Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Kaal, kg
Kasutaja/-te maksimaalne kehakaal, kg
Kasutaja/-te maksimaalne kehakaal, kg 110×
Kuvatud: 2
Sorteeri:
Laste tõukeratas Spokey Revert, must/roheline
79,50 € / tk
86,90 / tk
Laste tõukeratas Spokey Revert, must/roheline
  • Kaal: 3.15 kg
  • Materjal: Alumiinium, Teras
  • Kasutaja/-te maksimaalne kehakaal: 110 kg
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Laste tõukeratas Spokey Revert, valge/must
65,43 € / tk
86,90 / tk
Laste tõukeratas Spokey Revert, valge/must
  • Kaal: 3.15 kg
  • Materjal: Alumiinium, Teras
  • Kasutaja/-te maksimaalne kehakaal: 110 kg
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Kuidas valida tõukeratast?

Tõukeratas on üks lihtsamaid ja kergemaid sõiduriistu, mis oma laialdase valiku poolest on liikumisvahendiks ja ka spordi harrastamiseks väga erineva sooviga sihtgruppidele. Sellega sõitmine on hea võimalus arendada motoorseid oskusi ja tasakaalu, samas annab see ka füüsilist koormust. Lisaks on tõukekas väljasõitudele kaasa  võtmiseks lihtne ja vähem ruumi nõudvam kui jalgrattad.
 
Loomulikult on see ka see nn loodust säästev liikumisviis. Mis oleks veel toredam, kui terve perega rohelisse liikumise panustada ja üheskoos tõuksidega sõita. Tasub teada, et hooajavälised kaubad on soodsamad, kuid siiski ei ole mõistlik keskenduda ainult hinnale: kõige kallim ei tähenda alati kõige paremat ja vastupidi. Ratta ostmisel tasub mõelda, mis otstarve sellel on ja kes seda kasutama hakkab- kas pigem lapsed või ka täiskasvanud.

Mis materjalist tõukerattaid tehakse?

Selliseid rattaid tehakse erinevatest materjalidest või nende kooslustest: alumiinium, metall, polüuretaan, metallisulam, plastik, teras, vahtpolüstüreen. Parim omadus veereva vahendi juures on tema vastupidavus ja sõidumugavus. 
 
Plastikust on tehtud peamiselt kõige väiksematele mõeldud sõiduvahendid. Plastikrattad paraku kolisevad ja raputavad konarliku tee peal. Koduõues harjutamiseks on nad mugavad, väga kerged, et ka laps ise suudab ratast tõsta. Hind sõltub peamiselt vastupidavusest ja kulumiskiirusest nii ratastele kui raamile. Igapäevaseks tänavatel sõitmiseks on oluline kompaktsus ja sõidumugavus: reguleeritav lenks, kokkupandavus, kummirattad ja käsipidur lisaks jalapidurile.

Elu esimene tõuks, missugust osta?

Pisikestele sõitjatele on valik väga lai. Soovitav on alustada kolme ja neljarattalistest. Mõnel mudelil on võimalik lisada juurde ka sadul, juhul kui pikemal jalutuskäigul väike pereliige puhata soovib.
 
Uuemad mudelid on parema kandevõime, -rataste-ja värvivalikuga. Laste tõukerataste valikul on peale värvikombinatsioonide ka suur erinevate teemade valik. Kolmerattalised on parimad mudilastele, kes väga hästi veel oma tasakaalu ei tunneta. Lastele on enne jalgrattaga sõitmise alustamise õppimist soovitav peale istutav sõiduvahend, mis on põhimõtteliselt nagu jalgratas, aga ilma väntadeta. Paljud lapsevanemad on öelnud, et peale sellise rattaga sõitma õppimist on tasakaal nii hea, et jalgrattale üleminekul ei ole abirattaid vaja.

Kergliiklusteel sõitmiseks tööle-koju ja vabal ajal

Tänavarattad on sobilikud neile, kellele meeldib roheline liikumine ja värske õhk. Vastavalt sellele, kas soovitakse tõukeratast endale igapäevaseks sõiduvahendiks või pigem harvem ja lühemate vahemaade läbimiseks, on nende valik väga mitmekesine.
 
Nende käepideme (lenkstangi) kõrgus on reguleeritav ja seega saab ühe ja sama rattaga sõita nii kasvav nooruk kui ka teised pereliikmed. Tänava tõukeratastel on suurim rataste suuruse valik. Parimaks peetakse 120cm kummirattaid. Müügil on ka suurte ratastega isendeid, kus esiratas on peaaegu sama suur nagu jalgrattal. Osalt on see rohkem disainielement ja moesuund, kuid erineva kattega teedel sõites tuleb rataste suuruse olulisus esile. Konarlikel tänavatel ja maastikul võiks olla suurem ratas.
 
Koeraomanikele, kelle lemmikud tahavad palju joosta, on suure esirattaga maastiku tõuks mugav vahend, sest metsarajale sõites mahutab nii koera kui kokkupandava ratta pea igasse autosse. Osadel tänavasõidu tõukeratastel on lisaks käsipidur, mis on mugav just neile, kes armastavad sõita mittesportlike riiete ja jalanõudega. Õlarihm on jällegi näiteks tööle või kooli minnes ja ratta kaasa võtmiseks ülimugav lisavarustus.

Ekstreemsport

Trikitõukerattasport on üks kiirelt kasvav harrastusala ja sellest tulenevalt on ka rataste valik väga laialdane. Kõige keerulisemaks võib kujuneda sportliku tõukeratta õige valik. Pealtnäha on need väga sarnased, kuid kindlasti tasub olla hoolikas selle ostmisel, et kaherattaline täidaks eesmärki.
 
Trikirataste soovituslik vanus on alates 7.eluaastast. Kindlasti on siinkohal oluline iga lapse eripära ja individuaalsus. Peamiseks omaduseks on tõukeka madal lenks, väikesed rattad, jäik raam ja laiem jala toetuspind, mis tagab parema juhitavuse ja trikkide sooritamise skatepargis.  
 
Edasijõudnute sõitjate ja osavamate trikitajate jaoks peaks lenkstang ja kahvel olema ühes tükis, sest nii peab ratas kauem vastu. Sellest tulenevalt jälle ei saa trikiratast paraku kokku panna. Väga oluline on, et trikisõitjate rataste iga detail oleks kvaliteetne. Algajad võiksid valida esialgu pigem keskklassi ja odavamate tõukside seast, sest kogemuste ja oskustega selguvad noore trikimeistri vajadused. Näiteks soovitaks sellisel juhul mudeleid, mis sobivad nii vabatehnika, U kaldtee sõiduks ning trikkideks.

Trikikaga tänaval

Trikirattaga saab kindlasti sõita ka tänaval. Näiteks freestyle mudelid, mis on kergemad, saab sõita nii tänavatel kui ka skatepargi kaldteedel proovida oma võimeid ja osavust. Pikkade vahemaade läbimisel ei ole see kõige mugavam mudel just oma väikeste rataste ja madala lenksu tõttu. Vilunud sõitja siiski ei vaja alati eraldi sõiduriista veel tänaval sõitmiseks.

Erinevad kaitsmed ja vahendid ohutuks sõiduks

Rattasõidu lahutamatu osa on ohutus. Samamoodi nagu jalgratturid kannavad jalgratta kiivrit võiks sama teha absoluutselt iga tõukerattasõitja. Erinevad kaitsmed on soovituslikud trikisõitjatele ja väiksematel lastele sõitmise õppimisel. Peopesa kaitsmiseks on soovituslik kanda rattakindaid.

Tõukeratastele mõeldud lisatarvikud

Et tõuksiga sõit veel mõnusamaks ja mugavamaks teha on selle jaoks olemas tõukerataste lisatarvikud :
  • Kandekott – praktiline tarvik, kus ratast kriimuvabalt transportida või hoiustada.
  • Kanderihm – kokkupanduna seljas kaasas kandmiseks, sõidu ajal mugavalt ratta küljes.
  • Väike rattakott  - pisiasjade hoidmiseks.
  • Joogitopsihoidja – hea tarvik vaba aja sõitjale ja stabiilsele kulgejale.
  •  Helendavad rattad  - teeb lasterattad rõõmsamaks.
  • Mobiilihoidja- et telefoni oleks võimalik turvaliselt sõitudele kaasa võtta.
  • Kotisang – võib vajalik olla moodsa tänava tõukeratta trendikale sõitjale, kuhu sõitmise ajal käekott riputada.

Varuosad

Kui rattal midagi katki läheb või kulub, ei pea alati uut ratast ostma. On loomulik, et kõik, mis liigub, see ka kulub. Kõige sagedamini vajavad regulaarset vahetamist rattad ja laagrid. Üldjuhul on võimalik vahetada pea kõiki osasid: käepidemeid, lenksusid, raame, kahvleid jne. 
 
Omanäoliseks on võimalik sõiduvahend disainida näiteks gripteipidega. Osavam meistrimees saab varuosasid ka ise vahetada, kuid hooldust pakuvad enamus rattapoed. Kui ei ole varem varuosade vahetustega kokku puutunud, siis soovitavalt on lasta töö ära teha spetsialistidel.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline on parim tõukeratas?
Parim tõukekas on selline, mis täidab sõitja eesmärki, on vastupidav, kvaliteetne ja pakub sõidurõõmu.

Milline tõukeratas lapsele osta?
Väikelastele on soovitav osta esimeseks rattaks kolme-või isegi neljarattaline, sest nad püsivad ise püsti ja laps saab harjutada ühel jalal lükkamist. Nendega on lastel ka kergem harjutada keeramist ilma tasakaalu kaotamata.

Millised on parimad tõukerataste tootjad?
Enim nõutud tootjad innovatiivsete ja erililiste disainide poolest on  Milly Mally,  Moowmi, Globber, Razor, Spartan, Frenzy, Mondo. Hinnaskaala on lai ja nii leiab väga taskukohaseid kui ka kallimaid mudeleid.

Mida jälgida tõukeratast valides?
Ratta valikul tuleb kindlasti tähelepanu pöörata sellele, mis on tema kandevõime, seda ka laste rataste valikul ja oluline on raami materjal. Peamiselt kasutatakse tänapäeval alumiiniumi, terast, titaani.

Milliseid erinevaid tõukerattaid on olemas?
Kõige levinumad kategooriad on laste,-tänava-ja trikirattad.