KUIDAS VALIDA GAASIPLIIDIPLAADI?


See teatmik annab Sulle teada kõike vajaliku gaasipliidiplaadide kohta. Jälgi juhendit ja vali enda jaoks sobilikuma!
 
-Plaadipinna materjal

                                                                                   


Plaadipinnad on tihti valmistatud karastatud klaasist või roostevaba terasest. Klaaspind on vastupidav, kergelt puhastatav ja näeb moodsalt välja. Pind roostevaba terasest on kindel kõrgete temperatuuride muutmiste vastu. Samuti on saadaval plaadipinnad metallist, mis on head soojusjuhtid, erinevalt klaaspinnadest. Samuti metallpinnad jahtuvad kiiremine ja kui on vajadus, siis on võimalik pesta pliidiplaadi peaaegu kohe pärast kasutamist ja pole vaja karda põletada enda sõrmi.
 
-Gabariitid
Enne kui valida endale gaasipliidiplaadi, veenduge et see mahub soovitavasse kohta! Pliidiplaadide suurused oluliselt erinevad, näiteks nelja gaasipõletiga pliidiplaadi suurus on umbes 580 mm x 50 mm x 510 mm, aga kahe põletiga plaadi suuruseks on umbes 280 mm x 70 mm x 510 mm.
 
-Värv
                                                         


Vali gaasipliidiplaadi nii, et see sobiks köögi interjööriga! Pliidiplaadid on olemas musta, valget värvi, roostevaba terase ja elevandiluu värvi jne.
 
-Gaasipõletid
Populaarsemateks pliidiplaadideks on nelja gaasipõletidega, aga plaadi valik sõltub sellest, mitut rooga Teie kavatsete valmistada üheaegselt. Kui peres on neli inimest ja kokkatakse tihti, siis sobiks pliidiplaad nelja gaasipõletiga. Kui soovid valmistada ka aasia toidu, siis soovime valida pliidiplaadi WOK põletiga, mis on topeltleegiga ja pakub lisavõimsust ja kokkamise võimalusi!
 
-Alusrestid

                                                                                   


Erinevatel pliidiplaadidel on erinevad alusrestid — malmist või emaileeritud metallist. Emaileeritud metalli eest on lihtsam hoolitseda, aga malm on kriimukindel ja kauem hoiab soojust.
 
-Juhtimine ja võimsus

                                                                                 


Juhtimine – kõikidel mudelitel on mehaaniline juhtimine, millega on mugav reguleerida gaasitoidet, süütama gaasi, samuti peale toidu valmistamist piisab keerata lüliti algasendisse, et blokeerida gaasitoidet.

Elektrisüütaja - peaaegu kõikidel pliidiplaadidel on olemas elektrisüütaja, mis lülitamisel annab elektrisädet süütenööris ja süütab gaasitoidet, seepärast pole vaja kasutada tikke ja väheneb šans end ära põletada.

Maksimaalne võimsus – kogu võimsus jaguneb kõikide põletide vahel sõltuvalt nende suurustest, näiteks koguvõimsusega 7000 W pliidiplaadil, suurema gaasipõleti võimsus on 3000 W, kahe kesmiste 1500 W ja väiksemal 1000 W. Mida suurem on maksimaalne võimsus, seda suuremat nõudu saab kasutada üheaegselt.
 
Võrdle ja küsi!
Gaasipliidiplaadi valides kasuta 1a.ee võimalust võrrelda erinevate tootjate mudeleid erinevate parameetride järgi ja ära unusta, et on võimalus küsida nõu meie spetsialistide käest – 1a.ee online klienditoe kaudu!