Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

KUIDAS VALIDA KLAVIATUURI?

Soetades endale sobiva arvutiklaviatuuri tööks kontoris, kodus kasutamiseks või arvutimängudeks - järgi meie ostusoovitusi ja tutvu tähtsaimate omaduste ja näitajatega!- Klaviatuuri tüüp
on olemas kahte tüüpi klaviatuurid - juhtmevabad (Bluetooth, juhtmevabad USB) ja juhtmega (USB, PS/2).

- Klaviatuuri liik
On olemas nelja liiki klaviatuure: Tavaline, Mänguri, Reisimiseks ja Paindlikud klaviatuurid. 

  • Tavaline klaviatuur oli loodud mõeldes ergonoomilisusele ja kasutaja mugavale käte asendile, - see on eriti tähtis neile, kes kasutab klaviatuuri tihti ja kauakestvalt. Lisamugavuse jaoks on klaviatuuri sisseehitatud digitaalne blokk.
  • Klaviatuurid mänguritele valivad inimesed, kellele on tähtis mugavus arvutimängude mängimisel ja programmeeritavate lisaklahvide olemasolu erifunktsioonide kasutamiseks.
  • Klaviatuurid reisimiseks on mõeldud maksimaalse kompaktsuse ja mugavuse jaoks väljaspool tavalis töökeskkonda - klaviatuurid on tihti õhukesed, ilma siseehitatud digitaalse blokita ja tihti koos kummist alusega, mida kasutatakse hiire asemel.
  • Paindlikud klaviatuurid on valmistatud kummist ja silikonist, nad on täiesti vaiksed, põrutus-, vee- ja tolmukindlad.

- Ühendus arvutiga
Sõltuvalt klaviatuuri tüübist, on olemas kahte tüüpi ühendusi: juhtmega või juhtmevabad. 
Juhtmega ühenduseks on olemas kaks tüüpi - PS/2 või USB juhtmega ühendus. Peamine erinevus - USB-ühendusega klaviatuuridele (või arvutitele ilma PS/2 pesata) tuleb eraldada üks arvuti USB pesadest. Peamised eelised juhtmega klaviatuuri kasutamisel on töökindlus ja kiire ühendus. 
Kui kasutades klaviatuuri sa ei soovi olla seotud töölauaga, vali üks juhtmevabadest Bluetooth või USB klaviatuuridest. Bluetooth on tuntud juhtmevaba ühenduse tehonooliga kahe seadme ühendamiseks. Tehnoloogial on suur kateala, mis tähendab, et klaviatuur võib olla üsna kaugel arvutist. RF klaviatuurid töötavad infrapuna signaali abil ja ühendudest USB vastuvõtjaga arvutis.

Klahvid laiendavad klaviatuuri võimalusi ja võimaldavad Sul mugavalt kasutada peamiseid arvuti funktsioone, nagu näiteks heli reguleerimist ja arvuti seisundit (sees, väljas, une- või ooterežiimis), audiomängija, veeibrauser ja e-post. Multimeediaklahvide abil saad avada populaarseimaid rakendusi ja reguleerida aknaid (suurendada, sulgeda ja minna järgmisele).

Taustavalgustusega klaviatuurid aitavad Sul eristada klahve isegi pimedas ruumis.

- Mehaanilised klahvid


Kui sa vajad teksti sisestamiseks või mängimiseks eriti töökindlat klaviatuuri, siis tasub valida klaviatuuri, millel on mehaanilised klahvid. Iga klaviatuuri klahv on varustatud mehaanilise lülitiga, mis reageeri klahvivajutusele. Selletõttu on antud klaviatuurid kõige täpsemad ja omavad kiireima reaktsiooniaja. Mehaaniliste klahvide suurim eelis on nende vastupidavus - nad on 2,5 kuni 50 vastupidavamad.

Teised omadused ja lisafunktsioonid

Klaviatuuri keel
Tellides klaviatuuri, ära unusta kontrollida kas klahvidel on sulle vajalikud keeled!

Eraldi numbriblokk
Kui sa tihti töötad dokumentidega ja arvudega, soovitame valida klaviatuuri eraldi numbriblokiga.

Hiir komplektis
Kui otsid endale sobiva komplekti informatsiooni sisestamiseks, siis vali klaviatuur, mis juba tuleb koos hiirega. Juhtmevabadel USB klaviatuuridel on üks vastuvõtja, mis võtab vastu mõlema sadme signaali.

Lisafunktsioonid
Lisaks programmeeritavad klahvid, ratas või sensorpaneel, kõrgkvaliteetsed klaviatuurid koos sisseehitatud USB pesadega, kõrvaklappide ja mikrofoni pesadega muudavad sinu igapäevase töö ja mängimise mugavamaks!