KUIDAS VALIDA GAASIPLIITI?


See teatmik annab Sulle teada kõike vajaliku gaasipliidide kohta. Jälgi juhendit ja vali enda jaoks sobilikuma!
 
-Gabariitid
Enne kui valida endale gaasipliidi, veendi, et see sobiks Sinu poolest valitud kohale. Gaasipliidid on saadaval 5 suurust (laius x kõrgus x sügavus).
 
-Elektrisüütaja
Peaaegu kõikidel pliidiplaadidel on olemas elektrisüütaja, mis lülitamisel annab elektrisädet süütenööris ja süütab gaasitoidet. Kallimates gaasipliidides elektrisüütajat kasutatakse mitte ainult gaasipõletide süütamaks, vaid ka ahju põlema panemisemks - see tunduvalt lihtsustab ahju kasutamist!
 
-Energiaklass
Säästa enegriat, valides gaasipliidi ahjuga säästliku energiaklassiga! Ahjud klassiga A+++ on kõige säästlikumad, kõige kõrgem energiakulu on klassil G.
 
-Värv
                                                                                     


Vali pliidi pinna värviga, mis sobiks köögi interjööriga! Gaasipliidid on saadaval pruuni, valget, hõbe, roostekindel terase ja teiste värvidega. 
 
-Praeahjude tüübid
Sõltuvalt mudelist, gaasipliidid on varustatud gaasi-, elektri- või multifunktsionaalsetega- praeahjudega.
 • Elektripraeahjud – tagavad ühtlast ahjukuumust.
 • Gaasipraeahjud – kergelt roogasi praadida. 
 • Multifunktsionaalsed praeahjud – tavaliselt on olemas sisseehitatud ringkujuline kütteelemnt, mis pakub lisafunktsioone, näiteks grillimist ülevalt ja alt.
 
-Praeahjude parameetrid

Praeahju maht – mudelist sõltuvalt, on olemas sisseehitatud praeahi mahuga 39...74 liitrit. 4 pereliikmega perele optimaalseks on praeahi mahuga vähemalt 50 l.
Praeahju programmide arv – näitab, mitu variante on rooga valmistamiseks. Mida suurem on see arv, seda laiem on kulinaaria võimalused. Tänapäevastel ahjukappidel võib olla kuni 9 programmi.
Konvektor – ventilaator, mis suunab kuuma õhku ühtlaselt ahjus. See on kasulik, näiteks, pirukade suure koguse valmistamisel — pole tähtis kus asub pirukas ahjus, sest nad kõik saavad valmis üheaegselt!
Grill – toidu on võimalik valmistada nagu lõkke peal! Keerleva praevarrast kasutatakse suurte liha või kala tükkide valmistamiseks. Saadaval nii gaasi-, kui ka elektrigrillid. Gaasigrill on säästlikum kui elektri oma.
Termostaat – erinevaid roogasi valmistatakse erinevate temperatuuritega, seepärast ahjudes on olemas sisseehitatud termostaat. See seade on mõeldud püsiva temperatuuri hoidmiseks. Kui avad ahju ukse töötamise ajal, et kontrollida rooga valmidust, siis temperatuur langeb, aga pärast ukse kinni panemist temperatuur taastub.
 
-Juhtimine ja displei


 • Juhtimine – piisab keerata lüliti algasendisse, et blokeerida gaasi- ja elektritoidet.
 • Displei – gaasipliidi diplei tavaliselt on kahte funktsioonide jaoks — kell ja taimer, et oleks mugav kokkandamise ajal jälgida aega. Displei on tihti köögis ainsa kellaks.
 • Taimer – taimer lubab rooga valmistamiseks vajaliku aja üles panemist, samuti teavitab, kui aeg on läbi (mudelist sõltuvalt see on kas heli- või valgussignaal).
 
-Puhastamisviis
Gaasipliididel on erinevad pinnad, seepärast ka erinevad puhastamisviisid. Põhiviisid:
 • Easy to clean – lihtsalt lappiga puhastav, tänu erilisele poorkattele, mis tõukab eemale mustust ja rasva.
 • Katalüüsiga enese puhastatav süsteem – mõnedel pliididel on emaileeritud pind, et ennetada plekkide ilmumist.
 • Pürolüütiline enese puhastamine – kõrge temperatuuri kasutamisel mustus muutub tuhaks.
 
-Komplikatsioon
 • Alusrestid – emaileeritud metaalist hoidjad, suudavad vastu pidada kõrgeit temperatuure, mille peal on mugav liigutada praepanni või grilliresti;
 • Restid – üks või mitu grilliresti;
 • Praepann - üks või mitu panni (alust) toidu valmistamiseks;
 • Panni jaoks hoidmise koht – enamus mudelites on olemas selleks sissehitatud koht, et säästa Sinu köögi ruumi.
   
Võrdle ja küsi!
Gaasipliidi valides kasuta 1a.ee võimalust võrrelda erinevate tootjate mudeleid erinevate parameetride järgi ja ära unusta, et on võimalus küsida nõu meie spetsialistide käest 1a.ee online klienditoe kaudu!