Sõprade ring
Liitu Sõprade ringiga ja säästa! Vaata veel

SCRABBLE – MEELELAHUTUS JA AJUTREENINGÜks tunnus, mis eristab inimest loomast ja teistest elusolenditest on võime rääkida ja ennast väljendada. See on oluline osa meie elust, mis aitab meil igapäevaste protsessidega toime tulla.

Peab mainima, et kui keelt ja sõnavara ei treeni, võib see atrofeeruda, sarnaselt nagu lihased, mida ei treenita. Et seda ei juhtuks, on olemas mitu võimalust:

* lugeda raamatuid;
* kirjutada;
* Mängida Scrabble.

Scrabble mäng on väga huvitav ja lõbus viis, kuidas parandada oma väljendusoskust, täiendada sõnavara ja samal ajal veeta toredalt aega oma pere, sõprade või teise poolega. Miks mängida Scrabble? Vastused on allpool!

SCRABBLE 101 EHK LIHTSAD SCRABBLE REEGLID

Selleks, et selgeks teha, kellel on Sinu perekonnas või sõprade seas kõige suurem sõnavara, võtke vastu väljakutse – Scrabble mäng!

ETTEVALMISTAMINE ENNE MÄNGU:

* Kõigepealt otsustage, kes mängu alustab – iga mängija võtab täringukotist välja ühe tähetäringu ja mängu alustab see, kelle täht on tähestiku algusele kõige lähemal;
* Scrabble kotist välja võetud tähtede tähestikulises järjekorras võtab iga mängija seitse tähetäringut ning paigutab need täringu statiivile;
* Hangi paberileht ja kirjutusvahend, et kirja panna iga mängija punktid väljapandud sõna kohta, et lõpus välja selgitada võitja!

Kui kõik on mänguks valmis, esimene sõna asetatakse mängulaua keskele – tähekese peale. Nüüd peab iga uus sõna sisaldama mõnda tähte, mis on juba Scrabble mängulaual olevate sõnade seas olemas. Täringu statiivil peab kogu aeg olema seitse täringut ehk peale igat käiku, tuleb kotist võta nii palju täringuid juurde, kui palju lauale asetasid. Kui mängijal ei ole võimalik sõna moodustada, siis ta võib:

* käigu vahele jätta;
* vahetada statiivil olevaid täringuid kotis olevatega – pannes kotti ja võttes sealt ühepalju tähetäringuid.

Vahetuse korral, mängija oma käiku ei jätka. Scrabble tähetäringute väärtused on 1 kuni 10, sõltuvalt tähe kasutamise sagedusest. Scrabble mäng pakub võimalust kasutada mõnda tühja täringut – see asendab ükskõik millist tähte, kuid selle väärtus on null. Kui mängija on ühe käigu jooksul lauale pannud kõik seitse Scrabble täringut, siis ta saab selle eest veel lisa 50 punkti.

Scrabble mäng on koostatud tuginedes ristsõna printsiibile, seega tuleb sõnad asetada nii, et need oleks loetavad:

* ridades – vasakult paremale;
* veergudes – ülevalt alla.

Scrabble mäng võib olla nii suurepärane meelelahutus perekondlikul õhtul, kui ka huvitav instrument flirdiks kohtingu ajal. Vaata videot!

Meie internetipoes on Scrabble saadaval eesti, vene ja inglise keeles, et kõik saaksid nautida mängu pakutud lõbu ja täiendada oma sõnavara.
Scrabble mängijate arv on 2-4 ning minimaalne mängija vanus on 10 aastat.

Kui soovid nautida rõõmu, mida pakub Scrabble mäng, siis leia see meie internetipoest!