Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Filtreerimine

Hind
Materjal
Polüester- sünteetiline ja tugev materjal, mis osaliselt imab vett. Reeglina märgitakse tähega P, näiteks P600D. Nailon- sünteetiline materjal, mis võib imada vett ja märgitakse tähega N, näiteks N420D. Polüretaan- sünteetiline materjal, mis ei ima vett, märgitakse tähtedega PU. Polüpropüleen- sünteetiline materjal, mis ei ima vett PP. „Kordura“- tugev kangas, mida kasutatakse sünteetilistes ja naturaalsetes materjalides. Kasutamaks seda marki kangast, peab läbima kindlad standardid. Täht D- näitab kanga paksust. Mida suurem number on D ees, seda tugevam on antud materjal, näiteks 600D. Täht T- määrab niitide arvu konkreetses tsoonis, mida suurem number on enne T'd, seda raskem ja karedam on kangas, näiteks 210T võit 190T. Ripstop- näitab, et kangas on rebenemiskindel. PF15- läbipaistev polüretaan (PU). PF45- paks läbipaistev materjal polüviniilkloriidist (PVH). PD350a, PS490, PS620, PD900, PD620L- polüretaan (PU) polüveniikloriidi kattega. PS10, PS17, PS21, PS33, PS42R, PS17L- nailonmaterjal polüretaan (PU) kattega. PS36C, PS620C- materjal Cordura polüretaankattega. DURAFLEX, Nexus- tugevad plastikust pandlad. Hickor- polüester tagab tugevuse väljast, polüretaan (PU) kindlustab veekindluse seest.
Maht, l
1 - 48 kuvatud 526-st
Sorteeri:
1 3 ...
1 - 48 kuvatud 526-st

KUIDAS VALIDA SOBIV SELJAKOTT? 

Tänasel päeval ei ole seljakott enam ainult matkajate ja sportlaste pärusmaa. Seljas kantav kott jätab käed vabaks ja annab igas olukorras täieliku vabaduse.  Liikuva eluviisiga inimese jaoks on ranits parim lahendus. Valik on turul väga lai ja enda jaoks meeldiva leiavad nii mehed, naised kui lapsed. 

Suurus

Esimene oluline argument sobiva koti valimisel on suurus. Kui on plaanis soetada kott matkamiseks või hakkate sellega kandma rohkelt esemeid, siis jälgi, et kott toetuks puusadele. Nii jaguneb koti raskus kehale ühtlasemalt ega pinguta liigselt selga ning õlgasid. On olemas ka seljakotid, mille suurus on vastavalt vajadusele muudetav. Näiteks kui sildil on kirjas “+10”, siis tähendab see seda, et kusagil on ruum, mida saab avada ja koti mahukamaks muuta.

Mõõdud

Lennukiga reisides muutuvad koti mõõdud eriti määravaks. Igal lennufirmal on paika pandud nende salongile ja mahutavususele vastavad pagasi nõuded, kuid üldjoontes on need sarnased. Kui kavatsed oma reisikoti lennuki salongi kaasa võtta, siis on selle jaoks sobivas suuruses kott igati tänuväärne. On olemas ka sellised seljakotid, mis on pealtnäha üsna kompaktsed, aga sisu mahutab üllatavalt palju. Teades, et soovid ranitsas igapäevaselt kanda oma sülearvutit, veendu, et see oleks seadme mõõtudega ühtiv

Materjal

Mõtle enne koti ostu enda jaoks läbi, millises kliimas see enim kasutust hakkab leidma. Näiteks palava ilmaga on hea kui selja ja koti vahele jääb õhutusruum, külma ja niiske ilma puhul aga muutub tähtsaks materjali külma- ja niiskuskindlus
 
Keskkonnateadlikute tarbijate meeleheaks toodetakse ka taaskasutatud materjalidest seljakotte. Igapäevaseks tarbekasutuseks kotti ostes leiad tootevalikust ka nahast mudeleid, mis kaunistavad kandjat ja sobivad iga stiilse garderoobi juurde. 

Kvaliteet ja vastupidavus

Reisil võib olla üsna tüütu rebenenud kotirihmasid õmblema hakata, seepärast tasub kohe seljekotti valides hinnata kvaliteeti. Seda ostes mõtle pikas perspektiivis ja soeta selline toode, mis kestaks läbi aja, peaks vastu kulumise kui ka trendimuutused. Matkajale on oluline, et kott oleks eriti vastupidav ka suuremat varustust kandes ning selle jaoks on müügil spetsiaalsed matkakotid

Disain

Ühelt poolt on koti disain subjektiivse eelistuse küsimus, värvide ja stiilide valik on väga lai. Teisalt ei tasu alahinnata ka eesmärgipärast disaini. Matkakottide puhul mängivad erinevate rihmade asukohad koti raskusjaotuses suurt rolli. Pööra ka tähelepanu sellele, kas kott on avatav ainult pealt või on teisi võimalusi ning millised on avamise-sulgemise mehhanismid. Märka, kas seljakotil on olemas küljetaskud, kuhu panna kiirelt ligipääsetavad asjad, nagu joogipudel jms. 

Hooldus

Seljakoti hooldusel soovitame lähtuda toojapoolsetest soovitustest. Kotti võib regulaarselt niiske lapiga puhastada. Kui aga seda pesta, siis soovitatult käsitsi ning lihtsalt vee ja seebiga või spetsiaalse pesuvahendiga. Eriti tundlik on puhastusainete suhtest veekindel materjal. Kuid kui oled juba korra seljakoti läbi pesnud, siis kuivata seda ettevaatlikult, et mitte vormi kaotada ning töötle pärast uuesti niiskuskindlust taastava vahendiga

Laste seljakotid 

Lapsed kasutavad seljakotti matkamiseks vähem, rohkem aga lasteaia- ja koolitarvete kandmiseks. Väikesele lapsele kotti valides peaks suurus vastama tema mõõtudele- liiga suur kott avaldab lapse seljale liigset koormust. Õlarihmade laius peaks samuti olema lapsele sobiv. Laiad rihmad kipuvad õlgadelt maha libisema, liiga kitsad aga ebamugavalt soonima. Koolikott võiks olla tugev ja vormihoidev, kohandatavate rihmadega, samas kaalult kerge

Omadused

Seljakottidel on lähtuvalt kasutusalast ka erinevad omadused. Näiteks ärimudelitel on mõeldud spetsiaalselt sülearvuti ja sellega kaasneva varustuse kandmisele. Spordi harrastajatele on tootjad mõelnud spordikotid, mis on mahukad, vastupidavad ja hingavast materjalist. Viimase aja keskkonna- ja tarbimistrende silmas pidades on loodud ka ökoloogilisest kangast kotid. 
 
Kui vajad rohkem ergonoomilisust ja toestatust, siis tasub valida raamiga ja mitmete rihmadega kott, mis kinnitub nii rinnalt, kõhult kui puusadelt. 

Hind

Soodsamad ja lihtsamad kotid algavad juba 20 eurost. Rihmade ja sahtlite arvu ning mahutavuse kasvades tõuseb tasapidi ka hind. Wilson'i tennisekotid kroonivad aga hinnaklasside tippu ligi 190 euroga. Igati kvaliteetse ja asjakohase seljakoti leiad meie valikust mõistliku hinnaga ka tuntud tootjatelt, nagu Vans, Nike, Adidas, Thule jm. 

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Milline on parim seljakott?
Parimat seljakotti ära vali hinna ega brändi järgi. Õige kott on kandjale vastavalt sobivas suuruses, mugav, kvaliteetne ja funktsionaalne. 

Millised on parimad seljakoti tootjad?
Selles, millist tootjat valida, lähtu soovitud koti otstarbes. Tennisekoti lipulaev on kahtlemata Wilson, häid spordikottide valmistavad palju tuntud spordirõivaste tootjad ning moodsaid universaalseid kotte müüb nt Fjällräven

Kui suure seljakoti peaks endale ostma?
Mahult vali selline kott, mis mahutaks kõik tarvilikud esemed. Mõõtudelt on hea kui kott toetub selga pannes puusadele ning rihmad kinnituvad mugavalt. Lapsele kotti valides tuleks veenduda, et see oleks eakohane ja ergonoomiline. 

Kui kallid on kvaliteetsed seljakotid?
Pigem on kvaliteetne seljakott üsna soodne. Umbes 30-50 euro vahemikus peaks igaüks juba midagi sobilikke enda jaoks leidma. 

Milline on kvaliteetne seljakott?
Kvaliteetne seljakott on valmistatud vastupidavast materjalist, tugevate õmblustega, ergonoomiline ja nutikate paigutusvõimalustega, et ka väiksemad esemed oleksid kotist leitavad.