Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Kuidas valida tahvelarvutit?

kuidas valida tahvelarvuti
Foto: Pexels.com

Tahvelarvuti on ideaalne lahendus neile, kes soovivad kuldset keskteed nutitelefoni ja sülearvuti vahel. Tahvelarvutit on lihtne kasutada ja pakub võimalusi kasutada nii suhtlusrakendusi, surfata internetis, kasutada päevaplaneerijaid, lugeda e-raamatuid, teha pilte ja vaadata filme. Millele pöörata tähelepanu tahvelarvutit valides? Loe edasi ja saad teada kuidas valida tahvelarvutit?

Suurepärane valik nendele, kes otsivad tehnoloogiat, mis oleks nutitelefoni ja sülearvuti vahepeal. Tahvelarvutit on mugav igapäevaselt kasutada, seade annab juurdepääs tuhandetele rakendustele ning see on ideaalne lahendus internetis surfamiseks, päevaplaani sättimiseks, e-raamatute lugemiseks ja filmide vaatamiseks. Milliste kriteeriumite järgi tuleks valida tahvelarvutit?

Disain

Tasuks kindlasti valida tahvelarvutit, mida oleks mugav igapäevaselt kasutada. Mudeli kaal ja mõõtmed on väga tähtsad, kuna keegi ei taha hoida tundide kaupa rasket ja ebamugavat tahvlit. Lisaks tasuks pöörata tähelepanu tahvelarvuti servadele ja nurkadele - nad ei tohiks olla liiga teravad/nurklikud, sest sellise seadme pikaajaline hoidmine võib muutuda üsna ebameeldivaks või isegi valulikuks Teie käte jaoks.

Operatsioonisüsteem

Operatsioonisüsteem iseloomustab laias laastus kasutusmugavust, tahvelarvuti esteetilist välimust ning rakenduste arvu ja erinevust. Suureks tahvelarvutite operatsioonisüsteemide kolmikuks on Android, iOS ja Microsoft Windows. Enne seda, kui teed oma valiku, mõtle selle peale milliseid rakendusi ja teenuseid on Sul tarvis.

Ekraani suurus

Valides endale sobivat tahvelarvutit, esimeseks ja tähtsaimaks parameetriks on ekraani suurus, sest sellest otseselt sõltub ka tahvelarvuti mõõtmed. Mini- ja kompaktsetel tahvelarvutitel on ekraani suurus kuni 8”, mis võimaldab neid mugavalt kaasas kanda, neid on kerge hoida peos ning nad tagavad vajalikku mobiilsust e-posti, kalendri ja interneti sirvimiseks. Suuremad seadmed (üle 8”) on ka üsnagi kompaktsed, kuid lisaks sellele on neil suure ekraani eelised, mis muudavad filmide vaatamist, mängimist ja veebis surfamist palju mugavamaks.

Ekraani tüüp

Kindlasti tuleks pöörata tähelepanu ekraani tüübile, parem on valida IPS või PLS tüüpi ekraani, kuna need tagavad eredamaid värve. Odavamad ja madalama kvaliteediga ekraanid annavad märgatavalt halvema pildi. Tuleks ka uurida ekraaniklaasi kohta, näiteks Gorilla Glass ekraanid on põrutus- ja kriimustuskindlad. 

Ekraani resolutsioon

Mida kõrgem on resolutsioon, seda selgem ja teravam on ekraanipilt. Enam levinud resolutsioonid on 1024 x 600 (7 tollistel tahvelarvutitel), 1280 x 800 (7-10 tollistel tahvelarvutitel), 1920 x 1200 (10,1+ tollistel tahvelarvutitel). Muidugi, saadaval on ka kõrgema resolutsiooniga mudelid, millel on kõige parema pildi kvaliteedi. 

Protsessor

Hea protsessor on väga tähtis rakenduste kiireks käivitamiseks, nende tööks, pilditöötluseks jms jaoks.

Protsessorite valik on väga suur ning teha selgeks, milline on parem, mitteasjatundjale on üsnagi raske. Kindlasti tasuks mainida enimtuntuid mudeleid - 4-tuumalisi Snapdragon protsessoreid. Kui otsid endale tahvelarvutit tõsisema töö või mängude jaoks, siis vali endale tahvelarvuti, millel on nelja- või isegi kaheksatuumaline protsessor.

Operatiivmälu (RAM)

Selleks, et seade ja selle rakendused töötaksid tõrgeteta ning tahvelarvuti saaks hakkama isegi kõige nõudlikumate rakendustega, kindlasti tuleks vaadata tahvelarvuteid, millel oleks vähemalt 2 GB RAM. Kuldseks keskteeks on 3GB RAM, mis tagab piisava töökiiruse. Muidugi, mida rohkem mälu, seda parem.

Mälu

Suurte failide hoidmiseks tasub valida mudelit, millel on suur sisseehitatud mälu või sellist, millel saab suurendada mälu MicroSD ja SD mälukaardi abil, mis on väga tähtis, kui valid tahvelarvutit väiksema sisseehitatud mäluga. Kui plaanite vaadata filme, videosid, mängida mänge jms., siis kindlasti tasuks valida mudelit, millel saab suurendada mälu, sest see võib täituda väga kiiresti.

Internet ja juhtmevaba ühendus

Seadme valimisel pöörake tähelepanu andmeedastus võimalustele:
  • Wi-Fi, mis tagab juhtmevaba interneti kohtades, kus see on saadaval.
  • 3G Internet või mobiilne internet, mis töötab SIM-kaardi abil.
  • 4G Internet on mitu korda kiirem, kui 3G, mis tagab, näiteks, sujuvat HD videote esitust ning see on märgatavalt stabiilsem kui 3G.
  • Bluetooth'i olemasolu võimaldab edastada faile ühelt Bluetooth seadmelt teisele ning kasutada bluetooth hiirt ja klaviatuuri. 
  • NFC - väga mugav funktsioon. Tahvelarvuti, mis on varsutatud NFC'ga, võimaldab lähiväljas teha kontaktivabasid autentimis- ja maksetoiminguid - maksta, saata faile ja kontakte. 
  • GPS või navigatsioon tuleb kasuks autosõidul või, näiteks, orienteerumisel mööda tundmatut linna.

Kaamera

Tahvelarvutid koos sisseehitatud kaameratega, nii ees- kui tagapool, võimaldavad teha videokõnesid, pilte ja videosid. Pildistamine on mugav, kiire ja lihtne, lisaks sellele pilti saab koheselt töödelda mõne pilditöötlus rakenduse abil.

Aku

Iga mudeli põhjalikus kirjelduses on märgitud ära selle aku tööaeg, mis on igal mudelil erinev. Tahvelarvuti aku tööaeg võib lüheneda sõltuvalt kasutatavatest rakendustest, Wi-Fi ühendusest, videote vaatamisest, kasutussagedusest jt. faktoritest.