Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Näita tooteid
Hind
Kaal, kg
Kohtade arv
Automaatne avamine
Telgi pikkus, cm
Telgi laius, cm
Telgi kõrgus, cm
Telgi vastupidavus sademete kogusele, mm
Määrab veesamba rõhu millimeetrites, mida materjal suudab taluda laskmata läbi ühtegi veetilka. Näiteks, 1500mm tähendab, et kangas on võimeline kandma sellist vee hulka rohkem kui 1minut ja mida suurem on see number, seda kõrgem on veekindlus.
Kaubamärk Trimm× Diana×
Kuvatud: 3
Sorteeri:
Neljakohaline telk Trimm Enduro 49701, oranž/liivakarva pruun
231,90 € / tk
270,90 / tk
Neljakohaline telk Trimm Enduro 49701, oranž/liivakarva pruun
  • Kaal: 6.5 kg
  • Telgi pikkus: 260 cm
  • Telgi kõrgus: 145 cm
  • Telgi vastupidavus sademete kogusele: 4000 mm
  • Kohtade arv: 4
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Neljakohaline telk Diana Square 4750959055045, sinine/hall
50,90 / tk
-11% KOODIGA
Neljakohaline telk Diana Square 4750959055045, sinine/hall
  • Telgi pikkus: 240 cm
  • Telgi kõrgus: 145 cm
  • Telgi vastupidavus sademete kogusele: 450 mm
  • Kohtade arv: 4
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Kolmekohaline telk Diana Square 4750959055038, sinine/hall
35,90 / tk
-11% KOODIGA
Kolmekohaline telk Diana Square 4750959055038, sinine/hall
  • Telgi pikkus: 200 cm
  • Telgi kõrgus: 145 cm
  • Telgi vastupidavus sademete kogusele: 450 mm
  • Kohtade arv: 3
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Telgid- kuidas valida sobivaim?

Telkida on ju vahva- värske õhk, puhas loodus ja suvisel ajal ka rohkelt sääski keda heaperemehelikult toita. See viimane oli muidugi nali, sest tänapäeval on olemas sada erinevat vahendit, et need verejanulised tegelased telkimist ei segaks. Kui plaanite aga telkima minna on esmalt vaja soetada üks korralik telk. Millega peaks aga arvestama telgi valimisel?

Erinevad telkide tüübid

Kuna kõikide telkimisharjumused ning ootused matkamajale on erinevad, siis on müügil ka väga erinevat tüüpi telke. Kui lähete perega telkima siis ilmselt ootate te telgilt piisavat ruumikust ning korralikku varjualust, kuhu üheskoos vihma eest peitu pugeda. Ühtlasi on seal ka hea kõikide pereliikmete asju hoida. Ja lastega ringi rännates asjadest juba puudust ei ole. Eriti kui lapsed on alles väikesed.
 
Paljud armastavad aga käia maailma avastamas autoga. Seega on heaks lahenduseks autotelk, mis paigaldatakse auto katusele spetsiaalsete raamide abil. Sellistes telkides saab ööbida küll vaid ainult seisvas autos.
 
Teine äärmus on aga profitelgid, mis on spetsiaalselt disainitud nii, et need sobivad vihmastesse tingimustesse ning kannatavad nii käredat külma kui ka tugevat tuult. Samuti peavad need olema piisavalt kerged, sest lisaks telgige tuleb ju kaasa pakkida ka matkakott koos kõikide vajalike tarvikutega.
 
Lisaks on olemas ka 3 aastaaja telgid ning 4 aastaaja telgid. Viimaseid neist saab kasutada ka talvetingimustes, sest need kannatavad nii krõbedaid miinuskraade kui ka rasket lumekoormat. Kuna aga matkamisel on oluline, et matkakott oleks võimalikult kerge ning iga gramm on arvel, siis üldiselt on sellised telgid kerged, kompaktsed ning ei nõua palju ruumi. 3 aastaaja matkatelgid seevastu on mõeldud kasutamiseks kuni sügiseni.  Sellised telgid on pisut raskemad ja lihtsama konstruktsiooniga.
 
Ning suviseks kasutamiseks on mõeldud nn sooja aja telgid, mis on kaalult rasked ja need on valmistatud kile sarnasest materjalist. Oma hinna poolest on need aga odavad. Ja kindlasti tasub siin ka ära märkida veel iseavanevad telgid, mida on maru lihtne üles panna ja hiljem ka samamoodi kokku tagasi lappida.
 
Viimasel ajal on hästi popiks saanud ka glampingud, ehk luksuslikud telgid.  Need näevad välja omapärased ning puhkus glampingus on nagu mõnes väikeses majakeses, kus kõik vajalik on olemas. Piisavalt ruumi, õhku, mugavad magamisasemed ning palju muudki. Isegi paljud majutusasutused ja turismitalud pakuvad glampingu võimalust, sest nagu näha, siis huvilisi jagub.

Ka lastele on oma telgid

Isegi koduõues saab edukalt telkida. Ja kuidas siis veel pere kõige pisematele telkimise pisikut sisse ajada, kui mitte koduõuest alustades. Nimelt on lastele mõeldud ülivahvaid tipitelke. Suurem osa neist küll pole mõeldud ööbimiseks, kuid mõnel soojal suveööl saab isegi selle variandi siiski ära proovida.

Ürituste jaoks vali pop-up telk

Täiesti eraldi maailm on aga pop-up telkide maailm. Sellised telgid on väga populaarsed erinevatel üritustel nagu messid, erinevad väliüritused ja isegi pulmad. Pop-up telke leidub igas suuruses ning väga erineva disaini ja värvitooniga.
 
Pop-up´i on hea kasutada ka näiteks vihmasel jaanipäeval, sest paljudel mudelitel on olemas ka küljeseinad mida annab vajadusel ära võtta või juurde panna.. Ka kodukohvikutes on need need järjest enam populaarsust kogumas, sest kunagi ei tea, millal ja kuidas ilmataat meid taaskord üllatada oskab.

Telkide omadused

Sõltuvalt sellest kui suur telkija te olete ning kui tihti te telgis magate, tasub tähelepanu pöörata järgmistele omadustele:
  • Suurus- mida suurem on telk, seda mugavam on seal toimetada. Eriti hindavad suuri telke just lastega pered. Matkajad austavad aga pigem pisikesi telke, sest need on kerge ja neid mugav kaasas kanda ning need ei võta kokkupakituna palju ruumi. Oluline on suuruse valimisega arvestada ka varustusega, vajab telgis hoiustamist.
  • Veekindlus- see on eriline omadus. Eriti meie kodumaa kliimas, kus rohkem on halba suusailma kui korralikku ja rõõmsat päikesepaistet. Üldiselt heaks ja piisavalt veekindlaks peetakse telke, mille veekindluse näitaja on vähemalt 1500- 2000 mm. Telgi põrand peaks aga olema aga minimaalselt 3000mm.
  • UV-kiirguse kindlus- olgugi et päike on hea, soe ja mõnus, pleegitab see telki ning muudab materjali hapraks. Lisaks pleekinud ilmele muudab liigne päike ka telgi vähem vettpidavaks ning nõrgemaks. Telgid võivad kergemini rebeneda, kui lähevad mõne terava kivi või tugevama oksa pihta.
  • Tugevus- mida kvaliteetsem on telgi materjal, seda tugevam on majake ise. Odavamast hinnaklassist telkide puhul on kasutatud materjale, mis ei pruugi olla nii vastupidavad ning need võivad lihtsamini rebeneda ja katki minna. Tuulistes või lumistes oludes on kindlasti kasulikud tugevad ja kerged süsinikkiududest või alumiiniumist telgikaared.
  • Ventilatsioon- on samuti väga mugav ja oluline. Nimelt aitab ventilatsiooniavade olemasolu ära hoida kondentsi, mis muidu telgi sisemistele seintele tekib, külmas keskonnas aitab hoida telgi sisetemperatuuri soojemana. Samuti on need mugavaks lahenduseks palava ilma puhul, sest nii saab siseruum võimalikult palju värsket õhku ja telgis ei ole umbne.
  • Sääsevõrgud ustel-  lisaks sellele, et sääsevõrgud hoiavad eemal neid tüütuid putukaid, aitavad kaasa need ka parema sisekliima hoidmisele, sest õhk saab telgis vabalt ringi liikuda.
Kui olete omale sobiva telgi välja valinud, ärge unustage ära ka seda, et oluliselt mugavam on telgis magada, kui selle aluspinnale on laotatud spetsiaalne matt. Ka korralik magamiskott on asi, mida kindlasti telgis magades tarvis läheb. Magamiskott valige selle järgi, mis sooja- või külmakraadide jaoks toode mõeldud on. Vaid nii garanteerite parima une!
 
Piiluge kindlasti ka meie veebipoodi, kus leiate mitmete kvaliteetsete brändide tooteid nagu : Coleman, Ferrino, Outwell ja Husky. Lisaks laiale tootevalikule on meie poes palju erinevaid sooduskampaaniad, kus võite oma lemmiktoode leida suurepärase hinna eest.

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Mis tüüpi telke on olemas?
Olemas on mitmeid erinevaid tüüpe telke igaks erinevaks ettevõtmiseks. Peamiselt jagunevad telgid 3 aastaaja ja 4 aastaajatelkideks. 3 aastaajatelgid sobivad telkimiseks kevadest sügiseni. 4 aastaajatelgid sobivad aastaringseks ja talviseks kasutamiseks, kuid tuleb arvestada, et suvel võib nendega palav olla. Peredele on mõeldud suured ja palju mahutavad peretelgid, matkajatele aga kerged profitelgid jne.
Kuidas valida head telki?
Valige telk vastavalt selle järgi kus, millal ja kui tihti te seda kasutama hakkate. Üldiselt pole vajalik soetada profitelk, kui matkate mõned korrad aastas. Veepidavus telgil võiks olla 1500 mm seintel ja 3000 mm põrandal. Telgikaarte valik on oluline telgi ilmastiku vastupidavuseks, populaarsemad materjalid on klaaskiud, süsinikkiud ja alumiinium. Arvestage, kui palju inimesi hakkab telki kasutama ja kui palju varustust on vaja hoiustada telgis.
Mis on pop-up telk?
See on telk, mida on imelihtne üles panna ja kuhu iganes te vaid soovite. Sageli kasutatakse neid tooteid erinevatel väliüritustel ja ka messidel.
Mis on tipi telk?
Kui kunagi kasutasid tipi telke indiaanlased ning telgid olid enamasti valmistatud loomanahkadest, siis tänapäeval on need mõeldud just laste jaoks. Tipitelk on ideaalne päris oma ´´pesa´´ lapsele, kus mudilane saab rahulikult mängida, puhata ning miks mitte ka raamatut lugeda.
Kas 3000 mm veekindlus on telgi jaoks piisav?
Jah, see on üldiselt piisav keskmisele kasutajale, 3000 mm veepidavus telgil peab vastu ka lühikesele hoovihmale. Veepidavusel mängib ka suurt rolli õmbluste kvaliteet, tihti on need just kohad, millest telki hakkab vett sisse imbuma.