Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel
1 - 48 kuvatud 117-st
Sorteeri:
WC-pott Vitra Zentrum, kaanega, 355x610 mm
232,07 / tk
WC-pott Vitra Zentrum, kaanega, 355x610 mm
 • WC tüüp: Teisaldatav
 • Laius: 355 mm
 • Kõrgus: 830 mm
 • Värv: Valge
WC-pott Jika Baby White, 295x385 mm
28,03 / tk
Laos
WC-pott Jika Baby White, 295x385 mm
 • WC tüüp: Teisaldatav
 • Laius: 295 mm
 • Kõrgus: 350 mm
 • Värv: Valge
WC-pott Rosa Elegant, kaanega, 355x620 mm
97,07 / tk
WC-pott Rosa Elegant, kaanega, 355x620 mm
 • WC tüüp: Teisaldatav
 • Laius: 355 mm
 • Kõrgus: 765 mm
 • Värv: Valge
WC-pott Kolo Modo, kaanega, 365x650 mm
180,00 / tk
WC-pott Kolo Modo, kaanega, 365x650 mm
 • WC tüüp: Teisaldatav
 • Laius: 365 mm
 • Kõrgus: 790 mm
 • Värv: Valge
WC-pott Rosa Solo, kaanega, 350x610 mm
103,75 / tk
WC-pott Rosa Solo, kaanega, 350x610 mm
 • WC tüüp: Teisaldatav
 • Laius: 350 mm
 • Kõrgus: 775 mm
 • Värv: Valge
1 - 48 kuvatud 117-st

Kuidas valida WC-potti?

Ühe hädavajaliku eseme majapidamisse valimine vajab pisut eeltööd. Eriti kui selleks on esmapilgul igati tagasihoidlik WC-pott, millega päevas siiski mitu korda kohtume. Leiame sobiva tualetipoti!

Mõõda!

Poti valimisel ja paigutamisel ruumi tuleb arvestada päris mitme asjaoluga. Kas ruumi eripärast on olemas piirangud, millega tuleb leppida või seab selle juba mõni olemasolev mööbliese. Mõnikord tuleb tualettpoti valimisel arvesse võtta hoopiski kasutaja piiratud liikumisvõimet. Pott välja valitud, tuleb veenduda, et selle äravoolutoru sobitub probleemideta kanalisatsioonitoruga. Kui oled tualetipotti välja vahetamas, siis spikerda mõõte vana poti pealt!

Vastavalt sinu soovidele ja WC-poti asukohale võivad osutuda oluliseks järgmised näitajad:
 
Laiust mõõdetakse tavaliselt poti kõige laiemast kohast. Kui loputuskast on laiem kui WC-pott, siis võta laiuse aluseks veepaagi laius.
Sügavust mõõda loputuskasti tagaseinast horisontaalselt kuni tualetipoti ääreni.
Üldkõrgus on põrandast loputuspaagi ülemise ääreni. See on oluline, kui on vajadus komplekt sobitada konkreetsesse orva. 
WC-poti kõrgus ehk põrandast poti ääreni. Standard WC-poti kõrgus varieerub 40 cm ümber. Kui kasutaja liikumine on piiratud, siis WC kasutamise lihtsustamiseks on ka kõrgemaid tualettpotte. 

Paigutamisel võiks tualetipoti ees ja kõrval vaba ruumi olla vähemalt 60 cm. See jätab endale vabama manööverdamisruumi tualeti kasutamisel ning kindlustab, et avanevad teised uksed ( dušš või pesumasin) ei takista WC kasutamist. Samuti on ruumi vajalike tarvikute, nt WC-harja, hoidmiseks poti lähedal.

Äravool

Kui eelnevad parameetrid on mõõdetud, siis on järgmine oluline punkt kindlaks teha, kuidas omavahel peavad ühenduma WC-pott ja kanalisatsioonitoru:

1. Äravool on vertikaalne ehk allajooks: kanalisatsioonitoru on visuaalselt peidetud, st toru jääb poti alla. 
 
2. Äravool on horisontaalne ehk tahajooks: kanalisatsioonitoru jääb tualetipoti tagant näha. Võimalus torusid varjata on valida mudel, kus lopuskasti esisosa jätab mulje kapist, mille taha torud peitu jäävad. 

Tasub meeles pidada, et ärajooksu nurk sõltub tootjast. Abi on erinevatest ühenduspõlvedest, mis tualetipoti ja kanalisatsioonitoru probleemideta ühendada aitavad.

Seinale või põrandale kinnituv?

Kinnitada saab WC-potte põrandale või seinale. Põrandale kinnitatav on klassikaline variant, kuid järjest enam näeb seinale kinnitatud ehk jalata ning justkui õhus olevaid mudeleid. Viimase kasuks räägib lisaks huvitavale disainilahendusele ka WC puhastamise lihtsus. Nimelt pääseb mugavalt koristama WC-poti alla ja selle alumist poolt ilma segava potijalata ning kogu toiming võtab ka vähem aega.

Seinale kinnitatav tualetipott kinnitatakse spetsiaalse seinaraami abil ja mõnikord kasutatakse ka mõistet “seinasisene”. Seda on keerukam paigaldada kui põrandale kinnitatavat potti. Kuid visuaalne üldmulje on puhtam, sest näha jääb ainult tualettpott ja loputusnupp või -paneel. 

Seinasisest potti tasub kaaluda, kui ruumiga pole priisata või ei soovi, et ese liialt palju pisikesest WC-st üldmuljena enda alla võtab. Samuti annab seinale kinnitatava poti kõrgusega rohkem mängida, kui sinu kasv oluliselt mõjutab tualeti kasutamist.

Kui oled huvitatud seinale kinnitatavast tualetipotist, siis veendu, et loputuspaak oleks tehtud ühes tükis. Selliselt valmistatuna puuduvad loputuskastil liitekohad, mis võiksid lekkima hakata. Probleemide tekkimise korral pääseb lihtsalt seinasisele süsteemile ligi hooldusava kaudu.

Loputussüsteem

Tehnilise poole poolt jääb veel üle vaadata, milline loputussüsteem on WC-potil. Traditsiooniline on ühe kastiga loputussüsteem, kus korraga kasutatakse ära iga kord terve paagitäis vett. Vee hulk võib ulatuda kuni üheksa liitrini.

Kahesüsteemse variandi korral tarbitakse korraga kas kolm või kuus liitrit vett. Mudelil, millel on lisaks ka lisaloputus, võib loputussüsteemi liitrite arv jällegi suurem olla.

Hea uudis on, et tootjad pakuvad üha enam loputuskasti vee kasutamise seadistamist vastavalt sinu soovile. Väga väikest veekasutust proovi siiski vältida, sest veetase võib jääda liialt madalaks ning kõik, mis potist ära minema peab, ei pruugi äravoolu torust alla minna. Lisaks tasub meeles pidada, et loputuspaagi kuju ja ärvoolu disain võivad mõjutada vee voolamise kiirust ja puhastusvõimet,

Tualetipoti ja loputuskasti stiil

Klassikaliste pikliku kujuga pottide kõrval teevad järjest ilma ka ümarad, D-kujulised ja nurgelised poti kujud. Viimased annavad WC-le šikki ja modernse lihvi. Klassikalise valge värvi kõrval on võimalus valida teisigi toone.

Loputuspaagid võivad olla nähtaval, seina sisse peidetud või kõrguda vanamoodsalt lae all. Huvitavaks disainilahenduseks võib osutuda hoopiski loputuskasti tööle panek. On see siis omanäoline nöör, kang, nupp või hügeeniliselt otstarbekas viipesüsteem. Kui sul on käe eelistus, siis on ka siin mänguruumi.

Vaikselt sulguv kaas

Ära ei tohiks unustada ka tualetipoti kaant. Printmustri, erksa värvi või põneva materjaliga saab WC-potile iseloomu anda. Kuna potikaas saab tualetti kasutades üsna palju mahvi ja võib-olla üks esimesi asju, mis alla annab, siis võiks mõelda ka selle eluea pikendamisele.

Soft-close variant sulgeb poti kaane aeglaselt ja vaikselt. Kaas ja hinged peavad nii kauem vastu, sest neid ei põrutata sulgedes vastu potti. Oluline on meeles pidada, et jõuga mitte kaane sulgumisele kaasa aidata. Olenevalt kaane materjalist ennetab soft-close ka õrnade näppude kaane vahele jäämist. 

Puhastamise lihtsus

Eluea ja puhastamise lihtsusest lähtuvalt tuleks silmas pidada ka WC-poti materjali. Soodsama hinnaklassi potte tehakse plastist ja termoplastist. Aja ja ka puhastusmaterjalide sobimatuse tõttu võivad valged toonid kollakaks muutuda.

Vastupidavad on glasuuritud mudelid. Kui hügieen on väga oluline, siis tasub otsida antibakteriaalse kattega tualetipotte. 

Rimless ehk rimfree ehk  loputuskaareta WC-potil puudub poti sees ülemine potti ääristav serv. Visuaalselt ei mõjuta see just paljut, hügieeni aga küll. Poti puhastamine on lihtsam, kuna puudub raskesti ligipääsetav koht, kuhu koguneb mustus, bakterid ja katlakivi. 

Ka vee kasutusel on loputuskaareta pott ökonoomsem. Vee tõmbamisel uhatakse WC-potti kogu selle ulatuses. Nii kasutatakse vett otstarbekamalt ja kulub vähem vett. 

Hinnad ja tootjad

Tualetipoti tüübilt on põrandale kinnitatavate pottide hind soodsam võrreldes seinale kinnitatavaga. Omad korrektuurid toovad hinda kaasa ka materjal, seadisvõimaluste või lisafunktsioonide (sh lasteistme paigutamine või bidee) valik.

Kallimast kuni keskmiseni varieerivad oma tooteid tuntud Rootsi tootja Gustavsberg ja Saksa tootjad Villeroy&Boch ja Duravit

Keskmisele hinnaklassisle suunab oma tooteid skandinaavia teine tootja Ifö, mis on osa suuremast sanitaartehnika grupist Geberit Grupp. Ido aga pakub lahendusi Soome ja Araabia koostöös. Huvitavaid lahendusi leiab Türgi tootja VitrA toodete seast.

Müüki soodsama hinnaklassiga turule sihib Poola tootja Ceranit ja Tšehhi Jika, kes eelistavad eelkõige Ida-Euroopa ja Venemaa turgu.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline on parim WC-pott? 
See, mis on kooskõlas eelarve, vannitoa/WC ja Sinu eelistustega.

Milline on parim odav WC-pott? 
Kuna “parim” ja “odav” võivad tähendada iga ostja jaoks erinevaid asju, siis lähtu enda personaalsetest soovidest.

Kas kõik WC-potid on standard mõõtmetes? 
Mõõtmed sõltuvad disainist ja ühe tüübi sees võivad mõõtmed varieeruda. Põrandale kinnitatava poti orinteeruvad mõõtmed on: sügavus 71-76 cm, laius ca 50 cm ja üldkõrgus ca 70-80 cm

Millised on kahesüsteemse WC-poti eelised? 
Saad valida kui suurt kogust vett parasjagu loputamiseks kasutatakse. Pluss rõõm vee ökonoomsemast kasutusest.

Kumb on parem, kas seina pealne või eraldi seisev WC-pott? 
Lihtsam paigaldus ja traditsiooniline välimus on eraldi seisva poti plussid. Peidetud loputuspaak ja torud ning vähem aeganõudvam WC puhastamine kallutavad otsust seinasisese poti suunas.