Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Mööbel

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Kodusisustus ideed kodukontori loomiseks ja värskendamiseks Foto: pixabay.com Töötamine on muutunud paindlikumaks ja leidub aina rohkem töökohti, mis ei vaja igapäevast üheksast viieni kontoris viibimist. Kontor võib olla ükskõik kus, sest piisab netiühendusest ja arvutist. Kodus on see tekitanud vajaduse...
Köögi planeerimine – levinud vead, mida vältida Foto: Jana Heinemann, Unsplash.com Köök on kahtlemata kodu süda ja selle põhjalik planeerimine tasub ennast kuhjaga ära. Kuigi köögi planeerimine on suur väljaminek, tõstab see oluliselt sinu kinnisvara väärtust. Hästi planeeritud köögis on sul meel...
Parimad väikese köögi lahendused Foto: Unsplash.com Paljudes kodudes on köögi jaoks kasutada vaid väike pind. See ei tähenda, et pead tegema järeleandmisi köögi välimuses või valikutes. Väikese köögi planeerimine ei pea olema keeruline. Kui sul on kasutada vaid piiratud ruum, kasut...
Milline on õige kirjutuslaua kõrgus? Foto: unsplash.com Kirjutuslaua kõrgus ja sobivus inimese pikkusega on väga oluline. Eriti siis kui laua taga veedetakse suurem osa oma päevast. Õige kirjutuslaua kõrgus aitab vähendada või vältida selja- ning rühiprobleeme. Oma osa mängib selles mu...

Mööbel sinu koju!

Maja või korteri teeb koduseks ja hubaseks just mööbel, mis sinna on asetatud. Alates sissepääsust kuni magamistoani välja, aitab õige sisustus luua püsivaid mälestusi. Söögitoa laud võimaldab pidada õhtusöögil vestlusi ning nautida head sööki, mugav diivan muudab pere filmiõhtu hubasemaks ning lastetoa mööbel on taustaks lugematutele unejuttudele. 
 
Õige sisustus muudab teie kodu tervikuks ning annab sellele soovitud ilme. Aga mida võiks silmas pidada ja millest alustada kodu dekoreerimise juures? Siin on paar nõuannet, mis sind selle juures aidata võiks.
  1. Tee plaan- kõige lihtsam on alustuseks mõelda, et milline võiks olla sinu kodu iseloom ning kuidas tahaksid end seal tunda. Kas soovite, et see oleks kutsuv ja särav? Või inspireeriv ja organiseeritud? Või loodate saavutada ruumi, mis tundub hubane, mänguline ja lõõgastav? Kõige lihtsam on panna kirja milliseid värve oma kodus kasutada soovite ning milliseid materjale sinna sisse tahaksite tuua ning kasutage seda loendit juhendina ruumide kujundamisel.
  2. Planeeri- ruumi planeerimine on mööbli soetamisel väga oluline osa, et teaksid täpselt mis sisustust vaja on ja kuhu see paigutada. Selleks soovitame võtta lihtsalt paberi ja pliiatsi ning oma kodu plaan sinna üles märkida. Seejärel joonistage sinna soovitud mööbli asetus ja see teeb ostlemise kordades lihtsamaks ja planeeritumaks. 
  3. Alustusta ühest toast- kõige lihtsam on sisustamist alustada kindlast toast, sest see aitab keskenduda korraga ühele asjale. Lisaks hoiad sa nii kokku aega ning teed planeerimise oluliselt lihtsamaks, kui sisustades tervet kodu korraga. 
  4. Mõtle praktiliselt- koostage loetelu kõigist ruumis asuvatest probleemsetest kohtadest ning samuti loetlege üles kõik funktsioonid, mida soovite ruumis kasutada. Milleks teie pere seda kasutab? Millist hoiukohta vajate? Mis vajab muutmist?
  5. Kogu mõtteid ja inspiratsiooni- nüüd, kui teate, kuidas soovite end ruumis tunda ja milliseid funktsioone see vajab, on aeg ideid koguda! Selleks võib kasutada Pinteresti abi või lihtsalt sirvida mõnda sisustuskataloogi. 
  6. Lihtsalt alusta- planeerimise etappi on lihtne kinni jääda, kuid tegelik saladus peitub lihtsalt alustamises. Kõik ei pea olema ühe korraga välja mõeldud, ka alustamine on juba edusamm. 
Nagu eelnevalt juba mainitud, siis annab mööbel toale juurde praktilisust ning ruumilisust, kuid mida silmas pidada kindlate tubade sisustamise juures? 

Köök

Ega ilmaasjata ei öelda, et köök on kodu süda, sest just seal koguneb kogu pere, et nautida head sööki ja veeta koos aega. Köögimööbel peab olema mitte ainult väga praktiline toiduvalmistamise, serveerimise ja koristamise seisukohast vaid ka hea välja nägema ja muutma köögi kohaks, kus sulle meeldib aega veeta.
 
Üks kõige olulisemaid asju köögi sisustamise juures on kapid, mis aitavad hoiustada asju ning muudavad selle toa funktsionaalseks. Kappide valiku juures tuleb eelkõige mõelda ruumi suurusele, kuhu need peavad mahtuma ning ka disainile, sest kapid loovad köögist ühtse mulje. 
 
Teine oluline aspekt köögi kujundamise juures on laud, mis muudab selle toa praktiliseks. Suur ristkülikukujuline laud lisab traditsioonilisse söögituppa elegantsi, kuid väike ümarlaud töötab kõige paremini just piiratud ruumiga toas. Kõige paremaks söögilaua materjaliks loetakse täispuitu, sest see on tugev ning kauakestev. Meie valikust leiad erineva materjali, värvi ja disainiga söögilaudasid vastavalt oma maitsele. 
 
Lisaks söögilauale on oluline, et köögist ei puuduks ka toolid, sest need aitavad köögi muuta tervikuks. Toolide valimise juures tuleks rõhku panna eelkõige nende mugavusele ning materjalile. Tekstiil kattematerjalina on väga kaunis ja vastupidav, kuid selle puhastamine toiduplekkidest on üpris keeruline. Nahk materjalina pakub ajatut elegantsi ja mainekat tunnet, kuid nahast toolid on tavalisest kõrgemas hinnaklassis ja loomuliku ilu säilitamiseks vajavad need regulaarset puhastamist ja hooldust. Puidust söögitoolid näevad küll kõige tagasihoidlikumad välja, kuid on selle juures väga vastupidavad ja ajatud. Meie e-poest leiad soodsaid kuid kvaliteetseid toole erineva disaini ning materjaliga.

Esik

Esikumööbel on esimene asi, mida külalised sinu koju tulles näevad. Sissepääsu juures tuleks silmas pidada, et see oleks võimalikult organiseeritud ning pakuks palju ruumi jalanõudele ja riietele. Suure ruumi puhul soovitame hoiuruumi maksimeerimiseks sinna soetada ruumika kapi. 
 
Väikese esiku puhul on heaks riiete hoiustamiseks variandiks nagid või riidepuu ning jalanõude korras hoidmiseks pakuvad head võimalust jalatsiriiulid. Meie valikust leiad palju erinevat esikumööblit, mis aitavad muuta sinu esiku väga omapäraseks ning praktiliseks. 

Elutuba

Elutuba on vaieldamatult kõige olulisem tuba majas, sest seal saavad inimesed puhata, olla lähedastega koos ning lahutada oma meelt. Elutoamööbel aitab muuta selle ruumi väga hubaseks ning praktiliseks. Üks kõige olulisemaid asju selle juures on diivan ja tugitoolid, mis muudavad olemise mugavaks ning pakuvad rohkelt istekohti kogu perele. Nende valimisel tuleks rõhku panna just mugavusele, suurusele ja eriti materjalile. Nahk on kergesti puhastatav ning näeb elegantne välja, kuid tekstiil on kulumis- ja pleekimiskindel.
 
Diivani suuruse valimine sõltub täiesti ruumi suurusest ja sinu maitsest. Istekohast järgmine oluline asi elutoas on kohvilaud, mis muudab toa tervikuks ning lisaks on see ka väga praktiline, sest sinna saab toetada kohvitassi, telekapuldi, ajalehed või midagi muud vajalikku. Elutoa viimistluseks on väga hea sinna soetada ka riiulid, mis aitavad hoida seal vajalikke esemeid, kuid lisaks sellele on need ka kaunid disaini elemendid ning toovad tuppa juurde tekstuuri. 

Magamistuba

Uni on meie elus väga oluline asi ning seda mõjutab suurelt sind ümbritsev keskkond. Magamistoamööbel aitab muuta toa väga hubaseks ning mugavaks, mis aitab sul omakorda paremini lõõgastuda. 
 
Magamistoa sisustamisel soovitame alustada voodist, sest see on ruumi keskosa. Meie valikus on suur hulk erinevaid voodeid nii polsterdatud, puidust kui ka metallist peatsiga. Vaieldamatult kõige levinum ja ka kõige soodsam voodi materjal on vineer, kuigi vastupidavuselt parimateks materjalideks peetakse hoopis täispuitu ja metalli. Sama tähtis kui voodi on ka selle madrats, mis peab kohanduma sinu kehaga ning olema mugav. 
 
Kvaliteetne ja sobiva jäikusega madrats on hea une alus. Lisaks soovitame magamistoas maksimeerida ka hoiuruumi, lisades tuppa kummutid või öökapid. Toa viimistlemiseks soovitame kasutada voodipesu, dekoratiivpatju ja voodikatteid. 

Lastetuba

Lastetoa sisustamise juures peab silmas pidama, et see oleks turvaline ning samas praktiline ja lõbus. Üheks väga oluliseks sisustuselemendiks on voodi, kus teie laps magab. 
 
Loft- ja narivoodid aitavad maksimeerida magamistoa ruumi, sest kui voodi on kõrgemal jääb all ruumi ka mängualale. Tavalised ühekohalised lastevoodid on aga väga turvalised ning annavad toale kauni ilme. Lastetoa viimistlemiseks on meie valikus ka lauad ja toolid, mis annavad lapsele võimaluse seal joonistada või teha hoopis koolitükke. 
 
Lastetoa juures on kõige olulisem see, et selle dekoreerimisse oleks kaasatud ka laps ning tema ideed ja mõtted, sest lõpuks peab just tema ennast seal hästi tundma. 

Vannituba

Vannituba on teie hügieeni ja hooldusrutiini oluline osa, seega peaks vannitoamööbel sisaldama kõiki vajalikke funktsioone. Kõike olulisem osa on kapid, mis loovad sellele toale ilme ning lisaks sellele on need väga praktilised asjade hoiustamise seisukohast. Meie valikust leiad ka valmis vannitoa komplekte, mis aitavad valimise teha väga lihtsaks. 

Kontor

Kodus töötades on oluline, et sind ümbritsev keskkond oleks inspireeriv ning mugav. Väga oluline asi kontori juures on kirjutuslaud, mis peaks olema piisavalt suur, et pakkuda sulle vajalikku tööpinda, kuid laud ei tohiks võtta ära kontorist ka liigselt ruumi. 
 
Teine sama tähtis asi on kontoritool, mis peab hoidma sinu keha õiges asendis. Parima kontoritooli ostmisel veenduge, et tooli käetoed, peatoed ja kõrgus oleksid reguleeritavad. Hoiuruumi maksimeerimiseks soovitame soetada sinna tuppa ka riiulid, mis pakuvad võimalust vajalikke asju hoiustada. Meie e-poest on suur valik erinevat kontorimööblit vastavalt sinu maitsele. 

Lõpetuseks

Kodu peaks olema turvaline põgenemistee välismaailma pingetest ning just seetõttu on hädavajalik, et kujundaksid oma elamispinna täpselt nii, nagu Sulle meeldib. Mööbel, mille valite oma tubade täitmiseks, on teie ainulaadse stiilitaju väljendus. Meie valikus olev mööbel on küll odav kuid selle juures väga kvaliteetne. Leia oma maitsele sobiv sisutus meie veebipoest!
 
Korduma kippuvad küsimused (KKK)
 
Milliste mööblitootjate mööbel on kõige kvaliteetsem?
Ühte kõige paremat mööblitootjat on raske välja tuua, sest see kõik oleneb sinu eelistustest. 
 
Milline on kvaliteetne mööbel?
Mööbel on kvaliteetne, kui see on tehtud kvaliteetsest materjalist. Üldjuhul öeldakse, et parimaks mööbli materjaliks on täispuit, sest see on tugev ning kauakestev. 
 
Mis puidust mööbel on kõige kvaliteetsem/ parim?
Kõige kvaliteetsemateks mööbli materjalideks loetakse tamme-, kase- ning männipuitu, sest need on väga tugevad ja näevad kaunid välja.
 
Millele keskenduda mööblit ostes?
Kõige tähtsam mööbli juures on selle materjal, sest see näitab ära toote kvaliteedi ning lisaks tuleks vaadata ka toote funktsionaalsust ja hinda. Samuti peaks mööbel minema kokku kogu sinu kodu üldise kujundusega. 
 
Kas ostetav mööbel saabub detailidena? 
Jah, sest nii on seda lihtsam transportida ning lisaks kaitseb pakend mööblit kriimustuste ja muljumise eest.