Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Näita tooteid
Hind
Ekraan
Juhtmeta
Temperatuuri mõõtmisvahemik, °C
Äratuskell
Niiskuse anduriga
Toote tüüp Siseruumide termomeetrid×
Kuvatud: 4
Sorteeri:
Toatermomeeter Tarmo Digital, valge
10,57 / tk
Laos
Toatermomeeter Tarmo Digital, valge
  • Värv: Valge
  • Termomeeter sobib kasutamiseks: Siseruumides
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Toatermomeeter Boneco X200
18,29 / tk
Laos
Toatermomeeter Boneco X200
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Toatermomeeter Omega Digital, hall
18,39 / tk
Toatermomeeter Omega Digital, hall
  • Värv: Hall
  • Termomeeter sobib kasutamiseks: Siseruumides
  • Temperatuuri mõõtmisvahemik: 0 - 50 °C
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Termomeetrid ja ilmajaamad – mille järgi valida?

Termomeeter ja ilmajaam on seadmed, mis võimaldavad teil mõõta õhu temperatuuri, -rõhku ja -niiskust nii sise- kui välitingimustes.  Nende valik on tänapäeval väga lai – alates kõige tavalisematest mehaanilistest termomeetritest kuni nutikate LCD ekraanidega ning rohkete lisafunktsioonidega ilmajaamadeni.
 
Millist aga valida? See sõltub suuresti sellest, kus ja mida soovite mõõta. Allpool selgitame, millised mõõteriistad milleks kasulikud on ning kuidas enda koju sobiv valida

Tüübid

Termomeetreid on mitmeid eri tüüpe alustades selle funktsioonist – kas soovite mõõta õhku või näiteks keha temperatuuri. Keskendume siin artiklis neile mõõteriistadele, millega saab õhu temperatuuri ja niiskust mõõta. 
 
Mehaanilised termomeetrid on sellised, millel on numbrilaud ja mõõteskaala ning need töötavad harilikult elavhõbedaga. 
 
Digitaalsed termomeetrid on varustatud monitoriga, kuhu mõõtmistulemused kuvatakse. Lisaks temperatuuri mõõdikule on seesugusel ilmajaamal ka muid kasulikke lisafunktsioone.
 
Neid on saadaval nii juhtmega kui juhtmevabu.

Kus mõõta vaja?

Tehke selgeks, mida soovite mõõta ehk mis funktsioonid võiksid tulevasel temperatuuril või ilmajaamal olla. Kõige tavalisemad ilmajaamad mõõdavad õhutemperatuuri ja -niiskust. 
 
On termomeetreid, mis on mõeldud kasutamiseks kas ainult siseruumides või välitigimustes. Ent on ka variante, mis mõõdavad temperatuuri nii sise- kui välisruumides. 
 
Kuidas see aga töötab? Enamik ilmajaamu koosneb kaugandurist ja põhiseadmest ehk ekraan, mis näitab niiskust, temperatuuri, atmosfäärirõhku, samuti aega, kuupäeva, nädala päeva, äratuskell jne. Välitemperatuuri mõõtva seadme puhul paigaldatakse kaugandur väljaspoole hoone ja edastab juhtmevabalt teavet põhiseadmele. Reeglina on pakendis üks andur, kuid täpsemate andmete saamiseks on korraga võimalik saada ja paigaldada korraga kuni viis täiendavat andurit. Peamine seade on monteeritud seinale või tugijalgale mistahes horisontaalsele pinnale.
 
Selle kasutamine on lihtne ja mugav –– aseta sensor välisele aknalauale, rõdule või mujale õue sobivale kohale, vali ilmajaamale toas sobiv koht ning sensor saadabki täiesti juhtmevabalt signaali toas olevale ilmajaamale.
 
Termomeetritel on ära toodud vahemik, milles see temperatuuri mõõdab. Samuti millises ühikutes mõõtmine toimub – kas Celsius või Fahrenheit.

Täpsus

Sellised seadmed on mõeldud kodus kasutamiseks ega ole labori- või professionaalsete ilmajaamade täpsusega. Nende täpsus võib kõikuda paari kraadi-protsendi piires, olenvalt mõõdetava väärtuse ühikust. 

Lisafunktsioonid

Ilmajaamadel on ka mitmeid lisafunktsioone. Üheks populaarseimaks funktsiooniks kell, kalender ja äratuskell. 
 
Üheks tavalisemaks lisafunktsiooniks on ka õhuniiskuse mõõtmine. Osad ilmajaamad esitavad ka ilmaprognoosi. See seisneb selles, et analüüsides viimase 24 tunni andmeid, oskab see eristada nelja erinevat sorti ilma – päikseline, pilves selgimistega, pilvine ja vihmane.
 
Digitaalsed termomeetrid ja ilmajaamad on sageli varustatud LCD kuvariga, kuhu andmed kuvatakse. See teeb andmete lugemise lihtsaks ja mugavaks. 
 
Osadel termomeetritel on ka wifi ühenduse võimalus, mille kaudu saab selle nutiseadmega ühendada ning sealt andmeid vaadata.
 
Samuti on osad mudelid varustatud baromeetriga, mille abil saavad vererõhuprobleemidega inimesed jälgida oma tervise sõltuvust ilmastikutingimustest.
 
Samuti on üheks lisafunktsiooniks külmumise vastane kaitse, mis võimaldab temperatuuri mõõta ka väga madalate temperatuuride puhul.

Hind

Seadme hind sõltub suuresti selle funktsioonidest – mehaanilise termomeetri, mis vaid õhu temperatuuri mõõdab, võib endale soetada väga soodsalt. 
 
Digitaalsete ilmajaamade hind sõltub selle võimekusest ning lisafunktsioonidest – mida rohkem kellasid ja vilesid ehk mõõtmisfunktsioone, seda rohkem tuleb selle eest tõenäoliselt ka välja käia. See tähendab, et tee endale hästi selgeks, milliseid funktsioone vajad. 
 

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Millised on parimad termomeetrid?
Parimad termomeetrid on funktsionaalsed ja vastavad teie vajadustele. Näiteks kui vajate lisaks termomeetrile ka õhuniiskuse mõõtmist, kaaluge funktsionaalse digitaalse ilmajaama soetamist.
Mis on ilmajaama eelised?
Sellel on rohkem näidikuid ja funktsioone – selle abil saad oma ümbruse ja heaolu kohta koguda täpsemat teavet.
Mis vahe on ilmajaamal ja termomeetril?
Ilmajaamal on suurem funktsionaalsus, see mõõdab lisaks temperatuurile ka muud, näiteks õhuniiskust, sellel võib olla kell, kalender ja äratuskell, ja muud.
Mille järgi valida koju termomeeter?
Vastavalt sellele, kas vajad sise- või välitermomeetrit või mõlema funktsionaalsust. Samuti millised on võimalused sinu kodus selle paigaldamiseks – sellest sõltub, kas valida näiteks juhtmevaba või juhtmega termomeeter.
Mida tähendab 'Rh' ilmajaamal?
Rh (relative humidity) ilmajaama peal näitab suhtelist õhuniiskust.