ka keskendumist ning järjepidavust.
 
Kuna Duplo klotsid on suured, siis on need õnneks oma suuruse tõttu ohutud ja väikesed lapsed ei saa neid omale suhu pista. Selle seeria ehitusklotsid pakuvad huvi  igale väikesele lapsele oma väga laia toodete valiku tõttu. Alates rongidest lõpetades kuni džungli loomadeni välja, sobides nii pisikestele poistele kui ka tüdrukutele.
1-2 aastastele sobivad hästi Duplo komplektid nagu:
 • Konstruktor- My First Tähestikuveok
 • Konstruktor-  Town Loomabeebid
3-5 aastastele sobivad Duplo komplektid:
 • Konstruktor- City Prügiveoauto
 • Konstruktor- Town Rongirööpad
Tegelikult on need vaid mõned näited ning kõiki komplekte ja üksikuid tooteid annab omavahel sobitada. Nii saab üles ehitada ühe vahva fantaasiamaailma koos rongide, autode ja imearmsate loomakestega.

LEGO® Juniors

On mõeldud juba pisut vanematele, tavaliselt 4-7 aastastele mudilastele. Juniorsi tooted on samuti lihtsamate konstruktsioonidega. Kokku tuleb panna näiteks kas mõni tuba, auto või pisikene mänguväljak. Jällegi on tootevalik päris suur ja oma lemmiku leiab nende hulgast nii pisikene piiga kui poisipõnn. Seeria  keskendub peamiselt erinevatele multifilmikangelastele nagu Pikne McQueen, Batman, Merineitsi ja Anna ja Elsa.
 
Kahtlemata on sellises vanuses tüdrukute suureks lemmikuks komplektid nagu:
 • Konstruktor- Juniors Anna & Elsas Frozen Playground 10736
 •  Konstruktor- Juniors Cinderellas Carriage 10729
 Poistele lähevad enamasti peale erinevad superkangelased, autod ning dinosaurused:
 • Konstruktor- Juniors The Joker Batcave Attack 10753
 • Konstruktor- Juniors T. Rex Breakout 10758

LEGO® Classic ja LEGO® Education

Lisaks on sama vanadele lastele nagu 4-7 aastased, mõeldud veel kaks erinevat seeriat nagu Classic ja Education. Classic seeria annab loovusele vabad käed, kuna konkreetseid juhiseid klotside kokkupanekuks ei ole ette antud. Sadadest klotsidest saab meisterdada mida iganes, ainult kujutlusvõime on piiriks. Toredaks esimeseks komplektiks võiks olla näiteks :
 •  Konstruktor- Classic 11001 Klotsid ja ideed
 •  Konstruktor- Classic 11002 Põhiklotside komplekt
Education klotsid seevastu on suunatud just kujutlusvõime ja peenmotoorika arendamisele. Laps saab katsetada oma loogilist mõtlemist veidi keerukamaid juhendeid järgides ning ehitada valmis näiteks lihtsama iseliikuva robotauto. Kindlasti tasub piiluda selliseid komplekte nagu:
 • Konstruktor- Education Simple Machines Set 9689
 • Konstruktor- Education Coding Express 45025
Ja enne komplekti soetamist, tasub kindlasti uurida komplektile märgitud vanust. Mida vanem on laps seda huvitavamad ja keerukamad on võimalused ning komplektid. Selline klotsikomplekt on iga pisikese tulevase inseneri unistus.

Missuguseid LEGO komplekte veel leidub?

Kuna  ehitusklotsikesed on väga populaarsed just eelkooliealiste laste hulgas, siis on esindatud igasugused erinevad superkangelased, printsessid ja palju muud nagu:
 • Star Wars
 • Ninjago
 • Super Heroes
 • Angry Birds
 • Batman
 • Disney Princess
 • City
 • Friends
Näiteks keskendub Lego City linna planeerimisele ning ehitamisele.  Võimalik on valida komplekte näiteks tuletõrjedepoo, politseijaoskonna, paadisadama ja paljude muude ehitiste vahel. Tüdrukute suureks lemmikuks on kahtlemata Disney temaatika ning kõik see, mis seostub printsesside ja hobustega.
 
Vanematele lastele, kes juba koolis käivad, sobivad pisut keerulisemad ning ka tehnilist taipu vajavad komplektid. Ideaalne on näiteks Technic seeria, kus on võimalik valmis ehitada realistlikke mänguasju ( näiteks puldiga juhitavad sõidukid). See seeria on eriti hinnatud just poiste hulgas.

Missugust Lego siis osta?

Kõige olulisem on valida lapsele eakohane klotsimäng. See kas laps eelistab erinevaid loomakesi, autosid, ronge või hoopis multifilmi kangelasi, on iga lapse maitse asi. Peamine on see, et mudilane tunneb rõõmu klotsidest ehitamisest ja veedab kvaliteetaega koos oma sõprade, sugulaste ja vanematega. Nii areneb lapsel loovus ja motoorika ning tekib ka üheskoos tegutsemise ja mängimise oskus.
 
Suuremate lastega on veel lihtsam, tuleb vaid välja uurida, kes on tema lemmik multifilmikangelane ja seejärel valida välja sobiv komplekt. Või äkki on tegemist hoopis tehnikahuvilise lapsega ning tasub uurida erinevaid Technic seeria tooteid, kus noor tehnik saab oma oskused koheselt proovile panna.
 
Tegelikult ei ole ju lõpuks nende klotsidega mängimisel oluline niivõrd ainult vanus, kui loominguline mõtlemine ja soov oma kätega midagi valmis teha. Seega on väga tore, kui ka vanemad inimesed leiavad endas selle sisemise lapse üles, võtavad klotsid ette ning teevad valmis midagi toredat.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Mida jälgida LEGO ostes?
Ostu tehes tuleb jälgida pakendi pealt, kui vanadele lastele toode on mõeldud. Nii on tagatud klotside eakohasus ja ohutus. Pisematele lastele on mõeldud eriseeria, vältimaks seda et väikelapsed pisikesi detaile suhu panevad ja alla neelata või kurku tõmmata võiksid.

Milline on parim LEGO alla 2 aastastele?
Pere kõige väiksematele on mõeldud seeria Duplo seeria. Need klotsid on suured ja väikelapsele ohutud. Valida on nii tavaliste klotside, erinevate loomakeste kui ka sõidukite vahel.

Milline on parim LEGO 3-4 aastastele?
Kolme kuni nelja aastased lapsed on piisavalt väikesed, et mängida veel DUPLO seeria klotsidega ent tublimad võivad juba proovida ka LEGO® Juniors, Classic ja Education lihtsamaid komplekte.

Milline on parim LEGO 5-7 aastastele?
Suurematele lastele sobivad samuti nii Juniors, Classic ja Education sari, sest nende toodete hulgas leidub juba ka keerukamaid komplekte.

Milline on parim LEGO üle 7 aastastele?
Sõltuvalt sellest, mis lapsele huvi pakub- kas pigem erinevad superkangelased, linna ehitamine või huvitab koolilast hoopis tehniline komplekt. Sel juhul soovitame soetada näiteks tooteid ja komplekte Technic sarjast.