Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Filtreerimine

Kohaletoimetamise info
Hind
Sobib kasutamiseks väljas
Värv Mitmevärviline×
Kuvatud: 1
Sorteeri:
Plaadid, kivimassi Stn Ceramica Tango 8434459154304, 60 cm x 60 cm, hall/mitmevärviline
29,59 / Pakk
Laos saadaval pakk
1 Pakk – 1.416 m², 1 m² – 20,90 €
Plaadid, kivimassi Stn Ceramica Tango 8434459154304, 60 cm x 60 cm, hall/mitmevärviline
  • Pikkus: 60 cm
  • Laius: 60 cm
  • Paksus: 0.95 cm
  • Plaatide tüüp: Kivimassi
  • Plaatide otstarve: Põrandale, Seinale, Terrassidele, Trepile
Tarne pole võimalik
Kättesaamine väljastuspunktist

Kuidas valida põrandaplaate?

Nii nagu seinaplaatide valik võtab silmade eest kirjuks, on sama lugu ka põrandaplaatidega. Müügil on väga erineva materjali ja disainiga tooteid. Missugust põrandaplaati tasub aga oma kodu jaoks soetada ja millele peaks tähelepanu pöörama?

Esmalt valime meelepärase plaadi ikka sellise, mis meile visuaalselt meeldib ja koduse interjööriga kokku läheb. Mis iseenesest polegi nii vale teguviis, sest põrandaplaadid peavad samamoodi kodu kui tervikuga sobituma. Küll aga on plaatide puhul väga oluline turvalisus. Väga tähtis on, et me märjal ja libedal põrandaplaadil ei libiseks ega kukuks.

Lisaks paneb märgades ruumides valikule piirid plaadi suurus. Seepärast, et ruumis olev äravoolukoht ehk trapp nõuab õiget põranda kallet, et vesi saaks ära valguda. Seega tuleb arvestada põranda pindala ning seda , mis suuruses plaate on võimalik antud ruumis kasutada.

Õue, rõdule ja terrassidele on mõeldud eraldi plaadid ja iga põrandaplaat sinna ei sobi. Välitingimustes olev plaat peab taluma külma ja olema libisemiskindel.

Missuguseid erinevaid põrandaplaadi tüüpe leidub?

Nagu seinaplaate, leidub ka põrandaplaate, mis erinevaid nii materjali kui välimuse poolest. Peamised kaubanduses müügil olevad plaaditüübid on:
  • Klinkerplaadid- toodetakse savist ja mineraalsetest lisaainetest. Pressitakse suure surve all ning põletatakse suurel kuumusel alates 1000°C juures. Klinkerplaadid on tihedad ja külmakindlad ning neid on glasuuritud ja glasuurimata variante. Klinkerplaat sobib väga hästi näiteks rõdu või terrassi plaatimiseks.
  • Mosaiikplaadid- need on nii keraamilised, klaas ja täismassplaadid kui ka looduskivist valmistatud tooted ja valmistatakse sarnaselt nagu klinkerplaate. Mosaiikplaatide mõõt on väiksem kui 10x 10 cm. Plaadid on omavahel ühendatud kas võrgu, paberi või silikooni abil. Mosaiikplaadid on mõeldud nii seina kui põranda katteks, dekoratsiooniks ja aktsendi andmiseks. Keraamilised mosaiikplaadid on soodsamad, kui klaasmosaiigist plaadid.
  • Looduskivist plaadid- sellised plaadid on väga ilusad, naturaalsed ja vastupidavad. Kõige populaarsemate looduskivist plaatide hulka kuuluvad graniit, travertiin, lubjakivi ja marmor. Neid kasutatakse peamiselt vannitoas, köögis ja viimasel ajal ka elutubades aktsendi lisamiseks. Looduskivist plaadid vajavad rohkem hooldamist kui keraamilised plaadid ning tegemist on kindlasti kallimast hinnaklassist plaatidega.
  • Keraamilised plaadid- toodetakse looduslikest savidest ja mineraalsetest toorainetest. Seejärel vormitakse plaadid madalal temperatuuril ning muudetakse tahkeks, kõrgel kuumusel põletamise teel. Selliseid plaate toodetakse nii valgest kui punasest savist. Enamasti ongi vannitubade seinad ja põrandad kaetud just keraamiliste plaatidega. Nende värvi ja disainivalik on poodides väga suur ning hinnalt on need ühed odavamad.
  • Dekoratiivplaadid-  on ideaalseks sisekujunduselemendiks, neid leidub erineva disaini ja tegumoe valikuga. Oluline on teada, et dekoratiivplaadid ei sobi kasutamiseks välistingimustes.

Põrandaplaadid ja kulumiskindlus

Kuidas siis valida sobiv plaat põrandale? See missugune plaat osta, sõltub sellest mis ruumis on plaanis põrandat plaatida. Või on hoopis soov kasutada plaate näiteks rõdul või terrassil. Sel juhul peab arvestama , et valitud plaadid välistingimustesse sobiksid. Selle jaoks, et valikut ja otsustamist lihtsamaks teha on seinaplaadid jagatud n.ö kulumiskindluse gruppidesse:
  • Grupp 0: ehk seinaplaadid- Sellised plaadid on mõeldud vaid seintele ning põrandal neid kasutada ei ole võimalik. 
  • Rühm 1 või PEI 1- on plaadid mis sobivad kohtadesse, kus kantakse pehme tallaga jalanõusid. Peamiselt kasutatakse sellised tooteid kodustes tingimustes, näiteks vannitubades.
  • Rühm 2 või PEI I- sobivad kasutamiseks kodus, kus kasutatakse pehme tallaga jalanõusid- vannitoad, tualettruumid, elutuba jne. Ei sobi kasutamiseks köögis, treppidel ja esikus.
  • Rühm 3 või PEI 3- sellised plaadid sobivad kõikidele pindadele nii kodus kui kontoris. Sobivad ka näiteks terrassidele ja rõdudele. Küll aga ei soovitata kasutada suurtes kaubanduskeskustes.
  • Rühm 4 või PEI 4- need on mõeldud keskmise koormusega kommertsruumides kasutamiseks. Ehk siis selliseid plaate on võimalik kasutada restoranides, haiglate fuajeedes, hotellides, koridorides ja köökides.
  • Grupp 5 või PEI 5- sobivad kasutamiseks kõrge koormusega ruumides, kus on tihe liiklus. Taluvad niiskust ja ei ole libedad. Kasutatakse näiteks lennujaamades, sadamates, kaubanduskeskustes ja basseinides.
Terrassile, välistreppidele, rõdule ja aeda peaks vaatama plaate alates PEI III klassist. Nii on kindel, et plaadid on õigesti valitud ning kestavad aastaid.

Plaatide libisemiskindlus ja miks see nii oluline on?

Plaatide libisemiskindlus on väga oluline, eriti märgades ruumides, et me ei libiseks ega kukuks. Lisaks on oluline teada libisemiskindlust, kui plaanite kasutada plaate välistingimustes. Plaatide libisemisekindluse grupi määrab plaadi karedusaste, ehk mida suuremasse gruppi põrandaplaat kuulub, seda karedam on toote pind:
  • R9 – sobib peamiselt kõikide hoonete põrandale, mis on kuivad ning ilma kaldenurkadeta.
  • R10 – on mõeldud hoonete põrandatele, millel võib esineda pisikene põrandakalle ning libastumiskindlus on vajalik, tänu põranda kasutusviisi või põrandale sattuva niiskuse pärast. Selliseid keraamilisi plaate võib kasutada näiteks vannitubades, köökides ja koridorides.
  • R11 –  kasutatakse restoranide suurköökides, baarileti taga, verandadel ja kaldteedel.  Sobivad pindadele, kus on suurem risk maha loksuvatele vedelikele ning kus käiakse välisjalatsitega.
  • R12 – on mõeldud kasutamiseks suuremate kalletega põrandatel, kus valitseb suur libastumise oht. Selliseid plaate kasutatakse näiteks spaades, kaubanduskeskustes, lennujaamades ja hotellides ning neid on võimalik kasutada ka välistingimustes
  • R13 – Sobivad nii era kui äriruumidesse ja neid on võimalik kasutada nii sise kui välistingimustest. Plaadid on libisemisvastased ning peamiselt leiavad nad kasutust basseide ümbruses ning spaades.

Põrandaplaatide disain

Praegusel ajal leiab põrandaplaate väga erineva- kuju, suuruse, mustri ja värvitooniga. See mida keegi eelistab on maitse küsimus. Väga kenad on näiteks puiduimitatsiooniga põrandaplaadid, mis sobivad ideaalselt esikusse ja kööki.

Plaaditud põrand köögis on suurepärane variant. Eriti hea kui kodus on olemas põrandaküte. Sel juhul ei tundu plaadid jalgade all külmad nagu tihtipeale selle põrandamaterjali miinuseks on välja toodud. Küll aga tuleb arvestada tõsiasjaga, et kui tass või taldrik peaks köögis maha kukkuma, siis on enamasti killud taga.

Põrandaplaatide mõõdud

Jällegi leidub põrandaplaate väga erinevas mõõdus. Kõige tavapärasemad on 10x10 ja  30x30 cm suurusega plaadid. Need on sellises suuruses plaadid, mis kohe silme ette tulevad kui mõtleme seina- ja põrandaplaatidele. 

Järjest rohkem koguvad populaarsust suured plaadid, alates 60x60 cm ja rohkem. Põhjuseks on enamasti see, et suured plaadid võtavad korraga enda alla rohkem ruumi ning vuugivahesid on vähem ja ruumi üldmulje jääb oluliselt korrektsem.

Kahjuks ei ole alati võimalik suuri plaate igas ruumis kasutada. Seega tuleb alati veenduda kas antud plaadid ruumi sobivad ja mahuvad ning ka seda kas põrandal on kaldenurk.

Põrandaplaatide hooldamine

Plaatide hooldamiseks on mõeldud erinevad pesuvahendid ning suurepäraseks abivahendiks on aurupuhastaja, mis teeb suure puhastustöö ära keemiavabalt.

Muidugi tuleb arvestada, et tumedaid plaate on oluliselt keerulisem hoida visuaalselt puhtana, sest tihtipeale kipuvad sinna veetilgad ära kuivama jättes nii plaadile jäljed. Ka väga heledate plaatide ja vuugivahede hooldamine on suhteliselt ajakulukas ettevõtmine, seega tasub kaaluda pisut tumedamate vuugitäite kasutamist, kui vähegi võimalik.
 
 

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Milliseid eri tüüpi põrandaplaate on olemas?
Plaate leidub erinevat tüüpi, näiteks klinkerplaadid, mosaiikplaadid, keraamilised plaadid jne. See missugune plaat just teile sobib sõltub nii plaadi kasutuskohast kui maitse-eelistusest.
Millised on parimad põrandaplaatide tootjad?
Parimad tootjad on tuntud ja kaua tegutsenud. Need on firmad kelle kvaliteedi peale võib kindel olla ning ühtlasi on ka nende põrandaplaadi valik piisavalt lai, et igaüks võiks sealt oma lemmiku leida.
Millised on erinevad plaatide kvaliteediklassid?
Plaatidel on nii kulumiskindluse kui libisemiskindluse klassid. Kindlasti tasub enne põrandaplaadi ostu ennast erinevate klassidega kurssi viia, et teha sobiv valik.
Millised on parimad põrandaplaadid kööki?
Kõige sobivam materjal kööki keraamiline plaat, mis on mõõtmetelt võimalikult suur. Nii on vuugivahesid oluliselt vähem ning põrandat on lihtsam puhastada. Jälgida tuleks ka , et valitud plaat kööki sobib, ehk siis on vastava klassi/tüübi märgistusega
Millised on parimad põrandaplaadid vannituppa?
Parimad plaadid on sellised mis sobivad vannitoa sisekujundusega ning on õiges mõõdus, et vannitoa põranda kaldenurk ei läheks paigast ära. Vannitoa põrandal tuleb kasutada võimalikult libisemiskindlaid plaate.