Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Filtreerimine

Hind
Võimsus, W
Energiatarbimine tähistab toote tööefektiivsust. Suuremate ruumide puhul ja suurema mahu niiskuse töötlemisel vajab toode suuremat efektiivsust.
Niiskuse kogumismaht, l/24h
Tähistab niiskuse kogust gallonites, mida toode ööpäeva jooksul suudav koguda.
Õhuvool, m³/h
See parameeter tähistab toote kiirust, millega suudab ta töötada.
Soovituslik ruumi pindala, m²
Tähistab toote võimsusele vastavat optimaalset ruumi pinda.
Kaubamärk Air & Me×
Kuvatud: 1
Sorteeri:
Õhukuivataja Air & Me Rohan, 680 W
344,47 / tk
Õhukuivataja Air & Me Rohan, 680 W
  • Võimsus: 680 W
  • Veepaagi maht : 7 l
  • Niiskuse kogumismaht, l/24h: 50
  • Õhuvool: 360 m³/h
  • Soovituslik ruumi pindala: 200 m²
Kuvatud: 1

Kuidas valida õhukuivatit?

Paljude kodude jaoks on võimalused, mida õhukuivati kasutamine neile pakub, täiesti revolutsioonilised. Liigne niiskus põhjustab tervisehädasid, hallituse levikut ning tekitab koju ebameeldiva lõhna. Õnneks on olemas need suurepärased seadmed, mis suudavad teie kodus niiskustaset optimaalsena hoida. Samuti puhastavad kuivatid oma töö käigus õhku tolmust, mis muudab selle toote allergikutele eriti atraktiivseks.

Seade aitab neid, kellel on kodus niisked eluruumid, kuid ka neid, kes soovivad näiteks keldris olevat vara niiskuse tõttu tekkivate kahjustuste eest kaitsta. Need sobivad suurepäraselt kasutamiseks ka tööstushoonetes ja suuremates transpordivahendites, kus on oluline hoida niiskuse taset stabiilsena.

Teate, et vajate õhukuivatit, kuid ei ole kindel, kuidas seda õiget teiste seast välja valida? Siis olete õnnega koos, sest siin räägime kokkuvõtvalt just sellest ja käsitleme põhilisi faktoreid, millega valiku langetamisel arvestada tuleks!

Võimsus

Valida tuleks õhukuivati, mis on piisavalt võimas, et kuivatada ära kogu ruum, millesse see paigaldatud on. Vastasel juhul ei täida see oma funktsiooni ning tuba jääb endiselt liiga niiskeks. Soovitame valida toote, mida ühe tunni jooksul läbiv õhuvool on vähemalt 3,5 korda suurem kui ruumi enda ruumala.

Kindlasti ei ole mõistlik valida ka üleliia võimast toodet. See on halb mitmel põhjusel. Esiteks kasvatab see kasutult teie elektriarvet ning teiseks ei tohiks eluruumides niiskus langeda alla 40%. Juhul, kui tuba muutub liiga kuivaks, siis võib see hakata mõjuma halvasti teie tervisele aga ka mööblile, elektroonikale ja toidule. Lisaks reaalsetele terviseprobleemidele põhjustab liiga kuiv õhk ka käte-, huulte- ja silmade kuivamist.

Võimsuse arvutamine

Kui võtta aluseks see, et õhuvool, mis toodet tunni aja jooksul läbib, peaks olema ruumi ruumalast vähemalt 3,5 korda suurem, siis ei olegi optimaalse võimsuse arvutamine midagi keerulist. 

Valem:
Toa ruumala (laius x pikkus x kõrgus) x 3,5 = minimaalne vajalik võimsus

Näiteks:
Ruumala = 5 x 4 x 2 = 40m³
Minimaalne vajalik võimsus = 40 x 3,5 = 140m³/h
Järelikult on vaja vähemalt 140m³/h õhuvooluga seadet.

Veepaagi maht

Valiku langetamisel tasuks pöörata piisavat tähelepanu ka veepaagi suurusele. Mida suurem paak, seda kauem läheb aega enne kui seda tühjendada on vaja. Kui niiskus teie kodus on suur ja püsiv probleem, siis soovitame valida võimalikult suure paagiga toote.

Suurem osa kodus kasutamiseks mõeldud paakidest on umbes 1-2 liitrised ning suurema niiskuse korral võib juhtuda (eriti alguses), et peate paaki mitu korda päevas tühjendama. See on miski, millega tasuks arvestada.

Niiskuse kogumismaht

Niiskuse kogumismaht annab hea aimduse sellest, kui palju niiskust te ühe või teise toote abil olete võimelised 24 tunniga oma kodust eemaldama. See aga omakorda aitab teil paremini valida sellist seadet, mis aitaks kodust võimalikult parajas koguses niiskust eemaldada.

Hind

Suurem osa tootevalikust jääb 30-250 euro vahemikku. Saadaval on ka natuke odavamaid ja tunduvalt kallimaid tooteid. Hinnaga koos kasvab üldjuhul ka toote võimekus ning sellega tuleks arvestada. On väga ebatõenäoline, et saavutate 30 eurose tootega sama tulemuse, nagu näiteks 150 eurot maksva tootega.

Suurus

Toote suurus on enamasti pöördvõrdeline selle võimekuse ja mahutavusega. Ühe toa hooldamiseks vajalik seade on ilmselt küllaltki pisike, samas kui võimsam - näiteks poes kasutatav kuivati - peab tunduvalt võimsam ja mahukam olema ning on seetõttu ka füüsiliselt suurem.

Lisafunktsioonid

Parima õhukvaliteedi saavutate valides seadme, millel on hügrostaatiline kontroll (või hügromeeter). See hoiab õhuniiskuse taseme ruumis pidevalt optimaalsena, tagades nii, et õhk ei muutu kunagi liiga niiskeks, ega kuivaks. Kuna selle funktsiooni abi lülitab seade end peale soovitud niiskusprotsendi saavutamist automaatselt välja, siis aitab see teil ka kõvasti energiat säästa.

Kui teile hügromeeter huvi ei paku, on võimalik valida ka hoopis taimeriga varustatud mudel, millel saate ise reguleerida kui kauaks te toote tööle soovite jätta.

Veel üks väga kasulik lisafunktsioon on veetaseme indikaator. Tänu sellele ei pea te veetaset pidevalt kontrollima ja väldite sellele ebapiisava tähelepanu pööramisest tekkida võivaid probleeme.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Millised on parimad õhukuivatid?
Sellised, mis hoiavad õhuniiskuse optimaalsel tasemel. Kõige paremad on hügrostaatilise kontrolliga mudelid, mis reguleerivad seda automaatselt.

Millised on parimad õhukuivatite tootjad?
Mõned väga head tootjad - Standart, ART, Honeywell, Ecoair.

Kuidas arvutada kui võimast õhukuivatit on tuppa vaja?
toa ruumala (laius x pikkus x kõrgus) x 3,5 = minimaalne vajalik võimsus
Rohkem infot ja näite leiate ülalolevast tekstist.

Kus kasutada õhukuivatit?
Seda võib kasutada kõikides ruumides, kus on niiskusega probleeme. Keldris, korteris, maakodus, garaažis jne.

Mida jälgida õhukuivatit ostes?
Kõige olulisem on jälgida selle võimsust, veepaagi mahutavust ja selle lisafunktsioone. Oluline on teada ka ruumi (kus seda kasutama hakatakse) ruumala.