Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

Auto- ja motokaubad

   


   
   


   
   
   

  

  

Sooduspakkumised

Ideed ja nõuanded

Tasuta rehvide utiliseerimine on lihtne. Foto: Unsplash.com   Soojad suveilmad on peatselt läbi ja teeolud muutuvad taas keerulisemaks. Öösel langeb temperatuur ja saabuvad esimesed öökülmad, seetõttu võib asfalt hommikul olla libe ja liigelda tuleb ettevaatlikult. See tähendab ainult ühte ...
5 põhjust, miks ei ole kasutatud rehvid mõistlik valik Foto: Unsplash.com   Peagi hakkavad hämarad hommikud ja lehesadu meelde tuletama, et käes on sügis. See tähendab lisaks villaste kampsunite välja otsimisele ja õunamahla valmistamisele ka seda, et läheneb rehvide vahetamise aeg. Uute rehvide ostmine ...
Parimad talverehvid aastal 2020: milline on TOP 10? Foto: Freepik.com   Vajad uusi talverehve? Korralikud rehvid tõstavad sõiduohutust, vähendavad kütusekulu ja sõidumüra. Toome välja TOP 10 talverehvid, tutvu valikuga! Parim talverehv on see, mis hoiab kindlalt teel Liikluses on sõiduohutus kõige t...
Millal on talverehvid kohustuslikud? Foto: Unsplash.com Soe suvi möödub alati liiga kiiresti. Muretu puhkuseaeg asendub jahedate ilmadega ja tuleb hakata tegema ettevalmistusi järgmiseks aastaajaks. Meie ilmastik on küllaltki ettearvamatu ja esimesed öökülmad võivad vananaistesuve asem...

Autokaubad – kuidas valida sobivad tooted?

Kui auto läheb katki, siis viid selle remonditöökotta? Lihtne! Aga kuidas hoolitseda auto eest nii, et ta kestaks? Selleks on autokaubad, mille kasutamine hoiab sinu sõiduki töökorras. Kvaliteetsed rehvid hoiavad sind teel, hea mootoriõli pikendab mootori eluiga ja efektiivsed hooldusvahendid hoiavad kere sileda. Vali oma neljarattalisele sõbrale vajalikud tooted ja ta tänab sind pikkade kilomeetrite läbimisel! 
Mootoriõli ja filtrid 
Mootor on auto süda. Selle eest hoolitsemisel mängib rolli kvaliteetne mootoriõli, mille regulaarne vahetamine on oluline. Ära vali suvalist õli, vaid juhindu sellest, mida tehas on sinu sõidukile ette näinud. Mootoriõlide määrdeomadused on erinevad – soeta pigem veidi kallim ja kvaliteetsem õli, mis on mootorile hea ja mille vahetusvälp on pikem. 
 
Mootoriõli vahetamisega käib käsikäes ka filtrite vahetus – õlifilter, salongifiltrid, kütusefilter. Ummistunud filtrid ei lase vedelikel vabalt voolata ja tekitavad mootori töös tõrkeid. 
 
Akud 
Korralik aku mängib eriti suurt rolli talveperioodil. Kui aku on vana, siis ei pruugi ta olla piisavalt võimekas, et sõiduk suurte külmakraadide juures käivitada. Veendu enne talve, et sinu auto aku on piisavalt heas korras. Kui aku vajab vahetamist, siis soeta just enda sõiduki tehnilistele andmetele vastava mahutavusega aku. Täpsemalt on akude mahutavused erinevad – mahutavust mõõdetakse ampertundides. 
 
Nõuanne: Abiks on ka akulaadija, mille abil saad aku ööseks tuppa laadima panna ning hommikul rahuliku südamega täis aku kapoti alla paigutada. 
 
Hooldusvahendid 
Auto regulaarne pesemine on kere säilimise huvides oluline – seda nii suvel kui talvel. Suvel kõrgete plusskraadide juures satub auto kerele pigi, talvel aga soola. Alati on võimalik auto ka pesulasse viia, kuid oluliselt mugavam on soetada kvaliteetsed hooldusvahendid, millega kodus oma sõiduki eest hoolt kanda: 
 
● Šampoonid 
● Vahad 
● Silikoonid 
● Nahahooldusvahendid 
● Klaasipuhastusvahendid jpm. 
 
Rehvid 
Ohutuse seisukohalt mängivad suurt rolli korralikud rehvid. Seadusega on kehtestanud nii minimaalne kulumispiir kui ka ajaperioodid, mil on kohustuslikud suve - ja talverehvid. Korralikud rehvid mõjutavad auto juhitavust ja pidurdusteekonda. Vali võimalikult kütusesäästlikud ning madala müratasemega rehvid. 
 
Vali vajalikud autokaubad 
On sinu sõiduk vana või uus – iga auto kestab kauem, kui selle eest korralikult hoolt kanda. Soeta vajalikud autokaubad 1a.ee nutipoest ja naudi kilomeetreid!