KUIDAS VALIDA KÜLMKAPPI?


Antud ostujuhend aitab Sul tutvuda peamiste külmkappide näitajatega. Loe see läbi ja vali endale sobivaim mudel!
 
-Tüüp
                                                       

                                                                                       


On olemas viis erinevat tüüpi külmkappe — sügavkülmikuga üleval, sügavkülmikuga all, ilma sügavkülmikuta, kaheukselised või side by side külmikud ning veinikapid.
 
-Külmkapi kõrgus
Antud parameeter on külmkapi valimisel väga tähtis, sellest sõltub külmiku mahtuvus ja võimalikud paigalduskohad. Külmikute kõrguste vahemik on väga suur, alates 27 cm ja lõpetades 205 cm. Ühele inimesele sobivad külmikud kõrgusega 50 – 150 cm, 2 – 3 inimesega perele kõrgusega 130 – 150 cm, 3 – 4 inimesega perele sobivad omakorda 150 – 185 cm mudelid. Selleks, et valida kööki sobivaim mudel, pööra tähelepanu ka külmiku laiusele ja sügavusele.
 
-Energiaklass
Külmkapp, sõltuvalt energiasäästlikusest, jaotatakse klasside vahel, mida tähistatakse tähtedega A kuni G. Kõige säästlikumad on A+++ klassi külmikud, suurima elektritarbivusega mudelitele antakse G klassi tähise. Pööra ka tähelepanu aastasele elektritarbimise väärtusele, mis on tähistatud kilovatt-tundides. Keskmise klassi külmikud kulutavad aastas 250 kWh elektrienergiat, kõige säästlikumad — alla 200 kWh, kaheukselised – ligikaudu 500 kWh.
 
-Värv


Kui tahad valida endale köögisisustusega sobiva mudeli, siis vali vastav värv. Populaarseimad värvid on valge ja roostevaba teras või hõbedane, kuid on saadaval ka mustad, beežid, hallid, punased, rohelised ja teised värvid.
 
-Riiulite materjal


Enamus külmikutest on vastustatud karastatud klaaist riiulitega, mis on ühelt poolt turvaline ja teiselt poolt praktiline ja kergesti puhastatav variant. On olemas ka külmikuid võre- ja klaaskiust riiulitega, veinikapidel on aga metallist või puidust riiulid.
 
-Riiulite / külmutuskastide arv


Vali sügavkülma maht ja riiulite või külmutuskastide arv sõltuvalt sellest, kui palju ja milliseid toite sa soovid külmikus hoida. Kui hakkad külmutama erinevaid toite, siis on parem võtta mitme sektsiooniga sügavkülmikut. Kui hoiad sügavkülmas liha ning lisaks puuvilju, siis sobib kahe või kolme sahtliga sügavkülmkamber, kui toitude arv, mida soovid külmutada, ei ole väga suur, siis piisab ka ühest riiulist, mis jagab sügavkülmkambri mugavalt kaheks.
 
-Sulatussüsteem (külmkapp / sügavkülmik)
Külmikutel on kahte tüüpi sulatussüsteeme — Automaatne ja käsitsi. Automaatne — mugav, sest see takistab kahu tekkimist. Kui valid käsitsi sulatussüsteemiga mudeli, siis jääst tuleb vabaneda omal jõul.
 
-Ekraan


Ekraan võimaldab mugavalt valida külmiku töörežiimi ja temperatuuri ning teavitab tõrgetest töös ja vaigstustest. On olemas külmikud LCD või LED ekraaniga.
 
Lisafunktsioonid/võimalused
 
-Kiirkülmutamine
Antud funktsiooni tagab äsja lisatud toiduainete kiiret külmutamist, sellega ennetades toodete temperatuuri langemist.
 
-Kiirjahutus
Sarnane kiirkülmutamise funktsioonile, antud funktsioon jahutab külmakambri lühikese aja jooksul tõstmata külmiku temperatuuri.
 
-Värskuse tsoon


Külmkapi sektsioon, mis tänu -2 kuni 2 °C temperatuurile ja 90 – 100% niiskusele, säilitab puuviljade ja juurviljade värskust, vitamiine ja välimust.
 
-Nulltsoon


Antud sektsioonis hoitakse 0 °C temperatuuri ja 50% niiskust, mis säilitab kauemini liha ja kala värskust.
 
-Puhkuse funktsioon
Pikaajalisemal eemalviibimisel saab kasutada puhkuse funktsiooni mis aitab säästa elektrienergiat ja aitab hoida toitu värskena.
 
-Jää generatoor


Võimaldab valmistada jääkuubikuid kokteilides või muudes jookides kasutamiseks.
 
-Dispenser
Puhastab ja jahutab joogivett.
 
-Müratase
Külmiku müratase määratakse detsibellides (dB). Mida väiksem on arv, seda vaiksem on külmik.
 
Võrdle ja küsi!
Külmiku valimisel kasuta 1a.ee võimalust võrrelda erinevate tootjate mudeleid ükskõik mis parameetri järgi ja küsi julgelt abi meie spetsialistidelt!