Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

MONSTER HIGH NUKUD – UUE PÕLVKONNA “BARBIED” JA ENAMGI VEEL


Kui veel mõned aastad tagasi oli iga väikese printsessi unistuseks barbienukk, siis tänapäeva laste eelistused on muutunud. Barbie on jäänud minevikku ning uueks hitiks on kujunenud Monster High nukud! Tegemist on Kollide kooli õpilastega, kellest igaüks pärineb erinevast ajalooliselt olendist – vampiirid, libahundid, muumiad jne.


Miks on need üsna koletisliku välimusega nukud niivõrd populaarsed? Põhilise põhjusena võib välja tuua põneva taustaloo, mida Monster High nukud endas kannavad. Lugu on jõudnud nii raamatutesse kui ka kinolinale, kasvatades tegelaste populaarsust veelgi. Et igasugused eelarvamused nendest „hirmsatest“ nukkudest kummutada, räägime neist veidi lähemalt!

KES ON MONSTER HIGH NUKUD TÄPSEMALT?

Monster High on Ameerika kaubamärk, mis tuli turule juba aastal 2010. Tegemist on moenukkudega, mille tegelaskujud pärinevad Monster High ehk Kollide koolist. Koolis õpivad väga erineva taustaga õpilased, kelle esivanemateks on läbi aegade tuntud õudusfilmikangelased – vampiirid, muumiad, zombied jpt.

Monster High tegelaskujud tutvustavad tänapäevast koolielu hoopis uue nurga alt, kuid samas ei puudu ka sellest loost olelusvõitlus populaarsuse, tunnustuse ja muude teismeliste jaoks tähtsate rollide eest. Kuigi Monster High tegelaskujud on oma välimuselt küllaltki kurjakuulutavad, on tegemist täiesti normaalsete teismelistega, keda ühendab jäägitu sõprus ning ühised väärtushinnangud.

Nagu öeldud, on tegemist moenukkudega – Monster High nukud on oma välimuselt ääretult detailiderohked köites väikesi tüdrukuid autentsete ning hoolikalt läbimõeldud aksessuaaridega!


POERIIULILT LEIAD POPULAARSEMAD TEGELASKUJUD

Kuigi Kollide koolis õpib terve hulk põnevaid tegelasi, on Monster High nukud loodud neist kõige populaarsemate põhjal. Iga väikese tüdruku mänguasjakastis võiks olemas olla Original Ghouls kollektsioon, kuhu kuuluvad kõige populaarsemad Monster High nukud:

*  Clawdeen Wolf pärineb ülisuurest libahuntide perekonnast. Clawdeen on üks tõeline moenukk, keda on väikesest peale köitnud mood ning stiilsed rõivad. Iseloomult on see tegelane avatud ja armas, teda iseloomustab usk, armastus ning stiil. Välimuselt armastab ta silma paista – lilla karvane jakk, leopardimustriline topp – juba kaugele näha, et ta teab moest nii mõndagi!

*  Frankie Stein, kes, nagu nimigi vihjab, on kurikuulsa Frankensteini tütar. Frankie on tunduvalt elavam, kui teised Monster High tegelased – ta on entusiastlik ning uudishimulik kõige suhtes, mida elu pakub. Nagu Monster High nukud ikka, on ka Frankie tegelaskuju ülimalt moodne – eriliseks muudab ta aga piparmündiroheline nahavärv;

*  Ghoulia Yelps oskab suhelda ainult zombie keeles, kuna üllatus-üllatus, tegemist on Zombie tütrega. Seejuures on ta aga väga tark!

*  Dracula tütar Draculaura on särav, ambitsioonikas ja optimistlik. Kuigi Draculaura armastas oma isa väga, soovis ta omavanuseid sõpru, või noh, vähemalt omaealisi, sest Draculaura on siiski 1599-aastane. Seetõttu veenis Draculaura oma isa avama kooli, kuhu on oodatud kõik temasugused koletised – kas pole mitte nutikas?


*  Lagoona Blue ehk merekoletise tütar tunneb end kõige mugavamalt lainetes, see on ilmselge! Ta on veespordis ülimalt andekas – Sa ei kujuta ettegi, kui kiiresti liigub ta näiteks veelaual või skuutril!

*  Muumia tütar Cleo de Nile pärineb Egiptuse aristokraatlikust perekonnast, keda iseloomustab võistluslik ellusuhtumine, kuid samas ei ole tegemist üleoleva diivaga. Ta oskab olla ka tõeline sõber!

MONSTER HIGH NUKUD ARENDAVAD KUJUTLUSVÕIMET

Nukud ei ole just kõige arendavamad mänguasjad, kas pole? Tegelikult päris nii see ei ole, sest tänapäeva nukkude tootmisel on ka arendavaid omadusi silmas peetud. Nagu eelpool mainisime on Monster High nukud oma välimuselt ääretult detailiderohked:

*  Kehal hulganisti liigendeid;
*  Kaunid värvikirevad soengud;
*  Detailsed aksessuaarid;
*  Riided, mis pärinevad justkui otse moelavalt!

Just need väikesed detailid arendavad mängimise käigus lapse peenmotoorikat, nukkude riietamise ning aksessuaaride lisamise käigus saab lapsele selgeks erinevate detailide otstarve.

Kuna Monster High nukud kujutavad väljamõeldud tegelasi, siis arendab nendega mängimine ka lapse kujutlusvõimet. Laps õpib aru saama erinevate tegelaskujude taustalugudest ning suudab neid lugusid tänu elavale kujutlusvõimele edasi arendada.

Kuigi barbie näeb välja ilus ja armas, puudub tema tegelaskuju taga see niivõrd oluline lugu, mis väikeseid lapsi köidab. Just seetõttu on Monster High nukud tänapäeva lapse jaoks oluliselt põnevamad mängukaaslased!


MONSTER HIGH LAHENDAB KINGIMURE PIKAKS AJAKS!

Tänapäeval, mil laste mänguasjakastid on asjadest pungil, on uue ja huvitava mänguasja kinkimine tõeline peavalu, kas pole? Barbie on olemas, beebinukk on olemas, nukumaja on samuti olemas…

Väikeste printsesside vanemate elu teevad Monster High nukud igatahes oluliselt lihtsamaks – kuna nukkude põhikollektsiooni kuulub 6 moenukku, on kingimure lahendatud vähemalt kuueks tähtpäevaks. Lapsed lihtsalt armastavad asjade kollektsioneerimist! Ja miks piirduda põhikollektsiooniga? Monster High nukud on saadaval ka näiteks temaatiliste komplektide ja konstruktorite kujul. Reeglina ongi sedasi, et kui laps ühte kangelasse kiindub, siis ei saa tal temaatilisi mänguasju mitte mingil juhul liiga palju olla!

Oled hirmutava välimusega Monster High nukud seni oma lapse mänguasjakastist eemal hoidnud? Loodame, et eelnev artikkel oli huvitav pilguheit Kollide kooli põnevasse maailma ning juba näiteks eelseisvatel jõuludel potsatab Sinu lapse kingikotti see niivõrd armastatud mänguasi!