Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Kvaliteetne mööbel parima hinnaga!

Kvaliteetne mööbel
Foto: Pexels.com
 
Kõnekäänd ütleb, et maitse üle ei vaielda. Näeme kodudes väga erinevaid stiile ja ükski trend ei ole valitsev, seetõttu on ka kauplustes väga suur valik erinevat mööblit ja sisustustooteid. Kui värvi, stiili või kuju alusel on üsna lihtne koju uut mööblit valida, siis palju keerulisem on kvaliteetse mööbli valimine. Lihtsalt peale vaadates on võimatu öelda, kas uus mööblitükk peab vastu aastakümneid. 

Kvaliteetse mööbli puhul räägitakse eelkõige vastupidavusest. Kvaliteetne mööbel on hinnaline, see peab kaua vastu ja seda pärandatakse põlvest põlve. Sellist mööblit saab rahuliku südamega pikki aastaid kasutada, see püsib endiselt töökorras ja nägus. Kvaliteetset mööblit saab aja jooksul muuta, seda üle värvida, lihvida või põhjalikult restaureerida. 

Asudes uut mööblit ostma, tasub valik rahulikult läbi mõelda. Seistes dilemma ees ja silmitsedes uusi mööblitükke, võid kergesti segadusse sattuda ja teha läbimõtlemata otsuse. Kui oled kindlalt otsustanud, et soovid osta kvaliteetset mööblit, oleme kokku pannud juhtnöörid, mida on lihtne jälgida.
 
Kvaliteetne mööbel
Foto: Unsplash.com

Täispuidust kvaliteetne mööbel

Puitmööblit peetakse üldiselt kvaliteetseks mööbliks, see kestab kaua ja selle välimust saab muuta. Puitmööblit on üsna lihtne omavahel kombineerida ja kui lähtud samast toonist, passivad erinevad mööblitükid omavahel kenasti kokku. Siiski ei tasu unustada, et puiduliike on väga erinevaid. Mõned puiduliigid ei ole nii kvaliteetsed ja vastupidavad, kui esmapilgul tundub. 
  1. Kui otsid tõeliselt vastupidavat puitmööblit, eelista tammepuitu. 
  2. Väärikaid valikuid leidub ka saarest või kasest valmistatud toodete seas. Enamasti on nendest puiduliikidest valmistatud mööbel raske ja massiivne. 
  3. Soodsam ja vähem vastupidavam on männipuidust või eksootilistest puiduliikidest valmistatud mööbel. Nende liikide puhul jäävad mööblile kergemini kriimud, samuti tasub ettevaatlik olla väikeste lastega, kes võivad kogemata mööblit kahjustada. 
Olenemata puiduliigist ei tasu unustada, et vedelikud tuleb nende pinnalt kiiresti ära kuivatada. Puidu puhul on omapärane ka see, et see võib aja jooksul oma värvi muuta, samuti võivad oksakohad muutuda struktuursemaks, kui olid ostes. Mõnele see meeldib, teisele mitte. 

Kvaliteetset puitmööblit iseloomustavad ka peidetud ühendused ja kinnitused. Kui märkad naelu ja kruvipeasid, ei ole meister oma tööd korralikult teinud. Puitmööblil on tihti sahtlid, sahtlite konstruktsioon räägib samuti selle kvaliteedist. Kergesti sulguvad ja siinidel liikuvad sahtlid kestavad kauem. Siiski ei tasu unustada, et sahtlid tuleb alati kinni lükata, et nende raskus ei oleks ebavõrdselt jaotatud.

Pehme kvaliteetne mööbel

Kvaliteetne mööbel
Foto: Pexels.com
 
Uut diivanit ostes ei taha keegi mõelda, et see tuleb varsti välja vahetada. Pehme mööbli puhul on valikuga alt minna hulga kergem kui lauda või riiulit valides. Kohevad diivanipadjad ja pehme mõnus iste viib mõtted kergesti eemale ja kvaliteetse toote asemel võid kogemata valida toote, mis üsna pea näeb räsitud ja vajunud välja. 
  1. Mida raskem on pehme mööbel, seda kvaliteetsem see on. Kui suudad vaevata diivani üles tõsta, ei saa see kaua vastu pidada, kui sellel pikutavad päevast-päeva kaks täiskasvanut inimest.
  2. Suurem kaal viitab tavaliselt tugevamale raamile, mis toestab pehmet mööblit ja ei lase sellel ära vajuda. Enamasti on sellisel juhul pehme mööbel valmistatud tugevast puidust.
  3. Kattematerjalid võivad olla küllaltki erinevad, tekstiil teeb taas oma võidukäiku, aga ka nahk ei ole kuhugi kadunud. Kvaliteetset tekstiili iseloomustab kulumisnäit, kerge hooldamine ja funktsionaalsus. 
Lukkude olemasolu ei tähenda veel, et diivanipadjad on pestavad. Alati tuleb veenduda hoodusjuhistes, sest kõige mugavam ja kiirem on pesta pehme mööbli katteid kodus. Kui diivanipatjade lukud on tagaküljel ja padjad on mõlemalt poolt kasutatavad, saad neid pöörata ja nende eluiga on oluliselt pikem. Kuigi samet on luksuslik valik, on selle hooldamine keeruline. Näiteks nahkmööblit saab puhastada hõlpsalt vaid niiske lapiga, samuti saab naturaalnahast diivanit restaureerida ja värvida. Kvaliteetne nahast pehme mööbel kestab kaua ja investeering võrreldes kunstnahaga tasub ära. 

Kvaliteetse mööbli hind

Kuigi esmapilgul võib kvaliteetse mööbli hind tunduda kõrge ja sama raha eest saaks osta mitu soodsamat mööblitükki, tasub investeerimine korralikku mööblisse alati ära. Kodus veedame kõige rohkem aega ja kvaliteetne mööbel kestab aastakümneid, sobides ka pärandamiseks. Kvaliteetne mööbel on valmistatud parimate töövõtetega ja materjalid on inimsõbralikud, ei kasutata nii palju tehislikke materjale nagu plastik või odavaid kahjulikke värve. Kvaliteetne puitmööbel on enamasti vaid kergelt peitsitud või õlitatud, pehme mööbel kaetud tugevate kangastega, millel on keskkonnahoiu sertifikaadid. Kvaliteetse mööbli hinna puhul tuleb arvestada selle kestvust.

Kvaliteetset mööblit ei saa valida ainult selle välimuse alusel. Selleks, et valikus mitte pettuda, tuleb teada veidi rohkem materjalidest ja tehnikatest. Kuigi hetkel pannakse palju rõhku mööbli välimusele ja saadaval on väga suur hulk erinevat stiili mööblit, ei tähenda see veel, et tegemist oleks kestva tootega. Rusikareegel ütleb, et kauakestev mööbel on valmistatud eelkõige puidust. Puiduliike on erinevaid, osad nendest tugevamad ja teised pehmemad. Eelistada tuleks tammest, saarest või kasest tooteid. Puitmööbli puhul tuleb jälgida, et selle kinnitused oleksid hästi läbimõeldud, sahtlid kergelt ja sujuvalt liikuvad. 

1a.ee veebipoodi on hoolikalt valitud kvaliteetne mööbel, mis on hoolikalt valmistatud ja kestab kaua.
Cama Meble Wall Unit Torii 3 Black/White

Cama Meble Wall Unit Torii 3 Black/White

496,37 / tk
Sooduskood
TOP toode
Kohvilaud Halmar Diana H Kwadrat Golden Oak/Glass, 600x600x550 mm

Kohvilaud Halmar Diana H Kwadrat Golden Oak/Glass, 600x600x550 mm

56,99 / tk
Kohvilaud Bodzio S39 Light Grey, 1200x600x590 mm

Kohvilaud Bodzio S39 Light Grey, 1200x600x590 mm

96,91 / tk
Sooduskood
TOP toode
Cama Meble Wall Unit Torii 3 Black/White

Cama Meble Wall Unit Torii 3 Black/White

496,37 / tk
Sooduskood
TOP toode
ML Meble Porto 01 Shelf Sonoma Oak

ML Meble Porto 01 Shelf Sonoma Oak

169,91 / tk
Sooduskood
Black Red White Chest of Drawers Kaspian 1D1SP Sonoma Oak

Black Red White Chest of Drawers Kaspian 1D1SP Sonoma Oak

62,99 / tk