Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Hind
Võimsus, W
Näitab, kui palju elektrienergiat õliradiaator tarbib.
Taimer
Näitab, kas on võimalik reguleerida radiaatori sisse-või väljalülitamisaega.
Termostaat
Võimaldab reguleerida radiaatori töötemperatuuri.
Laius, cm
Sügavus, cm
Kõrgus, cm
Kaubamärk Luxpol×
Kuvatud: 4
Sorteeri:
Konvektsioonradiaator Luxpol LCH-12B, 2000 W
32,90 € / tk
34,90 / tk
Konvektsioonradiaator Luxpol LCH-12B, 2000 W
  • Elektrilise soojendi tüüp: Konvektor
  • Võimsus: 2000 W
  • Taimer: Ei
  • Termostaat: Ei
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Konvektsioonradiaator Luxpol LCH-12C, 2000 W
32,90 € / tk
34,90 / tk
Konvektsioonradiaator Luxpol LCH-12C, 2000 W
  • Elektrilise soojendi tüüp: Konvektor
  • Võimsus: 2000 W
  • Taimer: Ei
  • Termostaat: Ei
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Konvektsioonradiaator Luxpol LCH-12FC, 2000 W
41,90 / tk
Konvektsioonradiaator Luxpol LCH-12FC, 2000 W
  • Elektrilise soojendi tüüp: Konvektor
  • Võimsus: 2000 W
  • Taimer: Ei
  • Termostaat: Jah
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Konvektsioonradiaator Luxpol LCH-12FB, 2000 W
41,90 / tk
Konvektsioonradiaator Luxpol LCH-12FB, 2000 W
  • Elektrilise soojendi tüüp: Konvektor
  • Võimsus: 2000 W
  • Taimer: Ei
  • Termostaat: Jah
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Konvektorid

Toasoojus on igaühele meist oluline, eriti just külmematel sügis- ja talvekuudel. Koju või kontorisse küttelahendust otsides on variante mitmeid, kuid populaarseim valik on kas õliradiaator või konvektor. Mõlemal neist on omad eelised ning puudused, seega on hea enne ostu sooritamist endale selgeks teha suurimad erinevused.

Alljärgnevalt võtame pulkadeni lahti konvektorite tööpõhimõtted, võrdleme nende efektiivsust, energiakasutust ja sobivust erinevat tüüpi ruumidesse. Olenemata sellest, kas soovite asendada olemasoleva küttesüsteemi või paigaldada uue, on alljärgnev abiks teadlikuma otsuse tegemisel.

Konvektori tööpõhimõte

Konvektori tööpõhimõte seisneb õhuringlusel, kus kantakse edasi küttelemendi kuumutamisel tekkinud soe õhk. Kõige selle juures on oluline külma ning sooja õhu tiheduse erinevus, mis loob pideva tsükli - soojendatud õhk tõuseb üles, surudes omakorda toatemperatuuril õhu enda teelt välja ja nii puutub jahe õhk küttekehaga kokku, mis seejärel üles soojendatakse. Nii pakub konvektor ühtlast ja tõhusat viisi ruumi soojendamiseks.

Konvektori küttelemendiks võib olla kas traat või metallplaat. Kui traadist kütteelemendiga seade võib olla veidi soodsam, siis võrreldes metallplaadiga kuivatab see rohkem õhku ning küttekehale sattunud tolmu põlemisest tekib ebameeldiv lõhn. 

Oma õhku kuivatava omaduse poolest on seda tüüpi kütteseade hea valik niisketesse ruumidesse, nagu näiteks vannituppa, aga meeles tasub pidada, et kindlasti mitte ei tohiks seadmesse otseselt vett sattuda. Juhul kui on soov kasutada konvektorit elu- või magamistoas, tasuks mõelda ka  õhuniisutaja peale. Võimalusel eelistage termostaadiga mudeleid, mis lülitavad seadme kindla õhutemperatuur juures vastavalt vajadusele kas sisse või välja.

Konvektori eelised Konvektori puudused
Suudab ruumi kiirelt soojaks kütta
Kuivatab õhku
Võrreldes soojapuhuriga energiasäästlikum
Ei salvesta soojust, st kui kütteseade lõpetab töö hakkab õhutemperatuur kiiresti langema
Termostaadiga mudelid suudavad hoida stabiilset temperatuuri
Seadme avasid ei tohi kinni katta, st ei sobi riiete kuivatamiseks
Soodne hind
 

Tõhusus ja energiakasutus

Konvektor-radiaatorid on kogu ruumi kütmiseks üks populaarseimad valikud. Siiski võib soovitud temperatuuri saavutamine võtta veidi aega, sest seadmed soojendavad õhku järk-järgult, kuid seda on tunda üsna kohe peale seadme sisselülitamist.

Siiski on oluline märkida, et kütteseadme sisseehitatud energiatõhusad komponendid ei pruugi olla piisavad üldise elektritarbimise vähendamiseks. Kütteseadme võimsus vattides mõjutab otseselt selle käitamiskulusid, seega on oluline arvestada küttekeha võimsust, kasutusaega ja paigutust ruumis. Tõhususe maksimeerimiseks ja energiatarbimise vähendamiseks on oluline neid tegureid meeles pidada. Kui otsite veelgi energiasäästlikumat lahedust, siis tasub eelistada infrapuna küttepaneele. 

Elektrilised konvektsioon-kütteseadmed

Elektrilised konvektorid on mugavad ja lihtsasti kasutatavad küttelahendused koju või kontorisse. Ühendage kütteseade lihtsalt toiteallikaga ja see hakkab kohe tööle, pakkudes soojust ilma keeruka paigalduseta. Elektrilisi konvektsioon-kütteseadmeid on erinevat tüüpi, sealhulgas seinale paigaldatavad paneelküttekehad, mis võimaldavad suuremat kontrolli temperatuuri üle, ja ventilaatorkonvektorid, mis võivad olla kas seinale kinnitatavad või eraldiseisvad seadmed. 

Ventilaatorkonvektorid sobivad suurepäraselt väikestesse ruumidesse, kuna suudavad üles soojendatud õhku väga kiiresti hajutada, kuid suuremates ruumides on nad vähem tõhusad ja tekitavad liigselt müra. Sõltumata tüübist pakuvad elektrilised konvektsioon-kütteseadmed lihtsat, mitmekülgset ja mugavat võimalust mis tahes ruumi soojendamiseks.

Millest valikut tehes lähtuda?

Kui ilmajaam akna taga näitab miinuskraade ja üks korralik radiaator kuluks marjaks ära, siis käime veelkord läbi olulisemad punktid, mida valikut tehes silmas pidada.

  • Köetava pinna suurus – sellest lähtuvalt tuleb valida õige võimsusega seade. 
  • Radiaatori mõõtmed – oluline, et küttekeha sobituks  suuruse poolest valitud tuppa.
  • Paigaldus – kas seinale paigaldatav või eraldiseisev kütteseade.
  • Taimer - oluline lisafunktsioon, millega saab reguleerida radiaatori sisse-või väljalülitamise aega.
  • Termostaat - võimaldab reguleerida seadme töötemperatuuri.
  • Radiaatori reguleerimine – eelistage mudeleid, mille võimsust ja temperatuuri on võimalik ise reguleerida.
1a.ee netipoes on müügil lai valik kvaliteetseid ning töökindlaid konvektoreid. Tule tutvu meie tootevalikuga ning vormista oma ost juba täna!

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Kui võimsa konvektor-radiaatori peaks valima?
Rusikareegliks on, et 100 vatti võimsust ühe ruutmeetri põrandapinna kohta. 1500 vatine elektriradiaator suudab soojendada kuni 15 ruutmeetrist ruumi.
Kas konvektor-radiaatorid kasutavad palju elektrit?
Jah, sest üldiselt on seda tüüpi seadmete võimsus 2000 vati ringis ning seega tarbivad nad palju energiat. Lisaks hoitakse kütteseadmeid ka kaua sisselülitatuna, et tuba üles soojendada. Seega pole tegemist just kõige energiasäästlikuma lahendusega.