Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

KAS SINA SUUDAD LAHENDADA CLUEDO MÜSTEERIUMIT?


Lauamängud on suurepärane ajaviide perekonna, sõprade või kaasa seltsis, mis lisab koosveedetud ajale lisaväärtuse ja ka rõõmu. Kui soovid, et Sinu meelelahutus ei piirduks vaid lõbuga, aga paneks sind mõtlema ja arendaks Su loogikat, siis Sinu mänguõhtule ja peole sobivad ideaalselt strateegia-, loogika- ja äraarvamismängud. Üks selline mäng on müsteeriumit täis Cluedo. Mis on Cluedo, kuidas see tekkis ja kuidas seda mängida? Loe edasi ja saad teada!

LÜHIKE CLUEDO AJALOO TUTVUSTUS

Esimene strateegia- ja loogikamängu Cluedo versioon tekkis Teise Maailmasõja ajal – 1949. aastal, Birminghamis, Suurbritannias. Mängu loojaks oli Anthony Ernest Pratt. Aastate jooksul tekkis terve Cluedo frantsiis:

* Hulk mänge ja variatsioone, mis põhinevad Cluedo originaalmängul;
* raamatud;
* film “Clue”, mida kinokriitikud on nimetanud žanri klassikaks;
* muusikal.

Aastate jooksul Cluedo on palju muutusi ja parandusi läbinud, kuid vaatamata sellele on tänapäeva versioon väga sarnane algsele variandile.

DETEKTIIVMÄNGU REEGLID

Mängu süžee põhineb tõenäoliselt tõsielusündmustele. Kodus toimuva peo ajal tapetakse ära pereisa. Kuus tuba, kuus mõrvarelva ja kuus kahtlusalust. Sinu ülesanne on vastata kolmele küsimusele::

* kes;
* millega;
* kus.

Ehk – kes mõrva sooritas, mille abil mõrvati pereisa ja millises ruumis kuritegu pandi toime. Mängijad reisivad toast tuppa, et leida vastused nendele küsimustele. Ennekõike leitakse õige vastus, pannes salajasse Cluedo ümbrikusse üks kaart igast kaardigrupist – tegelane, relv ja ruum, kõik ülejäänud kaardid jagatakse mängijate vahel laiali. Iga mängija sooritab käike, liigutades kujukesi päripäeva ning jõudes “tuppa”, seal olevale kujukesele – tegelasele – esitatakse süüdistus. Cluedo mängija, kes käigu tegi, peab endast vasakul istuvale mängijale näitama ühte süüdistuskaarti, juhul kui mõni neist on mängijal käes. Kui kaart on aga süüdistatava käes, siis süüdistus muutub automaatselt kehtetuks ja mäng läheb edasi. Sellisel viisil saad teada, millised on teiste mängijate kaardid, kuni lõpuks jõuad õige mõrvalahendusi – kaartideni, mis asuvad salajases Cluedo ümbrikus.

MÄNGU TEHNILINE KIRJELDUS

Cluedo on mäng, mis on mõeldud 2-6 mängijale. Mäng sobib alates 8. eluaastast, kuid peab mainima, et mäng on väga põnev ka täiskasvanu jaoks, kellele meeldib uurida, analüüsida ja luua erinevaid stsenaariume. 1a.ee veebikaupluses on olemas kaks Cluedo versiooni:

* suur lauaversioon;
* reisi ehk väike taskuversioon.

Mõlemad mängud on inglise keeles, kuid mängureeglid on tõlgitud 14 erinevasse keelde, ka eesti keelde.

Üks kuritegu, kuus relva, kuus kahtlusalust, kuus tuba. Kas suudad lahendada Cluedo müsteeriumit? Leia mängud meie internetipoes ja proovi järgi!