KUIDAS VALIDA TOLMUIMEJAT?


Antud ostujuhend aitab Sul tutvuda tähtsaimate tolmuimejate parameetritega. Jälgi neid ja vali endale sobivaim mudel!
  
-Koristusviis
                                                                   


On olemas kolme tüüpi tolmukogumissüsteeme — konteiner, tomukott või veefilter. On olemas ka mudelid kombineeritud kogumissüsteemiga, näiteks konteiner või tolmukott koos veefiltriga. Veefiltriga tolmuimejad korjavad tolmu kõige paremini, sest vesi ei lase tolmul toas levida ja õhk peale koristust on väga puhas. Hoolitsemine veefiltriga tolmuimeja eest nõuab rohkem aega, kuna seda peab regulaarselt loputama. Lihtsaim viis tolmust vabanemiseks on tolmukott või konteiner. Konteineriga tomuimejal ei pea muretsema tolmukottide pärast, kuid filtreerimise tase on halvem. 

-Tüüp

                                                           


Eristatakse kolme tüüpi tolmuimejaid — kuivad tolmuimejad, pesevad tolmuimejad ja robotid. Võimalik on ka kahe või kolme tüübi kombinatsioon, näiteks robottolmuimejad, mis teevad nii kuiva koristuse, kui ka pesevad.
 
-Mahutavus
Tolmuimeja mahutavust tuleb valida vastavalt tolmuimeja kasutuseesmärgile — kui sa kasutad seda väikeste pindade puhastamiseks, näiteks diivani, kardinate või auto, siis tasub võtta väiksemahulist mudelit, kui aga tuleb tihti koristada suure ruume, siis on parem võtta suurema mahuga tolmuimeja. Mahtuvuse vahemik on alates 0,1 liitrist ja lõpetades 70 liitriga. Näiteks,40 - 50 ruutmeetrise korteri koristamiseks sobivad mudelid 1,5 – 3 liitrise mahuga.
 
-Värv
Levinuimad tolmuimejate värvid on must, sinine ja punane, kuid on saadaval ka valged, hõbedased, roheline ja muu värvi mudelid.
 
-Mootori võimsus
Tolmuimejate võimsus võib erineda, alates 4 vatti (W) ja lõpetades 2760 vatiga. Antud parameeter näitab mitte imemisvõimsust, vaid mootori võimsust ja energiasäästlikust — mida suurem on võimsus, seda on kõrgem elektritarbimine. Lisaks, võimsaim mootor ei tähenda alati võimsaimat imemisvõimsust ja efektiivsemat tolmukogumist.
 
-Imemisvõimsus
Antud parameeter iseloomustab toluimeja jõudlust tolmustel pindadel. Puidust, parkett-, plaat-, laminaat-, linoleum- ja teistele siledatele pindadele sobivad mudelid imemisvõimsusega 250 – 400 W, pehme mööbli ja vaipade puhastamiseks on vaja võimsamat mudelit. Efektiivse koristamise tagamiseks tuleb valida suure imemisvõimsusega mudelit ja sobivat otsikut.
 
-Reguleeritav võimsusFunktsioon võimaldab reguleerida võimsust sobiva pinna jaoks, näiteks vaipade puhastamiseks tasub valida suuremat võimsust, kardinate jaoks aga - väiksemat. Reguleeides võimsust võib säästa energiat.
 
-Toru
Tolmuimejatel on kahte tüüpi toru — teleskoopilised ja kokkupandavad. Mugavam on kasutada teleskoopilisi torusid, sest need võimaldavad valida optimaalse pikkuse vastavalt Sinu kasvule ja pinna kõrgusele.
 
-Otsiku lüliti (põrand / vaip)Funktsioon võimaldab vahetada harja nii kõvade, kui ka pehmete pindade vahel.
 
-Otsikud


  • Prao otsik – otsik, mille abil on mugav koristada kitsaid kohti nagu näiteks radiaatorid või pehme mööbli pilud;
  • Tolmuotsik – efektiivse tolmukoristuse jaoks;
  • Mööbliotsik – tekstiilpindade, pehme mööbli ja teiste sarnaste pindade puhastamiseks;
  • Vaibaotsik – spetsiaalne otsik vaipade puhastamiseks.
 
-Juhtme pikkus
Pikemad juhtmed lihtsustavad koristamist, sest siis peab harvemini vahetama toiteallikat. Raadiust, kus tolmuimeja saab töötada, saab määrata liites juhtme pikkusele kolm meetrit, näiteks kuue meetrise juhtmega tolmuimeja saab koristada üheksa meetri raadiuses.
 
-Kaal
 Tolmuimeja kaal, sõlutvalt kasutatavatest materjalidest ja mootori raskusest, võib olla ligikaudu pooleteisest kilogrammist kuni peaaegu kümneni. Pööra tähelepanu antud näitajale kui tolmuimejat tuleb koristamise ajal tihti tõsta või kanda, näiteks teisele korrusele. 
 
Võrdle ja küsi!
Valides tolmuimejat kasuta 1a.ee võimalust võrrelda erinevate mudelite näitajaid ja küsi 1a.ee spetsialistidelt!