Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Näita tooteid
Hind
Pikkus , cm
Kaal, kg
Kalkulaatoriga
Raskustega
Värv Roosa×
Kuvatud: 5
Sorteeri:
Hüppenöör Gymstick Vivid, 200 cm, läbipaistev/roosa
11,69 / tk
-11% KOODIGA
Hüppenöör Gymstick Vivid, 200 cm, läbipaistev/roosa
  • Pikkus : 200 cm
  • Kaal: 0.13 kg
  • Värv: Läbipaistev, Roosa
  • Materjal: Polüpropüleen (PP), Polüvinüülkloriid (PVC), Silikoon
  • Raskustega : Ei
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Hüppenöör BS Toys Jump Rope GA380, 200 cm, sinine/pruun/roheline/roosa
9,99 / tk
Hüppenöör BS Toys Jump Rope GA380, 200 cm, sinine/pruun/roheline/roosa
  • Pikkus : 200 cm
  • Värv: Pruun, Roheline, Roosa, Sinine
  • Materjal: Puit, Puuvill
  • Raskustega : Ei
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Hüppenöör Springos CrossFit Rope, 300 cm, roosa
4,79 / tk
Hüppenöör Springos CrossFit Rope, 300 cm, roosa
  • Pikkus : 300 cm
  • Värv: Roosa
  • Materjal: Roostevaba teras
  • Raskustega : Ei
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Hüppenöör Avento Basic 42HC, 280 cm, roosa
5,89 / tk
Hüppenöör Avento Basic 42HC, 280 cm, roosa
  • Pikkus : 280 cm
  • Värv: Roosa
  • Materjal: Polüvinüülkloriid (PVC)
  • Raskustega : Ei
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist
Hüppenöör PROfit S1337, valge/roosa/liivakarva pruun
3,69 / tk
Hüppenöör PROfit S1337, valge/roosa/liivakarva pruun
  • Värv: Liivakarva pruun, Roosa, Valge
  • Materjal: Looduslik kuid, Puit
Tarne
Kättesaamine väljastuspunktist

Kuidas valida endale hüppenöör?     

Hüppamiseks mõeldud nöörijupp tundub esmapilgul paljudele mänguasjana või vahendina, mida enamasti algklasside kehalise kasvatuse tunnis kasutatakse. Ühesõnaga, sõna hüppenöör seostub pigem laste mänguasjana kui täiskasvanutele mõeldud ja  tõsiseltvõetava spordivahendina. Seda müüti tahaks me kohe aga murdma hakata.
 
Tegelikult on hüppenöör aga väga hea, lihtne ja odav treeningvahend , mille kasutamisega saab hakkama igaüks. Muidugi on esmalt vaja õppida selgeks õige tehnika nagu ka iga teise spordivahendiga treenides. Ja väga tore on see, et erinevalt suurtest trenažööridest, võtab see nöörike kodus väga vähe ruumi ning mahub ka kõige väiksemasse riiulisse ära.

Mis asjad on hüppenöörid ja miks need kasulikud on?

Hüppenöör ehk teisisõnu hüpits, on otstest käes hoitav nöör, mida kasutatakse hüplemisel. Sõltuvalt mudelist, võivad nööri otstes olla ka spetsiaalsed käepidemed. Üksinda hüpates hoitakse nööri kaht erinevat otsa kummaski käes ja nöör heidetakse hooga üle pea, hüpates nii üle nööri ja viies see siis üle pea algseisu tagasi. Hüpata on võimalik nii edasi- kui tagasisuunas. Seesugune treening stimuleerib ja tugevdab liigeseid ja on sobilik igas eas ja füüsilises vormis inimesele.

Mis materjalist hüppenööre olemas on?

Hüpitsaid on tõesti müügil erinevast materjalist ja nende hulgast peaks leidma igaüks just enda lemmiku. See mis materjalist vahendiga keegi hüpata soovib on muidugi iga inimese vaba valik, kuid hea meelega anname kiire ülevaate erinevatest materjalidest ja omadustest:
  • Tekstiilist hüpitsad- sobivad ideaalselt algajale ja ilmselt mäletame me selliseid nööre juba varajasest lapsepõlvest. Tekstiilist tooted on kõige soodsama hinnaga ja nende valik on kaubanduses väga suur. Miinuseks vaid see, et selline hüpits on oma olemuselt pisut raske ja aeglane.
  • Nahast hüpitsad- enamasti leiavad kasutust just poksi harrastavate sportlaste hulgas. Käepidemed on tihtipeale puidust või plastikust. Nahast toodetud hüpits on aga loomult kiirem , kui tekstiilist versioon.
  • Plastikust/PVC kattega hüpitsad- on mõeldud kõigile treenimiseks, olgu kasutaja algaja või tulihingeline trennihull. Sellist tüüpi hüppenöör on kõige populaarseim omade seas ja  ka toodete hind on väga varieeruv.
  • Erinevate raskustega hüpitsad- sellist tüüpi tooted ei ole paraku mõeldud algajatele vaid eeldavad hüppaja eelnevat kogemust ja taset, et treeningust saada maksimumi. Sellise spordivahendiga treening hõlmab endas treenimisel nii jõudu, vastupidavust kui ka  kiirust. Erinevaid raskusi on võimalik lisada eraldi näiteks käepidemete sisse, või on mõne mudeli hüppenöör ise oluliselt suurema kaaluga.

Kas ka nööri enda pikkus mängib olulist rolli?

Kindlasti on oluline nööri õige pikkus, sest kui hüpits oli liiga pikk,  kipub see hüpates lohisema ja hüppaja võib sinna sisse takerduda ning kukkuda. Ka liiga lühike nöör tekitab sarnaselt liiga pikale hüpitsale kukkumise ja vigastamise ohtu. Seega tuleb kas koheselt valida õiges pikkuses hüpits või osta hoopis toode, millel on võimalik nööri pikkust ise hiljem reguleerida. Nii saab sama nöörijupikest kasutada näiteks terve pere, ilma et peaks igaühele eraldi spordivahendi ostma.
 
Veel infoks, et ka hüppenööride käepidemed on erinevad. On tooteid, mille käepidemed on paksemad ja selliseid on pisut raskem käes hoida. Olemas on ka peenemate käepidemetega hüpitsaid, mida toodetakse erinevatest materjalidest nagu metall ja plastik.
 
Kui hüpped on sooritatud ning vajate vaheldust, ent väga palju ruumi pole suurte treeningvahendite jaoks, siis tasub piiluda ka sellise toote nagu kummilindi poole. Ka sellega annab mõnusalt tervet keha treenida ja seda kasvõi kodus teleka ees olles.
 

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Kui pikk peaks olema hüppenöör?
Pikkust reguleerides võiks lähtuda teada tuntud klassikalisest valemist – hüpitsa õige pikkuse arvestamiseks tuleb astuda ühe jalaga sellele peale ning reguleerida nii, et nööriosa ulatuks täpselt kaenlaalusteni. Nii lihtsalt saabki välja mõõta just enda jaoks sobiva nööri pikkuse.
Millised on parimad hüppenöörid?
Parimad tooted on valmistatud vastupidavast, kvaliteetsest ja õigesti valitud materjalist. Lisaks peab olema hüpits sobiva pikkusega, et hüpates nöör jalgadesse ei takerduks ei tekiks kukkumisohtu. Kindlasti tasub piiluda tuntud firmade tooteid nagu Spokey, inSPORTline, ProFit, Toorx, Christopeit või TakeMe, sest nii võib pea alati kindel olla toote heas kvaliteedis.
Milline on parim hüppenöör?
Parim hüpits on valitud õigest materjalist, ehk siis vastavalt sellele kas olete alles algaja või pigem edasijõudnud sportlane ja nöör peab olema õige pikkusega.
Mis materjalist peaks olema hüppenööri nöör?
Nöör tuleks valida vastavalt sellele, kui kogenud hüppaja te olete. Algajatele ja lastele sobib ideaalselt näiteks tekstiilist toode ja sportlased kasutavad edasijõudnutele mõeldud nagu nahast, PVC ja plastikust ning raskustega tooteid.
Millised peaksid olema hüppenööri käepidemed?
Kõige olulisem- käepidemed peavad olema käes mugavad. Mis materjalist need toodetud on- see on juba iga kasutaja enda maitse asi.