Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Kontorimööbel

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Miks valida mängimiseks ergonoomiline tool ja kuidas leida õige? Foto: Freepik.com   Kõik, kes on arvutimänge mänginud, teavad, et mänguhoos kaob ajataju. Pikad tunnid istuvas asendis on aga füüsisele kahjulikud. Eriti juhul, kui istume ebamugavas ja sunnitud asendis. Seetõttu tuleks soetada mänguritool, mis oleks...
Kaunis ja funktsionaalne elutoa sisekujundus Foto: Unsplash.com Kuigi igal aastal domineerivad teatud toonid ja materjalid, mida peetakse stiilseks ning reklaamitakse fotodel, siis üks mõnus ja tõeliselt funktsionaalne elutuba peaks eelkõige olema loodud sinu harjumuste ja eelistuste järgi. ...
Kuhu viia vana mööbel? Foto: Unsplash.com Kevad on parim aeg kodu värskenduseks ja suuremaks koristuseks. Kui oled juba tükk aega soovinud oma vanast diivanist lahti saada või seisab mõni teine mööbliese kasutult, on aeg midagi ette võtta. Kodu peaks olema mõnus ja mugav ...
Kodusisustus ideed kodukontori loomiseks ja värskendamiseks Foto: pixabay.com Töötamine on muutunud paindlikumaks ja leidub aina rohkem töökohti, mis ei vaja igapäevast üheksast viieni kontoris viibimist. Kontor võib olla ükskõik kus, sest piisab netiühendusest ja arvutist. Kodus on see tekitanud vajaduse...

Kuidas valida kontorimööblit?

Mugavus ning meelepärane disain on kindlasti tänapäeva inimesele märksõnadeks, valides mööblit nii kontorisse kui ka kodukontorisse.
 
Kontorimööbli alla kuuluvad nii kontoritoolid, kontorilauad kui ka kõik muu sujuvaks kontoritöö korraldamiseks vajalikud tooted- kontorikapid, erinevad kontoririiulid, kirjutuslauad ja konverentsilauad. Miks mitte ka erinevad valgustid ning vaipkatted, mida saab kasutada nii ilu kui ka praktilisel eesmärgil. 
 
Õigesti valitud valgus säästab nii töötaja silmi kui hoiab meele erksana. Vaibad on lisaks sisekujunduselemendina ka head mürasummutajad. Seda eriti just tänases maailmas, kus kodus töötamisest on saanud uus normaalsus ning kodukontori sisustamine annab loovusele veel vabamad käed ning piiramatult võimalusi nii kontorimööbli disaini kui materjali valikutes.

Ergonoomiline ja tervislik kontorimööbel

Mida aga tähendab mõiste ergonoomiline kontorimööbel ning kuidas veenduda, et Teie poolt valitud kontorimööbel on kvaliteetne ja hea Teie ja töötajate tervisele?
 
Arvutilaua taga istudes veedab töötaja enamuse oma tööl oldud ajast. Seepärast on väga tähtis, et kontoritool ei oleks jäik vaid dünaamiline. Eriti oluline on see inimestele, kes istuvad päevas kaheksa tundi ja enam. Paljudel toolidel on olemas mitmed erinevaid reguleerimisvõimalusi (reguleeritav istme kõrgus- ja sügavus, reguleeritav tooli seljatoe kõrgus, kohandatav istme kalle ja peatugi).
 
Ergonoomilisus väljendub kontoritoolide puhul peamiselt selja anatoomilisi kõverusi järgivas seljatoes. Seega peaks selg olema otsekontaktis tooli seljatoega ning iste peaks andma head toetuspinda. Ideaalne oleks, kui istet ennast oleks võimalik vajadusel samuti reguleerida. Vähem tähtsad ei ole kindlasti ka tooli käetoed, mis võiksid olla samamoodi reguleeritavad ning tasuks mõelda kas toolil peaks olema ka peatugi.
 
Sama tõde kehtib kontorilaua valikul - kaasaegsed arvutilauad on sarnaselt kontoritoolidele reguleeritavad ning neid on paljudes erinevates suurustes ning erineva kuju ja viimistlusega.

Sobiva kontorimööbli valimine

Esmalt tuleks läbi mõelda, kui suurt arvutilauda on vaja ning paika panna laua mõõtmed. Võibolla tasuks mõelda üldse nurgalaua peale, või huvitav Teid hoopis konverentsilaud? Ka konverentsilaudu on erinevaid- teatud mudelitele  annab paigaldada esipaneelid, et oleks viisakam üldpilt näiteks koosolekut või seminari pidades. Konverentsilaudu leidub erinevates mõõtmete ja disainiga.
 
Lisaks tasub veel paika panna erisoovid ja vajadused. Kas laud peaks mahutama nii lauaarvuti, klaviatuuri ja hiire, lisaks veel erinevad dokumendid? Või on laud pigem sülearvutiga töötegemiseks ning sellevõrra saab kontorilaua valida pisut väiksemas mõõdus. Mõelda tasuks,  kas vajate erinevaid lauasahtleid ja kas kontorilaud peaks olema reguleeritava kõrgusega või mitte. Ka on valida erinevate materjalide ning viimistluslahenduste vahel, mis just teie kodukontorisse või kontorisse sobiksid.
 
Kas vajate ka kontorikappe ja riiuleid? Neid on samuti valikus igas erinevas mõõdus, mahutavuses ning väga erineva disainiga. Hästi valitud ja omavahel visuaalselt sobiv ja ergonoomiline kontorimööbel loob kontoris hea ja meeldiva õhkkonna, kus on rahulolevad töötajad ning suurepärased töötulemused.

Kontorimööbli funktsionaalsus

Kontoritoole on turul mitmesuguseid ning sama erinevad on ka inimeste vajadused ning ootused tootele.

Lihtsa mehhanismiga toolid järgivad ülakeha loomulikku liikumist, kuid iste ise on samal ajal kindlas asendis fikseeritud. Mõned kontoritoolid on varustatud aga kiikmehhanismiga, kus seljatugi ja istmeosa säilitavad kaldenurga üksteise suhtes, tekitades kiikuva efekti. Vabalt liikuva mehhanismiga toolidel on kontoritooli iste ja seljatugi üksteisest sõltumatult ning neid on võimalik eraldi fikseerida.

Osasid kontoritoole kutsutakse aga sünkroonmehhanismiga toolideks. Nende iseärasus on see, et seljatugi ja iste liiguvad sünkroonselt, kuid istme nurk liigub ühe sammu, samal ajal seljatugi liigub n.ö kaks sammu. Sellised toolid on kasutuses kontorites, kus töötajatel pole kindlaid töökohti määratud (mitu inimest kasutavad sama kontoritooli ja kontorilauda oma töökohana). Nii on kõige lihtsam leida igal töötajal just endale sobiv istumisasend töö tegemiseks.

Multi- sünkroonmehhanism on sarnane sünkroonmehhanismile, kuid sellel toolil on võimalik istet eraldi reguleerida erineva nurga alla. Seega on see pisut täiustatud versioon sünkroonmehhanismiga kontoritoolist olles veel rohkem kasutajasõbralik.

Materjal ja hooldus

Kontoritoolide materjale on mitmeid- nahk, kunstnahk, ECO-nahk, erinevad kangad ning karkassiks on metall, plastik ja vineer. Materjali valiku osas on arvamusi mitmeid, kes mida eelistab ning tihtipeale saab määravaks toote hind.

Kõige tavalisemad ja kõige rohkem kasutatavad on kangaga kaetud arvutitoolid. Üldiselt on riidest toolid odavamad ning kangaste tegumoe ja värvitooni valik on väga lai pakkudes sedasi rohkelt võimalusi omanäolise kontori sisustamiseks.

Valides kangaga tooli tasuks uurida pisut sügavamalt- nimelt mis peitub kanga all. Väga tihti on soodsamad toolid valmistatud poroloonist ning paraku ei lase need õhku läbi mis omakorda ajab istuja higistama. Kindlasti on kangast tehtud toole pisut keerulisem puhastada.

Kuigi täisnahast toolid on kenad ning vastupidavad, on nende miinuseks see, et suvel kuumaga on materjal liiga soe ning talvel kipub naturaalnahk liiga külm olema. Küll aga tuleb tõdeda, et täisnahk on korraliku hoolduse korral väga vastupidav ning naturaalsest nahast kontoritool teenib Teid kaua.

Kunstnahk seevastu on kõige umbsem materjal, mis ei lase nahal hingata. Odavamad kunstnahast tooted kipuvad kahjuks ajapikku kiirelt kuluma ning pragunema.  Lisaks kunstnahale on tänapäeval kasutusel ECO-nahk, mis on kõrgkvaliteetse naturaalnaha asendaja, olles samal ajal vastupidav ja kulumiskindel. Tehisnahast toolide kasuks räägib tõsiasi, et neid on väga lihtne puhastada ja hooldada. Piisab vaid niiske lapiga pühkimisest ning mööbel on puhas. Kindlasti on soovitatav kasutada ka spetsiaalseid kunstnahale mõeldud hooldustooteid, et pikendada mööbli eluiga.  

Kontorimööbli hind ja kvaliteet

Hind on kindlasti üks peamine ja väga oluline kontorimööbli ostuargument. Kuna tooteid on turul palju erinevaid, siis on ka hinnaklassid väga seinast seina. Soovitame kindlasti valida just Teile meelepärase disaini, materjali ning vajadustest lähtuv kontorimööbel. Küll aga tasuks meeles pidada, et suurepärast kvaliteeti väga soodsa hinnaga ei saa. Pigem tasub investeerida korralikku ja kvaliteetsesse kontorimööblisse, mis teenib Teid aastaid.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Mida on tähtis jälgida  kontorimööblit ostes?
Tasub silmas pidada mööbli ergonoomilisust, materjalivalikut, sobivat disaini ning hinna ja kvaliteedi suhet. Tasub mõelda ka varakult sellele, kui lihtne või keeruline on mööblit puhastada ning puhtana hoida.

Millised on parimad kontorimööbli tootjad?
Tuntumad kontorimööbli tootajad on kahtlamata Skyland,  Signal Meble, Black Red White, Bodzio, Halmar ja Evelekt. Kindlasti ei saa ka mainimata jätta Home4You kaubamärki. Kõigil tootajatel on väga suur tootevalik ning kindlasti leiab igaüks nende hulgast midagi mis silma jääb.

Milline on ergonoomiline kontorimööbel? 
Ergonoomiline kontorimööbel on reguleeritav ning kohandatav vastavalt mööbli kasutaja vajadustele vältides sundasendeid, mida istuv töötviis tekitab.

Miks tuleks kontorisse ergonoomiline kontorimööbel valida?
Kontoritöötajad veedavad enamjaolt 8 ja enam tundi arvutitaga. Peamised istuvast tööviisist tulenevad terviseprobleemid on kaela- ja õlavöötme, alaselja, küünarliigeste, randmete, puusade ja põlvede pinged. Et istuv töö võimalikult vähe tervist kahjustav, tasub investeerida ergonoomilisse mööblisse.

Milline kontorimööbel on kvaliteetne? 
Parim kontorimööbel on heast materjalist, ergonoomiline ning vastupidav.