KUIDAS VALIDA RUUTERIT?

Midagi uut ja võimsat koju või kontorisse - jälgi meie ostujuhendit, tutvu peamiste näitajatega ja vali endale parim ruuter!
 
-Ruuteri tüüp
Ruuteri tüüp tähistab ruuteri ühendusviise.
  • WiFi tähistab, et ruuteril on olemas sisseehitatud juhtmevaba interneti tehnoloogia. Juhtmega internetisignaal muundub juhtmevabaks ja ruuteriga saab ühendada teisi seadmeid, mis võtavad vastu WiFi signaali.
  • LAN tähistab, et seade saab luua lokaalse võrgu oma juhtmevaba ühenduse abil. Sellist ühendusviisi kasutatakse kontorites selleks, et luua üks ühine võrk.
  • VPN tähistab võimalust luua isikliku võrku koos suurendatud turvalisusega avaliku võrgu raamistikus. Seda kasutatakse ettevõtetes ja töötajad, kes asuvad kaugel kontorist, et jagada töömaterjale turvaliselt.
Ühes seadmes võib esineda mitu mainitud ühendusviisidest ning need võimaldavad ühendada nii juhtmevaba, LAN, kui ka VPN võrkudega. Selletõttu peab LAN või LAN / VPN ruuter ühenduma näiteks teise WiFi-ruuteriga.
 
-Band mode
Band mode - see on juhtmevaba võrgu vahemik, mis on loodud ruuteri poolt. See tähistab seda kui tugev ja lai on WiFi võrgu signaal.
  • Single Band on tavaline juhtmevaba võrgu tehnoloogia, mis on iseloomulik kõikidele tänapäeva juhtmevabadele seadetele. See sobib väiksematesse ruumidesse koos ühe või mitme üheaegse kasutajaga.
  • Dual Band seadetel on suurem kiirus tänu kahekordsele sagedusala vahemikule, mis võimaldab paremat signaali vastuvõttu, stabiilsemat tööd ja mitu kasutajat üheaegselt. Selleks, et kasutada Dual Band, mõlemad seaded, ruuter ja võrgukaat peavad toetama DualBand režiimi.
 
- WiFi andmeedastuskiirus
Andmeedastuskiiruse mõõtühikuks megabit sekundis ja seda tähistatakse Mb/s tähisega. Mida suurem on näitaja (suurem arv) - seda kiirem on andmeedastuskiirus.
 
-Standard
IEEE 802.11 — on rahvusvaheline juhtmevaba võrgu standard, mis määrab töö- või andmeedastuskiirust. Mida suurem on andmeedastuskiirus - seda rohkem andmeid saab seade edastada ja saada.
Hetkel on populaarseimaks standardiks 802.11N, laialdaselt kasutatavat 802.11G kiirusega 54MB/s loetakse juba aegunuks. Soovitatakse valida sellist seadet, mis võimaldab andmeedastuskiirust kuni 300 MB/s, sest sellest piisab ka tulevikus.
 
-3G/4G tugi


  • 3G toega ruuterit saab luua 3G võrgu abil juhtmevaba võrgu. 3G on kaasaaegne ja populaarne standard, mis töötab kiirusega ligikaudu kuni 3,1MB/s, teoreetiline läbimiskiirus on aga 56 MB/s. 
  • 4G on neljanda põlvkonna standard , mis kasutab uudset tehnoloogiat- LTE. Internet 4G võrgus ei ole ainult 3G võrgust mitu korda kiirem (teoreetiline allalaadimiskiirus on kuni 150 Mbit/s, üleslaadimine kuni 50 Mbit/s), aga lisaks ka üsnagi stabiilne ja märgatavalt väiksema reaktsiooniajaga latency'ga (vahemik sellest kui vajutatakse internetilingile kuni selle hetkeni kui algab allalaadimine).
 
-Juhtmevaba pöörduspunkt (Access point)
Juhtmevaba pöörduspunkt annab juurdepääsu juhtmega võrgule, mis võimaldab seadetel ühenduda juhtmevabal moel — see laiendab juhtmevaba võrgu ühendusvahemiku ja suurendab üheaegsete kasutajate arvu. Pöörduspunktil ei ole ühise interneti kasutamise võimalust, selletõttu see võib olla eraldi seade, mida peab ühendama juhtmevaba ruuteriga või siis on see sisseehitatud ruuterisse sisse.
 
- Base T pesade arv

Vali endale vajalik pesade arv! Mida rohkem on Base T pesasid, seda rohkem saab juhtmega seadeid ühendada.
 
-Tulemüür (Firewall)
Tulemüür - see on ruuteri turvasüsteem, mis kontrollib (internetis või teisest võrgust) sissetulevat informatsiooni ja, sõltuvalt tulemüüri seadetest, blokeerib neid või laseb läbi. Enamuses ruuteritest on see juba olemas.


Küsi meilt!
Vali endale sobiv ruuter, räägi meie spetsialistidega ning küsi täpsustavaid küsimusi konkreetsest mudelist vastaval 1a.ee lehel!