Miks ei ole kasutatud kodumasinad parim valik?

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com
 
Kodutehnika soetamisel oleme tihti valiku ees, kas osta täiesti uued kodumasinad või eelistada kasutatud varianti. 1a.ee on seisukohal, et uus on küll kallim, kuid parem investeering. Kasutatud seadmete puhul on peaaegu võimatu nende ajalugu ja reaalset seisukorda kindlaks teha. Räägime uue kodutehnika eelistest lähemalt, loe edasi!
 

Uus kodutehnika võimaldab kohe algusest peale seadmeid õigesti hooldada ning tagab mitmeaastase garantii.

Kasutatud kodumasinad on ebamäärase ajalooga

„Hästi hoitud“ on väljend, mida kasutatakse enamike kasutatud seadmete müügi puhul. Kuidas saame aga selles kindlad olla? Tegelikult ei saagi, sest seadme sisse on keeruline näha. Kodumasinad vajavad reeglina korrapärast hooldust. Seetõttu on kindlam valik soetada uus kodumasin, mille hooldamisega saad kohe algusest peale ise tegeleda.

Garantii annab kindlustunde

Uutele kodumasinatele kehtib reeglina 2-aastane garantii. Soetades seadme aga järelturult, on garantiiaeg automaatselt lühem või puudub see üleüldse. Samuti on seadmetele seatud konkreetsed garantiitingimused. Need võivad eeldada näiteks seadme korrapärast hooldamist. Kui eelmine omanik ei ole aga tehnikat hooldanud, võib juhtuda, et rikke korral seadmele garantii ei laiene. Seega on kasutatud kodumasinad üsna suure riskiga investeering.

Remont võib olla kallim, kui uus seade

Foto: Shutterstock.com
 
Kui juhtub, et sinu järelturult soetatud kodumasin rikki läheb ja garantii on lõppenud, siis võid olla probleemi ees. Sõltuvalt rikke tõsidusest võib seadme remont osutuda kokkuvõttes kallimaks, kui uue masina soetamine. Samuti on vananenud kodutehnika puhul oht, et nendele ei leidu varuosi. Tehnika areneb meeletu kiirusega ning väga vanadele seadmetele varuosade tootmine ei ole lihtsalt mõistlik.
 

Uue seadme soetamisel on valikuvabadus

Kuna tehnikaseadmed on erinevate parameetritega, siis on sobiva kodutehnika valimine niigi keeruline. Järelturul on aga seadmete valik piiratud ja tihti tuleb leppida sellega, mis saadaval on. Uue seadme puhul saad aga lähtuda oma vajadustest ja valida just nendele vastavate omadustega tehnika.
Kasutatud kodumasinad on reeglina soodsamad, kui uued seadmed, kuid tasub mõelda etteulatuvalt. Soetades kodutehnika 1a.ee nutipoest võid kindel olla, et toode on kvaliteetne ning sellele laienevad kliendisõbralikud garantiitingimused. Tee investeering tulevikku!