Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Pakendi kogus, tk
Toote tüüp Kapiukse kaitsmed×
Kuvatud: 5
Sorteeri:
Kapikaitse Britton Secure Flexi
2,89 / tk
Kapikaitse Britton Secure Flexi
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Kapikaitse Britton Britton Angle Lock
3,29 / tk
Kapikaitse Britton Britton Angle Lock
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Kapikaitse Britton Cabinet
2,59 / tk
Kapikaitse Britton Cabinet
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Kapikaitse FreeON Guards For lockers, plastik, valge, 2 tk
5,29 / tk
Kapikaitse FreeON Guards For lockers, plastik, valge, 2 tk
  • Sobib kasutamiseks: Sees
  • Materjal: Plastik
  • Pakendi kogus, tk: 2
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Kapikaitse Dreambaby EZY-Check Secure-A-Lock, plastik, valge
2,49 / tk
Kapikaitse Dreambaby EZY-Check Secure-A-Lock, plastik, valge
  • Sobib kasutamiseks: Sees
  • Materjal: Plastik
  • Pakendi kogus, tk: 1
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Beebi ja laste turvaväravad

Lapsevanemana ootame me kindlasti suure õhinaga värske ilmakodaniku igat uut oskust ja elame kaasa lapse arengule. Beebi sündides ootame , et laps kasvaks pisut suuremaks ja tunneks huvi kõige ümbritseva vastu . Alates 4-elukuust soovime näha oma pisikese esimest iseseisvalt seljalt kõhule keeramist. Poole aastast beebit soovime me näha juba istumas ja roomamas ning sealt edasi ootame me pikisilmi oma mudilase päris esimesi samme.
 
Kuigi vastsündinud on pisikesed ja ei oska veel midagi muud peale söömise ja magamise teha, siis tundub, et just see aeg beebieast on siiski kõige raskem.  Raskem seetõttu, et kindlasti tuleb veeta nii mõnigi unetu öö ja meie eelnev elu on kahtlemata pea peale pööratud. Ja salamisi soovime, et beebi kasvaks kiiresti suureks, sest siis läheb kõik tasapisi ju lihtsamaks…
 
See viimane lause oli muidugi kogenematu lapsevanema suur unistus. Tegelikkus on aga hoopis see, et kohe kui beebi on piisavalt suur, et oskab ise liikuda- läheb tõeline elu alles lahti. Pisike, kes on õppinud just ise roomama või kõndima, ei saa enam pidama. Maailm tundub nii suur ja huvitav. Seda enam, et  liiklumiseks ei ole enam emme-issi abi vaja. Nüüd saab omapead ja iseseisvalt avastada kõiki kohti, kuhu enne ei pääsenud. Beebid ei oska aga ohtu tajuda ning ideaalseks võimaluseks neid kodus olevate ohtude eest kaitsmiseks on muretseda turvaväravad.
 
Turvaväravad ja turvapiirded on parimaks lahenduseks, kui soovite beebit hoida kindlas toas või soovite tema jaoks ära blokeerida mingi kindla koha majapidamises. Olgu selleks siis kamina või pliidiesine või mõni teine ruum kodus, kuhu beebil esialgu asja ei ole.

Kuidas teha sobiv valik?

Turvaväravad on valmistatud erinevatest materjalidest nagu: metall, alumiinium, puit või plastik. See mis materjali te parasjagu eelistate sõltub paljuski teie kodu üldilmest.  Kuigi piirdeaiad on ajutised, tasub need valida siiski sellised, mis teie koduga sobivad.
 
Ka paigaldusviisid on neil erinevad. On turvaväravaid, mis vajavad seina külge kruvimist. Teine variant on nn. pressitud värav, ehk selle paigaldamiseks ei ole vaja piiret seina külge kinni kruvida. Nimelt on sellised väraval kaks vetruvat paneeli, mis on pressitakse kahe seina vastu. Küll aga ei tasu sellist pressitud väravat paigaldada näiteks treppide ette, sest jääb siiski pisike oht, et laps suudab need eest ära lükata. Seega kui vajate kindlamat lahendust, ei jää muud üle, kui valida seina külge kruvitav värav.
 
Samuti on väga tähtis turvavärava kõrgus. See peaks olema vähemalt ⅓ lapse pikkusest. Värav ise peab olema sile, töödeldud mittetoksilise vahendiga ja lapsele ohutu. Just ohutust silmas pidades, ei tohi väraval olla pilusid või avausi, kuhu laps saab sõrmed vahele pista ja nii sinna kinni jääda.
 
Turvaväraval ei tohi olla ka pisikesi osakesi ja detaile, mida laps saab suhu panna, sest nii tekib lämbumise oht. Just selles vanuses beebidel, kes vajavad turvaväravaid on maailma avastamise aeg. Kuna suu ja käed on beebi kõige puutetundlikumad osad ja laste ajud saavad nendelt kehaosadelt kõige enam informatsiooni, siis avastavad nad maailma just asjade suhu toppimise ja kompimise kaudu.
 
Seega ohutus eelkõige, sest ükski turvavärav ei asenda lapse järelvalvet! Lapsevanem peab olema alati kohal ja beebil silma peal hoidma!
 

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Millised on parimad turvaväravad lapsele?
Parimad tooted on lapsele ohutud kasutamiseks. Seega ei tohiks need olla töödeldud ainetega, mis on toksilised.Värava lippide vahed peaksid olema piisavalt laiad, et lapse sõrmed sinna vahele kinni ei jääks. Paljuski sõltub turvavärava asukohast, missugust tüüpi väravat osta.
Millist turvaväravat lapsele osta?
Valige värav täpselt selle järgi nagu on võimalik just teie koju paigaldada. On arusaadav, et üürikorteris ei ole mõeldav paigaldada turvavärav kruvidega seina külge. Seega sobib rendipinnale ideaalselt teisaldatav turvapiire, mida on hea ja lihtne vajadusel ümber paigutada, kui selleks tekib vajadus .
Millised on parimad turvaväravate brändid?
Parimaid turvaseadmeid toodavad sellised brändid nagu : Hauck, Babydan, Chicco, Jippie's, Lionelo, Britton ja Minka. Nende brändide toodangut leiab sõltuvalt mudelist päris erineva hinnaga. Soodsaima hinnaga värava võite leida müügilt juba 30 euroga, kallimad turvaaedikud maksavad pisut üle saja euro.
Kus tuleks kasutada beebi turvaväravaid?
Neid on mõistlik kasutada seal, kus beebi omapead minna ei tohiks. Seega näiteks trepid, kamina ja ahju esised alad ning kõik muud kohad, kus laps võib ennast vigastada.
Millisest materjalist turvaväravad on parimad?
See ei sõltu niivõrd materjalist, kui hoopis kinnitusviisist ja lõppviimistlusest. Näiteks on mõistlik treppide ette paigaldada siiski turvaaiad, mis vajavad kruvidega kinnitamist. Nii ei teki oht, et laps suudab värava paigast nihutada. Tasub meeles pidada, et odav hind ei tohi olla ainsaks kriteeriumiks, valides lapsele turvaseadet.