Bluetooth kõlarid – kuidas valida õige mudel?

Foto: Shutterstock.com
 
Soovid, et sinu lemmikmuusika saadaks sind kõikjal – aias, matkarajal, jalutuskäigul, rannas? Ideaalne vahend selleks on bluetooth kõlar. Kuidas aga valida see õige mudel? Kuna kõlarid ei ole kõige keerulisemad seadmed, siis on tarvis paika panna vaid mõned olulisemad kriteeriumid. Räägime kohe lähemalt, loe edasi!
 
Mõtle välja, kui suurt võimsust vajad, millistes oludes seda kasutama hakkad ning kui kaua selle aku peaks kestma.
 
Aku tööaeg varieerub
 
Kas muusika saadab sind terve päeva vältel või naudid seda ainult õhtul tööpäevast puhates? Vastavalt sellele vali ka piisavalt mahuka akuga mudel. Enamasti peavad bluetooth kõlarid vastu 4-5 tundi, kuid on ka mudeleid, mille aku kestab rohkem, kui ööpäeva.
Näiteks JBL Boombox kõlarite tööaeg on orienteeruvalt 24 tundi, mis tähendab, et võid selle näiteks matkale kaasa võtta ja ühe laadimisega mitu päeva muretult mööda saata.
 
Ilmastikukindlad bluetooth kõlarid
Foto: Shutterstock.com
 
Kuna bluetooth kõlarid on mõeldud siiski kõikjale kaasa võtmiseks, siis peavad need vastu pidama erinevatele oludele. Ootamatu vihmasadu, tihe tolm või kõrvetav kuumus ei tohiks seadmele liiga teha. Selle vältimiseks kontrolli kõlari ilmastikukindlust, mida näitab IP-standard. IP67 standardiga kõlar on väga hea valik, kui soovid seda kasutada ekstreemsetes oludes.

Ühenduvus erinevate seadmetega

Kuna kõlar vajab muusika edastamiseks reeglina juhtseadet, siis kaalu ühenduvust lähtudes olemasolevast seadmest. Variantideks on bluetooth- või WiFi liides, osadel kõlaritel on ka mõlemad liidesed olemas. Samas on turul ka kõlareid Micro SD ehk mälukaardi toega, mis võimaldavad muusikat kuulata ka juhtseadme puudumisel.

Mõõtmed ja kasutajamugavus

Millisel otstarbel kõlari soetad? Vastavalt otstarbele vali ka optimaalne suurus. Juhtmevabasid kõlareid on väga erinevate mõõtmetega – mõned neist mahuvad napilt auto pagasiruumi, teist võib aga märkamatult taskus kanda. Kõlari suurusest sõltub ka selle kasutajamugavus.
Kui muusika mängib sinu elus olulist rolli, siis võta see bluetooth kõlari abil endaga kõikjale kaasa. Kvaliteetne kõlar soeta soodsalt ja mugavalt 1a.ee nutipoest, valikus on kõikide tipptootjate parimad mudelid.