Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel
1 - 48 kuvatud 1647-st
Sorteeri:
1 3 ...
1 - 48 kuvatud 1647-st

Kuidas valida juuksevärvi?

Juuste värvimine on üks lihtsamaid viise oma välimusele uue särtsu andmiseks. Seda ei tasu aga impulsiivselt teha, sest parima tulemuse saavutamiseks tuleb arvestada paljude erinevate faktoritega (nahatoon, värvi püsivus ja toon jpm). 

Samuti tuleb tähelepanu pöörata toote koostisosadele, tüübile ja hinnale. Selleks, et valiku tegemine liiga keeruline ja segane ei tunduks oleme kokku pannud juhise, millest saab valiku langetamisel lähtuda.

Tüüp

Ajutine/mahapestav juuksevärv

Olenevalt koostisosadest püsivad seda tüüpi tooted alates 1 päevast kuni 2 nädalani, üksikute tootjate puhul ka kuni 2 kuud. Mahapestavad tooted on disainitud nii, et värv jääb püsima juuste pinnale, tungimata sügavale sisemusse. Tänu sellele saab seda edukalt tavalist šampooni kasutades maha pesta. Need on parimaks valikuks, kui soovite katsetada erinevaid stiile ilma juukseid kahjustamata. Ei sobi heledama tooni saavutamiseks, ega püsivaks lahenduseks, sest pidev värvimine võib juukseid kahjustada.

Pleegitamine (oksüdant)

Parim lahendus edukaks helendamiseks. Pleegitamine eemaldab juustest pigmendi läbi oksüdeerimise protsessi. Kui oksüdanti liiga kaua peal hoida, muudab see juuksed peaaegu valgeks või ka kahvatu kollaseks (mis on keratiini loomulik värv). Blondeerimine on praktiliselt võimatu ilma oksüdandi abita.

Permanent ehk püsiv juuksevärv

Permanent tooted on mõeldud neile, kes soovivad oma juuksevärvi püsivalt muuta. Tänu spetsiaalsele valemile tungib toode sügavale juuste sisse, mis muudab tulemuse kauakestvaks.

Tootjad on kõvasti pingutanud, et leida optimaalset koostist, mis võimaldaks saavutada püsivat ja erksat värvi, kuid ei kahjustaks liialt juuste loomulikku tugevust ja elastsust. Paratamatult on permanent tooted aga niivõrd tugeva toimega, et need mõjuvad juustele kahjustavalt. Ei soovitata värvi muutmiseks kasutada rohkem kui kord aastas.

Toon

Kuidas leida stoonobiv ?

Lähtuda tuleb oma praegusest värvist ja valida toon, mis on sellele võimalikult lähedal (maksimaalselt 2 tooni erinev). Suuremate muutuste läbiviimiseks on soovitatav pöörduda professionaali poole.

Nahatooni (soe või külm) välja selgitamiseks soovitame ühte lihtsat meetodit, mida saab rakendada kodustes tingimustes. Peske oma nägu puhtaks, tõstke näo kõrvale kollane või punane paber ning seejärel roheline, sinine või valge paber. Vaadake kumb paber mõjub teie nahale ja silmadele meelitavamalt. Kui see oli punane/kollane paber, siis olete sooja nahatooniga, vastasel juhul sobivad teile paremini külmad toonid.

Külma nahatooniga inimestele sobivad paremini tugevad, jahedad värvid nagu plaatinablond ja must. Samas kui sooja alatooniga klientidele sobivad hoopis paremini pehmed, soojad variandid nagu näiteks neutraalne brünett, elevandiluutoonid, soe šokolaad ja karamell, maalähedane punane jne.

Numeratsioon

Juuksevärvi tumedust mõõdetakse skaalal 1-12, kus 1 on kõige tumedam ja 12 kõige heledam. Pakendile on üldjuhul märgitud mitu numbrit, millest esimene tähendabki selle heledust/tumedust. Väärtused 1-5 on on tumedad toonid, kõik, mis on üle 6 on erinevat sorti blondid.

Mõned näited:
1 - must 
8 - helepruun
11,12 - ultra, ekstra blond

Number, mis sellele järgneb tähistab tooni (või varjundit) - just see annab tootele omapärase välimuse. Mõnel juhul on pakendile märgitud 2 lisanumbrit, see tähendab, et esimesena märgitud toon on domineerivam. 0-2 viitavad külmadele toonidele, kõik ülejäänud on soojad.

Mõned näited:
0 - looduslik, neutraalne
3 - kuldne (soe toon)
5 - punane,  violetne

Koostisosad

Kasulikud koostisosad on enamasti loodusliku päritoluga, näiteks avokaado, sheavõi, oliiviõli. Tegelikult tasub otsida kõiki koostisosasid, mis aitavad teie juustel kemikaalide poolt tekitatud kahjustustest taastuda. Lisaks eelmainitud õlidele aitavad paranemisele hästi kaasa erinevad vitamiinid (nt C ja E).

Keemilised ained, mis on looduslikest koostisosadest üldjuhul märkimisväärselt efektiivsemad, mõjuvad juustele võrdlemisi laastavalt. Kõige olulisem koostisosa, mida soovitame vältida on  parafenüleendiamiin, kahjustatud juustele ei soovita me ka ammoniaaki. Kuna mitmete juuksevärvides kasutatavate kemikaalidega te tõenäoliselt mujal kokku ei puutu, siis on mõistlik enne toote kasutamist, kanda üks tilk nahale ja seda jälgida. Niiviisi on võimalik tuvastada allergilist reaktsiooni ja vältida suuremaid tagajärgi.

Allergikutele sobivad hästi hennatooted. Nende puuduseks on väike värvivalik ja lühem kestvus.

Hind

Soodsamad tooted saab kätte juba 1 euroga, enamus jääb 5-7 euro vahemikku ning kallimad võivad maksta üle 60 euro. Kallimad tooted on parema konsistentsiga ja efektiivsemad. Üldjuhul ei sisalda need liialt kahjulikke kemikaale ning sobivad professionaalseks kasutamiseks. Koduseks kasutamiseks sobivad hästi ka keskklassi tooted.

Kasutamine

Igal tootel on omad eripärad, kasutamisel tuleks eelkõige lähtuda kasutusjuhendist. Siiski toome välja mõned nipid, mis võivad teid aidata:
  • Kandke toode kuivadele juustele. Parema imendumise saavutamiseks on soovitatav juukseid eelneval päeval šampooniga mitte pesta. Samuti aitab see ära hoida peanaha ärritumist.
  • Toodet maha loputades kasutage jahedat vett. See aitab värvil kauem särava ja erksana püsida.
  • Paar nädalat enne värvimist soovitatakse hakata juukseid hooldama maskidega. See täidab poore ja parandab kahjustusi, tagades seeläbi värvi ühtlasema jaotumise.
Kautamine erineb suuresti sõltuvalt toote tüübist. Värvimiseks saab kasutada šampoone, pulbreid, kreeme ja palju muid erinevaid meetodeid.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

1.Millised on parimad juuksevärvid?
Sellised, mis tagavad teile kauakestva ja särava tulemuse, seda kõike teie juukseid liialt kahjustamata.

2.Millised on parimad juuksevärvide tootjad?
Mõned hinnatuimad tootjad on Wella, Venita, Syoss, Schwartzkopf, L’Oreal Paris, L’Oreal Professionnel, Garnier, Aromat, Revlon.

3.Millest lähtuvalt valida juuksevärve?
Lähtuda tuleks peamiselt oma praegusest juuksevärvist, aga kindlasti tuleb arvestada ka oma stilistiliste soovidega.

4.Mis koostisosi tuleks juuksevärvides vältida?
Koostisosa, millest tasub kindlasti hoiduda on parafenüleendiamiin, samuti soovitame vältida ammoniaaki.

5.Kuidas valida juuksevärvi tooni?
Valiku langetamisel tuleb lähtuda eelkõige enda praegusest juuksevärvist, aga ka nahatoonist (soe, külm) ja esteetilistest eelistustest. Praegust värvi ei soovitata iseseisvalt muuta rohkem kui 2 tooni võrra.