Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Millest lähtuvalt valida koju parim õhuniisutaja?

Parim õhuniisutaja
Foto: Freepik.com
 
Kodus on õhk ebameeldivalt kuiv? Kuiv õhk tekitab erinevaid terviseprobleeme ja pärsib und. Lahenduseks on õhuniisutaja. Loe lähemalt, kuidas seda valida!

Miks on õhuniisutaja vajalik ja kuidas seda valida?

Põhjamaises kliimas on kodune kuiv õhk levinud probleem. Seda just seetõttu, et enamus aastast kütame eluruume keskküttesüsteemide kaudu. See aga kuivatab õhku. Liiga kuiv õhk tekitab hingamisteede probleeme ning ei lase ka öösel korralikult välja puhata. Lahenduseks on õhuniisutajad, mis hoiavad õhuniiskuse kontrolli all. Kuidas aga parim mudel valida?

Õhuniiskus ja tervis on seotud

Niiöelda tervislik õhuniiskus siseruumis võiks olla 30-40%. Keskküttega hoonetes on see aga tihtipeale oluliselt madalam. Levinumad terviseprobleemid, mida kuiv õhk tekitab on seotud hingamisteedega. Nohu, kraapiv kurk ja erinevad allergiad – kõiki neid võib põhjustada liiga kuiv õhk. Kui probleem kestab pikka aega, võivad tervisemured kujuneda krooniliseks.
 
Tasakaalus õhuniiskus on oluline ka une kvaliteeti silmas pidades. Kuivas õhus magades ei puhka me ilusti välja, isegi siis, kui voodi on imeline. Hommikul kimbutab väsimustunne. Tihti ei oskagi me põhjust aimata, kuid kuiv õhk võib kindlasti üheks teguriks olla.
 
Samuti ei tohiks õhuniiskus liiga kõrge olla. Kui see ületab 50%, on see soodne keskkond erinevate bakterite paljunemiseks. See on omakorda tervisele kahjulik.

Milleks õhuniisutaja vajalik on?

Õhuniiskuse tasakaalustamiseks ongi loodud õhuniisutajad, mis tõstavad õhu niiskustaset ja hoiavad seda kontrolli all. Võid vahet märgata juba mõne tunni möödudes pärast seadme sisselülitamist – õhk tundub värskem ja seda on lihtsam hingata. Niisutaja mõjutab tervist väga olulisel määral:
 • Puhkad paremini välja. Kui magamistoas on õhuniiskus tasakaalus, on uni oluliselt sügavam ja hommikul ärgates puhanum tunne. Une kvaliteet mõjutab sinu produktiivsust tugevalt.
 • Gripi ennetamine. Õige õhuniiskusega ruumides on vähem baktereid, mis võiksid põhjustada haiguste teket.
 • Norskamine väheneb. Kuna kuiv õhk mõjutab hingamisteid ja raskendab hingamist, eriti öösel, siis hakkab inimene norskama. Tasakaalus õhuniiskusega ruumis norskamine väheneb või kaob täielikult.
 • Allergikud ja astmaatikud saavad abi. Kvaliteetses õhus on vähem baktereid ja allergeene, mis on ohtlikud eelkõige allergikutele ja astmaatikutele.
 • Naha niiskustase paraneb. Kuiv õhk ei mõjuta mitte ainult hingamisteid, vaid kuivatab ka nahka. Nahk lõheneb, sügeleb ning ketendab. Niisutades kodust õhku tunned kindlasti, et ka naha kvaliteet paraneb.

Õhuniisutajate erinevad tüübid

Parim õhuniisutaja
Foto: Freepik.com
 
Tööpõhimõtte alusel jagunevad õhuniisutajad erinevateks tüüpideks. Nende põhieesmärk on sama – õhu niisutamine ja niiskustaseme kontrolli all hoidmine. Samas tuleb mingisugune valik teha, seega vaatame lähemalt:
 • Aurupõhised õhuniisutajad – sellised seadmed kasutavad elektrit auru tekitamiseks, niiske aur paisatakse eluruumi laiali. Antud tüübi miinuseks on seadme temperatuur, mis võib osutuda ohtlikuks väikeste laste ja loomadega peredes.
 • Ultraheli niisutajad – vesi muutub ultrahelivõngete abil imepeeneks uduks, mis mõjub tänu soojale temperatuurile ka antibakteriaalselt.
 • Tsentraalsed õhuniisutajad – seade tuleb ühendada ruumis oleva keskkliimaseadmega, mis levitab niisket õhku kogu ruumis. See on efektiivne lahendus.

Milline seade siis valida?

Eelkõige tasub valiku tegemisel aluseks võtta see, kas vajad õhuniisutajat ühte ruumi, näiteks magamistuppa või soovid tõsta kogu elamise õhuniiskust. Kui piirdud ühe ruumiga, siis piisab mõnest väiksema veemahutiga seadmest. Kui kuiv õhk kimbutab aga kogu elamises, siis on abiks seadmed, mida saab ühendada kliimasüsteemiga.
 
Samuti tasub tähelepanu pöörata seadme müratasemele. Kui otsid õhuniisutajat magamistuppa, siis on ultraheliga seade kindlasti parem valik. See töötab väga vaikselt, seega võib seadme tööle jätta ka ööseks kartmata, et see hakkaks und segama. Kui sinu eesmärgiks on lisaks õhuniiskusele tõsta ka õhu temperatuuri, siis vali auruniisutaja. Seadmest õhku paiskuv soe õhk hoiab ruumi mõnusalt soojana.
 
Erinevate õhuniisutajate tööaeg on erinev. Masinad, mille veepaak on alla ühe liitri, töötavad järjest 8-12 tundi. Suurema paagiga seadmed aga lausa 20-60 tundi. Enamasti lõpetab masin töö siis, kui veepaak tühjaks saab. Mõningatel mudelitel on aga taimer, mille abil saad seadme tööaega ise reguleerida.

Kiidetud õhuniisutajate mudelid

Parim õhuniisutaja
Foto: Freepik.com
 
Asudes õhuniisutajat valima, võib pilt üsna kirju tunduda. Valiku lihtsustamiseks toome välja mõned viimase aja populaarsemad mudelid:
 • MiniMu ultraheli õhuniisutaja – see paistab kõigepealt silma oma disainiga. Eriti silmapaistvaks teeb seadme värviline valgustus, mida saab muuta 7 erineva värvitooni vahel. Lisafunktsioonina saab värvid ka vahelduma panna. Õhuniisutajasse on võimalik lisada eeterlikku õli, mis annab õhule mõnusa aroomi.
 • Clean Air Optima – antud mudeli puhul saab valida sooja ja jaheda veeauru vahel. See seade on efektiivne kuni 65-ruutmeetrises ruumis. Suure plussina saab välja tuua veel äärmiselt vaikse töörežiimi ning lihtsasti hooldatava filtri.
 • Stadler Form Eva – võimalus kasutada eeterlikke õlisid, väga täpne õhuniiskuse reguleerimine, lihtsasti kasutatav juhtpaneel. Need omadused teevad antud seadmest ühe parima!
 • Gotie GNA-351 – seadet on võimalik mugavalt juhtida nii juhtpaneelilt kui ka kaugjuhtimispuldi abil. Mahukas veepaak annab õhuniisutajale eeskujuliku jõudluse.
 
Ära piinle kuivast õhust tingitud vaevuste käes! Soeta parim õhuniisutaja, mis turul saada on ja unusta erinevad hingamisteede probleemid ning unetud ööd, mis möödusid sinu enda või kaaslase norskamise saatel. Oma vajadustele  vastav seade vali välja 1a.ee nutipoe laiast valikust!
Õhuniisutaja Ballu UHB-300 White

Õhuniisutaja Ballu UHB-300 White

Laos
TOP toode
Õhuniisutaja Beurer LB 37 White

Õhuniisutaja Beurer LB 37 White

49,88 / tk
Õhuniisutaja Standart SPS-913A

Õhuniisutaja Standart SPS-913A

Laos
TOP toode
Õhuniisutaja Esperanza Hydro Spa EHA004

Õhuniisutaja Esperanza Hydro Spa EHA004

22,80 / tk
Õhuniisutaja Esperanza Cool Spring EHA003

Õhuniisutaja Esperanza Cool Spring EHA003

17,80 / tk
Õhuniisutaja Esperanza Cool Vapor EHA005

Õhuniisutaja Esperanza Cool Vapor EHA005

16,72 / tk
Õhuniisutaja Zyle ZY201HB

Õhuniisutaja Zyle ZY201HB

42,49 / tk
Õhuniisutaja Ballu UHB-300 White

Õhuniisutaja Ballu UHB-300 White

Laos
TOP toode
Õhuniisutaja Esperanza Hydro Spa EHA004

Õhuniisutaja Esperanza Hydro Spa EHA004

22,80 / tk
Õhuniisutaja Esperanza Cool Spring EHA003

Õhuniisutaja Esperanza Cool Spring EHA003

17,80 / tk